Jacek Sasin uderzył w lekarzy. Jerzy Owsiak odpowiada: „Niech Pan choć raz będzie skuteczny”

Koń by się uśmiał. Głównodowodzącym w walce z nepotyzmem …Sasin

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin pozwolił sobie w mediach na ocenę sytuacji epidemicznej w Polsce. Przypomnijmy: zapewnił, że Polska ma zabezpieczone niezbędne środki medyczne do walki z COVID-19, ale „występują problemy”, którym przyczyną są … lekarze. „Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce” – powiedział w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

 

Po wypowiedzi ministra w Internecie zawrzało, a jednym ze skutków jest akcja zamieszczania przez lekarzy i pielęgniarki ironicznie podpisywanych zdjęć, pokazujących „jak wypoczywają w pracy”.

Wicepremierowi odpowiedział także szef WOŚP Jerzy Owsiak, który opublikował z tej okazji specjalny wpis na Facebooku. Pisze w nim m.in.: „Kupiliśmy 63 urządzenia za 27 mln zł. Mega sprzęt na oddziały neurochirurgii dziecięcej w całej Polsce. W tym dwa zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci (Warszawa, Szczecin). Takich urządzeń do tej pory w Polsce jeszcze nie było, a w Europie można je policzyć na palcach jednej ręki. Kupiliśmy je dla szpitali, w których lekarze i personel medyczny będą ratować zdrowie i życie dzieci, dla lekarzy, o których pan powiedział, że nie są chętni do wykonywania swojej pracy, o których ma Pan tak obraźliwe zdanie, a którzy zwłaszcza teraz pracują w szpitalach ponad miarę” – pisze Owsiak. Pyta przy tym ministra, czy – skoro WOŚP kupuje sprzęt do diagnostyki – to „czy system zagwarantuje finansowanie tych wszystkich badań?”. „Niech Pan, Panie Sasin, w tym pomoże i niech Pan choć raz będzie skuteczny” – apeluje.

 

Szef WOŚP przypomina ministrowi, że lekarze i ratownicy medyczni pracują obecnie „ponad miarę”. „Padają ze zmęczenia i którym Pan i Pana koleżanki i koledzy nie zaproponowaliście logicznego ekwiwalentu pieniężnego za ich nieprawdopodobnie ciężką i obciążającą psychicznie pracę” – zwraca się Owsiak do Sasina. Jak podkreślił szef WOŚP, minister aktywów państwowych niestety „nie znalazł dobrych słów dla lekarzy, którzy pracują w systemie, który od marca nie może się skutecznie przygotować do walki z pandemią i stąd niektóre szpitale są przeciążone„.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Swój wpis Jerzy Owsiak kończy słowami: „I za to chce Pan winić personel i lekarzy? (…) Jeżeli Pan tego nie może i nie chce powiedzieć, to ja za Pana powiem – wszyscy Polscy lekarze, cały personel medyczny, ratownicy medyczni, wolontariusze, ludzie, którzy walczą z koronawirusem: wielkie dzięki dla Was!„.

Drogi Panie Sasin,

Właśnie skończyliśmy 55. Konkurs Ofert https://www.wosp.org.pl/live/55konkursofert. Kupiliśmy 63…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Środa, 14 października 2020

Dobrze, że padły takie słowa, zwłaszcza że na ministra środowisko lekarskie liczyć raczej nie może.

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
15 października 2020 10:36

Ubrać skurwiela w kombinezon i niech w nim posiedzi 12 godzin może zrozumie jak się pracuje w takich warunkach. Po wojnie partia wmawiała ludziom żeby za darmo odbudowywała kraj a sobie przyznawała nagrody, i dzisiaj jest dokładnie to samo. Wszyscy maja zapierdalać za miskę ryżu a władza przyznaje sobie nagrody dodatki itp.
Ale jak ciemny lud daje się wykorzystywać to tylko głupi by nie skorzystał.

Kundzia
Kundzia
15 października 2020 13:25

Niech buc odpieprzy się od całego personelu medycznego bo oni jego słowa będą długo pamiętać,a sasin może jeszcze na tych lekarzy czy pielęgniarki trafić.I co wtedy będzie debil mówił? Chyba że pustak sasin mówił o karczewskim,radziwile czy szumowskim to zmienia postać rzeczy

Predator
Predator
15 października 2020 14:08
Reply to  Kundzia

Dokładnie, po przeanalizowaniu doszłem do wniosku że myślał o tych durniach których wymieniłaś na końcu,