Jak chodzić w zaparte, czyli o pedofilii w polskim Kościele

Morawiecki: „Potraktowaliśmy państwo jak skarb” – „Rzeczywiście i bierzecie z tego skarbca, ile się da”

Z wypowiedzi niektórych polityków prawicy można by wręcz wyciągnąć wniosek, że tolerowanie pedofilii w Kościele to działanie dla dobra Narodu.

No, nareszcie. Po trzech długich dniach milczenia mamy w końcu oficjalne stanowisko rządu w kwestii pedofilii. Otóż według premiera Morawieckiego, który zaprezentował w Sejmie projekt zmian w Kodeksie karnym, winni rozprzestrzenienia się w Polsce tego obrzydliwego zboczenia są „esbecy” i ich protektorzy – komuniści. Lewactwo znaczy. Oraz – osobiście – profesor Jan Hartman, autor obrazoburczej tezy, że poziom moralności społeczeństw nie jest wcale pochodną ich pobożności, a już zwłaszcza gorliwego katolicyzmu.

Teraz po zmianie prawa wszyscy oni – bez przedawnienia i bez wyjątku, zostaną przykładnie ukarani. Podobnie, jak murarze, którzy – jak wyszło panu premierowi za statystyk – są grupą zawodową o szczególnej skłonności do molestowania małoletnich.

Członkowie, zwolennicy i sympatycy partii aktualnie rządzącej nareszcie mogą więc odetchnąć z ulgą. Nie będą już dłużej musieli „iść w zaparte” i wygłaszać komentarzy w sprawie „pedofilii w Kościele”, unikając – jak diabeł święconej wody – słów „Kościół” i „księża”. Bo po wypowiedzi premiera – który też nie użył inkryminowanych zwrotów ani razu – już wiadomo, że coś takiego po prostu nie istnieje. Jest, owszem, pedofilia na placach budowy, wydziałach filozofii oraz wiecach PO.

Teraz wszystko jest już jasne i – jak zwykle – winni są inni. Kto? Profesor Hartman! A poza tym ofiary, bo prowokowały, wodząc duchownych na pokuszenie. Zresztą, jak był uprzejmy objaśnić Narodowi prof. Legutko, w przypadku 12–letnich chłopców nie ma już mowy o żadnej tam „pedofilii”, zwłaszcza że chłopaki „same tego chciały”. Po drugie, winne jest liberalno-lewackie zepsucie i „seksualizacja”. A po trzecie – opozycja, która za pomocą brudnych oskarżeń prowadzi bezpardonowy atak na Kościół – „gwaranta naszej tożsamości i szafarza wartości”.

Natomiast co do dokumentu braci Sekielskich to beneficjentom sojuszu tronu z ołtarzem nikt przecież nie wmówi, że „białe jest białe, a czarne – czarne”. Więc te wszystkie opowiedziane w filmie historie to są albo kłamstwa albo zwykłe nieporozumienia. Poza tym coś się przecież kapłanom za lata walki o wolność i demokrację od życia należy. Restytucja mienia, dokonana za sprawą Komisji Majątkowej oraz sute dotacje z budżetu to jedno, ale pozostaje jeszcze cała niezaspokojona sfera potrzeb – nazwijmy to – „emocjonalnych”. Toteż jak ksiądz małoletniego na kolanach posadził, a nawet „dał ciumka”, to czymże są te drobne i opacznie zrozumiane gesty osobistej sympatii wobec ogromu zasług tej szacownej instytucji i jej tytanicznej pracy dla dobra Narodu.

Takie rzeczy rozumieli nawet starożytni krakowianie, kiedy co roku składali Smokowi w Jamie dziewicę na pożarcie. Cudza cnota (i sumienie) nieraz bywała u nas poręczną walutą w rozliczeniach między tronem i ołtarzem. Taka tradycja, a tradycję szanujemy. Bo skoro nawet sam Adam Michnik uznał za stosowne przypomnieć wszystkim, że Kościół to filar polskości, a bez wiary nie ma moralności…

W tej sytuacji nawet i rzeczywiste molestowanie to kwestia bez znaczenia w obliczu domyślnych (tylko profesor Hartman pisze otwarcie, że raczej domniemanych) zasług Kościoła – strażnika nadwiślańskiej tożsamości i szafarza „wartości”. No nijak, sami przyznacie. Z wypowiedzi niektórych polityków prawicy można by wręcz wyciągnąć wniosek, że tolerowanie pedofilii w Kościele to działanie dla dobra Narodu.

Na pociechę ofiarom warto więc może przypomnieć, że przez całe lata najbardziej znani „kremlinolodzy” opowiadali i pisali o komunizmie, że historyczna konieczność i geopolityka, no i „głową muru nie przebijesz”, więc niech już bierze te swoje „dziewice na pożarcie”. I nawet nie zauważyli, kiedy upadł Związek Radziecki.

Bożena Chlabicz-Polak
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mareksmętekMarekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„…jak był uprzejmy objaśnić Narodowi prof. Legutko, w przypadku 12–letnich chłopców nie ma już mowy o żadnej tam „pedofilii”…” – no pewnie, przecież przez setki lat w Europie i nie tylko żenione i wydawane za mąż były dzieci 12-letnie! Żeby przypomnieć tylko przykład Lukrecji Borgii, którą własny ojciec, papież Aleksander, wydał za mąż w wieku 12 lat, a w wieku 14 lat miała unieważnione małżeństwo i zaraz zawarte kolejne. A Maria Antonina? A inni członkowie rodów królewskich i szlacheckich? Wszędzie było to samo. Biedota natomiast wydawała za mąż i żeniła swoje dzieci jak najszybciej się dało ze względów finansowych. Rodziny… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

UWAGA!! Wiadomość z ostatniej chwili! Jutro o 23.00 emisja dokumentu Sekielskiego także w TVN głównym!

Marek
Marek

A jakiej innej reakcji PiS można było się spodziewać? Przecież kościół=PiS. Mamy ciągły mariaż ołtarza z tronem, i polityków klęczących przed biskupami. I prawie cały rząd „pląsający” na Rydzykowych imprezach. Kapelani prawie wszędzie gdzie tylko mogą być. Do tego pieniądze z budżetu szerokim strumieniem płynące na „kościelne dzieła”.. Takiego sojuszu nie da się zerwać, więc sojusznika trzeba bronić!. I uruchomiono propagandowe tuby TVP, TV Republika. Trwam, RM, i prawicowe gazety , a internecie prawicowi trolle. Z odsieczą ruszyli też PiS-owscy politycy, z przekazem dnia o „marginesie marginesu” czy „murarzach-pedofilach” i radą że „bele czego nie oglądają” ale chociaż nie widzieli… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Mamy rozumieć, że przy premierze RP działa komisja kodyfikacyjna ds. zmian w prawie karnym? Jeśli nie, to nie powinien się taki człowiek wypowiadać jako ekspert w sprawach o których nie ma najmniejszego pojęcia.

marek
marek

oni są przed czy po wazelinie