Jak głosowali młodzi Polacy? Trzaskowski zdobył wśród nich największe poparcie

Odpowiedź Trzaskowskiego w sprawie adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Sondaż wyborczy Ipsos pokazuje, że udział w głosowaniu wzięło rekordowe 62,3% Polaków w wieku 18-29 lat. Najwięcej z nich oddało głos na kandydata liberalnej KO. Rafał Trzaskowski wśród młodych zdobył 23,8% i zajął tym samym pierwsze miejsce.

 

Na drugim miejscu, co jest dość niepokojące, uplasował się Krzysztof Bosak ze skrajnej prawicy, którego poparło 23% najmłodszych obywateli Rzeczpospolitej. Wiele mówi to o radykalnych i nacjonalistycznych tendencjach wśród młodzieży.

Na trzecim miejscu z wynikiem 22,3% znalazł się natomiast Szymon Hołownia. Prezydent Andrzej Duda zajął dopiero czwarte miejsce i zaledwie 19,3% głosów. Ostatni dwaj kandydaci – Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz zdobyli kolejno 7,2 i 2%.

 

Frekwencja wśród młodych może budzić zachwyt, bo okazali się oni grupą, która najbardziej zaangażowała się w demokratyczny proces wyborczy.

W drugiej turze, już za dwa tygodnie, zmierzą się ze sobą Duda i Trzaskowski. Badanie Ipsos pokazuje, że dostali oni odpowiednio 41,8 i 30,4%.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech
Wojciech

Czyli wśród młodych mniej o 7 punktów % niż ogólnie. To raczej tytuł artykułu nie pasuje