Jacek Kurski zostanie legalnym członkiem zarządu TVP

TVP wymyśliło artystę!? Na sylwestrze wystąpił zupełnie nieznany piosenkarz

Po odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa telewizji publicznej bardzo szybko obsadzono go na stanowisku doradcy zarządu TVP, a potem w głosowaniu korespondencyjnym powołano na czwartego członka zarządu telewizji polskiej.

 

Nie wzięto jednak pod uwagę nielegalności tej decyzji. Statut Telewizji Polskiej, zakłada, że w zarządzie firmy może być od jednej do trzech osób.”

Oczywiście Jacek Kurski nie odejdzie z zarządu, tylko zostanie powołany na jego członka jeszcze raz. Tym razem legalnie. A wszystko dzięki wnioskowi Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza o zawieszenie w funkcji członka zarządu TVP, Marzeny Paczuskiej, której panowie zarzucają „narażenie telewizji na gigantyczne straty finansowe.”

 

Po odwołaniu Paczuskiej, Zarząd Telewizji Polskiej będą tworzyć panowie: Jacek Kurski, prezes Maciej Łopiński i przewodniczący zespołu ds. dobrego imienia i historii Polski przy TVP, Mateusz Matyszkowicz.

wb

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
31 maja 2020 15:11

Partacze nawet nie potrafią legalnie powołać zarządu TVPis. Czego nie dotknie się władza PiS zamienia się w g.wno. Fatum jakieś czy co ?