„Jacku Kurski – uważam, że jesteś współodpowiedzialny za brak większości konstytucyjnej, więc wzywam Cię do złożenia dymisji”

„Jacku Kurski - uważam, że jesteś współodpowiedzialny za brak większości konstytucyjnej, więc wzywam Cię do złożenia dymisji”

Krzysztof Wyszkowski (b. opozycjonista i członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej) atakuje Jacka Kurskiego i obarcza go winą za to, że PiS nie zdobyło w parlamencie większości. „Wzywam cię do dymisji” – napisał prawicowy aktywista.

 

Wybory do parlamentu wygrała Zjednoczona Prawica, która uzyskała finalnie 43,59% głosów. Konserwatywna partia zdobyła 235 sejmowych mandatów, co przekłada się na samodzielne rządy. To nie satysfakcjonuje jednak części sympatyków prawicy, którzy chcieliby, aby ich ukochana partia dysponowała większymi wpływami.

Stawiam na 350 miejsc w Sejmie dla PiS” – wieszczył w niedzielę wieczorem Krzysztof Wyszkowski, który nie kryje swojej sympatii dla obozu „dobrej zmiany”. Wyniki wyborów musiały stanowić dla Wyszkowskiego przykrą niespodziankę; były opozycjonista winą za słaby wynik PiS obarczył urzędującego prezesa TVP.

 

Jacku Kurski – wybacz Przyjacielu, ale uważam, że jesteś współodpowiedzialny, obok np. podwyżki minimalnego wynagrodzenia, za brak większości konstytucyjnej, więc wzywam Cię do złożenia dymisji” – napisał w social mediach rozgoryczony Wyszkowski.

Czy Kurski posłucha apelu Wyszkowskiego? Można się domyśleć, że nie ma na to najmniejszej ochoty. Sam apel wywołał niespotykane od dawna rozbawienie internautów „Antykomunistyczny opozycjonista utożsamia Telewizję Publiczną z partią – rechot historii”, „Ale że co? Dla Wyszkowskiego TVPiS Kurskiego było zanadto obiektywna, tak? 🙂” – pisali w serwisie Gazeta.pl komentujący.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZbyszeklonsmętekZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Picie z PISuaru temu misiu bardzo zaszkodziło. No, chyba, że postępujący uwiąd starczy.

Zwinka
Zwinka

O, rozczarowany Wyszkowski na chwilę odczepił się od prezydent Dulkiewicz …

smętek
smętek

Wyszkowski nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że znaczne grono Polaków nie ogląda szczujni Kurskiego. Powinien pamiętać jak w stanie wojennym wychodzono na spacery w czasie emisji wiadomości TVP. Miałem wtedy 7 lat i pamiętam a ten człowiek może ma już demencję.

lon
lon

Wyszkowski to ten co na rozkaz opluje każdego którego wskaże partia PIS i jej Gensek. Obojętnie czy starego przyjaciela , kolegę, czy tylko znajomego.

Zbyszek
Zbyszek

Nie zapominajmy, ze spora czesc bylych opozycjonistow walczyła o wiecej kiełbasy na kartki.