Jak działa „dobra zmiana” w Orlenie

W niedzielę nie zatankujemy samochodu? PiSowska Inspekcja Pracy proponuje zaostrzenie zakazu handlu

Małe przedsiębiorstwo budowlano-handlowe z Wyszkowa pokonało w przetargu państwowego giganta Orlen Paliwa, choć… złożyło droższą ofertę. Doszło do takiej sytuacji, bo pracownicy Orlenu dopuścili się błędu formalnego – ofertę podpisano w innym formacie pliku elektronicznego, niż wymagał tego zamawiający.

Dziennikarze RMF FM dotarli do uzasadnienia zamawiającego, czyli Centrum Obsługi Administracji Rządowej, z którego jasno wynika, że z powodu tego błędu „odrzucenie oferty Orlenu jest zasadne i konieczne”. Centrum za dostawy paliw zapłaci więc firmie z Wyszkowa prawie 2 miliony 100 tysięcy złotych. Orlenowi zapłaciłoby kilkanaście tysięcy mniej.

„Spółka Orlen Paliwa prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające i analizuje możliwości odwoławcze w ramach procedury przetargowej, która nie została jeszcze formalnie zakończona” – czytamy w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl przez biuro prasowe PKN Orlen. Próbuje też bagatelizować problem, twierdząc, że to tylko błąd techniczny.

Nie można oprzeć się wrażeniu, że podobne „błędy techniczne” coraz częściej zdarzają się w państwowych firmach po objęciu władzy przez PiS. Kompromitującą „wpadkę” zaliczył w połowie tego roku Autosan, gdzie „dobrozmianowiec” po prostu spóźnił się ze złożeniem oferty. Polskiej firmie „przeszedł koło nosa” kontrakt na 30 mln zł.
(Źródło: RMF FM, tvn24bis.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JanekZwinkapawelantyuzurpatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

Autosan bis!

shaq
shaq

Odkąd pisowska stonka obsiadła takie firmy jak Orlen, Lotos czy Pekao i PKO, nie korzystam z ich usług, omijam szerokim łukiem i szczerze życzę szybkiego bankructwa, Do którego prędzej czy później dojdzie, skoro – tak jak za PRL- kieruje nimi partyjna nomenklatura, która nic nie umie poza podlizywaniem się władzom pis. Rządzenie bankiem to jednak coś więcej niż plucie na przeciwników politycznych.
Im więcej osób będzie bojkotować pisowskie firmy, tym szybciej koszmar tych rządów się skończy

Maciek123454321
Maciek123454321

A niech szlag trafi cały ten Orlen. W sumie nawet już nie pamiętam, kiedy tam nabierałem paliwo, takie drogie. W każdym razie było to sporo przed „rewolucją pisuarową”.

Janek
Janek

„nie pamiętam, kiedy tam nabierałem paliwo”- to kolega ma rafinerię w piwnicy, czy używa tylko roweru? Większość paliw i tak pochodzi z Orlenu, nawet gdy są sprzedawane na parafialnej stacji benzynowej.

antyuzurpator
antyuzurpator

Sprawdźcie, czyj krewny-i-znajomy-królika ma powiązania z ową firemką z Wyszkowa, a będzie jasne, skąd ten „błąd techniczny”.

pawel
pawel

może jak będzie zima, to dobra zmiana weźmie się za odśnieżania 🙂 🙂 może to chociaż potrafią.:)

Zwinka
Zwinka

Aha, aha, błąd techniczny. Tak to się teraz nazywa, bo „przez osiem ostatnich lat” to się nazywało nepotyzm, a dokładniej kolesiostwo, którego wypalanie rozpalonym żelazem obiecywał PiS. No ja to akurat wiem, ile były warte te i inne obiecanki – cacanki, ale wielu dało się złapać, jak ryba w mętnej wodzie na śliczniusi błyszczyk.