Jajko wielkanocne dla ministra Zbigniewa Ziobry

Jajko wielkanocne dla ministra Zbigniewa Ziobry

Sędzia Beata Morawiec składa pozew do Sądu Pracy z wnioskiem o przywrócenie jej do orzekania.

Sąd apelacyjny w Krakowie orzekł, że sędzia  Beata Morawiec, zawieszona przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego  nadal może sądzić.

 

Wyrok Sądu Apelacyjnego zapadł 22 marca. Sprawa była rozpatrywana na  wniosek następczyni sędzi Beaty Morawiec, mianowanej przez Ziobrę, prezes Sądu Okręgowego Dagmary Pawełczyk-Woickiej.

„Chodziło o wyrok, jaki dzień po decyzji o uchyleniu jej immunitetu i zawieszeniu jej przez Izbę Dyscyplinarną SN sędzia Morawiec wydała w sądzie okręgowym”.

Nieświadoma ani tego, że uchylono jej immunitet, ani że została zawieszona, sędzia Beata Morawiec ogłosiła wyrok w rozpatrywanej przez siebie sprawie.

Jak to możliwe, że sędzia Beata Morawiec nie wiedziała, że nie ma prawa orzekać? Do działu kadr Sądu Okręgowego w Krakowie informacja o uchyleniu jej  immunitetu i zawieszeniu dotarła z SN dwie godziny po ogłoszeniu wyroku przez sędzię Beatę Morawiec.

 

Izba Dyscyplinarna, ktorej orzecznictwo zostało zawieszone przez TSUE niemal rok temu jak stwierdził Sąd Administracyjny, nie spełnia wymogów „sądu”, dlatego nie może zawieszać sędziów ani uchylać im immunitetu i jej decyzję kwestionuje sędzia Morawiec.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Minister Ziobro z uporem maniaka szuka „kwitów”. Tym razem na sędzię Beatę Morawiec a to że przyjęła jako łapówkę telefon komórkowy, a to że 8 lat temu nie wykonała analizy za którą dostała wynagrodzenie, co , jak stwierdził biegły nie miało miejsca. Analiza została wykonana.Zarzut o łapówkarstwo też pewnie okaże się  nieprawdziwy, ale PiS lubi takie oskarżenia.

/OE/

Źródło: Wybprcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments