„Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli wybory wygra Joe Biden”

"Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli wybory wygra Joe Biden"

Wybory w Stanach Zjednoczonych wygrać może centrolewicowiec Joe Biden. Premier Donald Tusk przestrzegł, że jego zwycięstwo będzie się równać z izolowaniem na arenie międzynarodowej rządu PiS i prezydenta Dudy.

 

Donald Tusk przestrzegł polskich wyborców, by nie głosowali na Dudę. Dlaczego? Jego zwycięstwo może przyczynić się do dalszego pogorszenia pozycji Polski na arenie międzynarodowej – wiąże się to z prognozowanym przejęciem władzy w USA przez Joe Bidena z lewicowo-liberalnej Partii Demokratycznej.

Joe Biden, w swojej dotychczasowej działalności politycznej, pokazał, że nie toleruje prawicowego populizmu i skłonności autorytarnych u przywódców Zachodu. Amerykanin stawia za to na otwartość, liberalizm, tolerancję i zielone wartości.

 

Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli – co bardzo prawdopodobne – wybory wygra Joe Biden? To pytanie nie jest żartem” – zapytał na Twitterze Donald Tusk. „Za kilka miesięcy Polsce grozi międzynarodowa izolacja – nie tylko w Europie. To jest prawdziwa stawka tych wyborów” – zakończył szef chadeckiej EPL.

Joe Biden, według badań opinii publicznej, ma wielkie szanse na pokonanie Trumpa. Centrolewicowiec może zdobyć nawet 412 tzw. głosów elektorskich, jego prawicowy konkurent natomiast zaledwie od 126 do 305.

Donald Tusk nie po raz pierwszy wypowiedział się na temat wyborów w Polsce. Ostatnio b. premier wezwał do głosowania na Rafała Trzaskowskiego wyborców Konfederacji.

Druga tura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się już w niedzielę 12 lipca. Sondaże pokazują, że Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda cieszą się niemal takim samym poparciem.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 lipca 2020 20:06

Odpowiedź jest prosta to będzie BidaFort albo FortBida.

daroo
daroo
3 lipca 2020 08:14
Reply to  Marek

Ty od urodzenia taki „bystry” jesteś?

Predator
Predator
2 lipca 2020 21:32

To się w głowie nie mieści, Polacy oślepli, ogłuchli, stracili instynkt samozachowawczy, za moment dojdzie do niewyobrażalnej tragedii, jak można być tak nieodpowiedzialnym i myśleć tylko o sobie, a co z naszymi dziećmi???, wybierając tego nadętego buca zafundujemy im spadek w formie zadłużenia kraju jakiego jeszcze nikt nie widział. Morawiecki i ta banda złodziei ma już pokaźne konta za granicą i nic im złego się nie stanie a my wszyscy i nasze dzieci będziemy spłacać ten dług. Oby rolnicy i ci co głosują na tą bandę, odczuli to najbardziej na swojej skórze.

Zwinka
Zwinka
3 lipca 2020 00:07
Reply to  Predator

Nie ma jak trafić do tłuków. Brak dostępu.