Jadwiga Emilewicz: „Pogłoski o możliwej dymisji premiera to fake news”

Jadwiga Emilewicz: "Pogłoski o możliwej dymisji premiera to fake news"

Tym co najbardziej interesuje opinię publiczną, jeśli chodzi o politykę, to z cała pewnością są kwestie personalne. Czas po wyborach, w sposób naturalny, pozwala mieć nadzieję na dużą aktywność w tym zakresie. Jeśli ktoś myślał, że jest szansa np. na zmianę na stanowisku premiera to wicepremier Jadwiga Emilewicz ucięła dzisiaj jakiekolwiek próby rozważania zasadności takich koncepcji.

 

„Uważam, że na pewno możliwa jest rekonstrukcja rządu, od pewnego czasu mówił o niej także i premier Mateusz Morawiecki, na ten temat będą dyskutować liderzy partii koalicyjnych” powiedziała w trakcie „Rozmowy Piaseckiego” na antenie TVN24. Następnie „zdementowała też pogłoski o planowanej dymisji premiera Morawickiego” – czytamy na interia.pl.

Na pytanie o walkę różnych grup nacisku w ramach Zjednoczonej Prawicy Jadwiga Emilewicz powiedziała: „Tak jak w każdej koalicji jest różnica zdań po wyborach. Jest czas na przesilenie, dyskusję o tym, czy będzie, jak będzie wyglądała rekonstrukcja rządu. To sprawia, że padają pewnie często zdania, które nie definiują polityki”.

 

Ile więc prawdy jest w pogłoskach o rekonstrukcji rządu? „Ja uważam, że na pewno jest możliwa rekonstrukcja, zresztą o niej tak naprawdę od pewnego czasu mówił także i premier Morawiecki, o tym, że pewnie trzeba dokonać przeglądu ministerstw, być może trzeba je odchudzić, by może trzeba zmniejszyć ich ilość – o tym też mówiliśmy, więc to będą racjonalne decyzje pod wyzwania na te najbliższe lata”


Co wiemy? Ano to, że premier zostanie na swoim stanowisku. Rada Ministrów pod batutą Mateusza Morawieckiego i w jego medialnej ocenie to organ niezwykle sprawny i dobrze działający. A jednak, jak się okazuje, trzeba coś w tym mechanizmie zmienić, żeby nie powiedzieć naprawić.

/as/

Źródło:interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Guzik mnie obchodzą wojenki i zajazdy w strukturach mafii. Polski i tak to nie oczyści z porastającego ją grzyba …