Jak PiS przygotowywało się do wyborów do PE

Jak PiS przygotowywało się do wyborów do PE

W sobotnim dodatku do „Rzeczpospolitej” – „Plus Minus” ukazał się artykuł opisujący strategię Prawa i Sprawiedliwości przygotowującą partię na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Jak wynika z tekstu cały sztab ludzi rozpoczął pracę jeszcze w 2015 r. „Partia Jarosława Kaczyńskiego opracowała szczegółowe informacje o preferencjach wyborców w każdym powiecie. Na finiszu kampanii sondaże przeprowadzano codziennie, by sprawdzać poziom poparcia.”

Dzięki szerokim badaniom socjologicznym politycy wiedzieli dokładnie do kogo i jakie obietnice kierować. Ponadto na zlecenie partii została przygotowana szczegółowa mapa wyborcza powiatów ukazująca miejsca, gdzie istniała możliwość poprawienia wyników.

Jak twierdzi jeden z polityków PiS w rozmowie z „Plus Minus”: „Nasza baza danych i modele statystyczne są na tyle rozbudowane, że budowa analogicznego zaplecza przez opozycję w ciągu kilku miesięcy nie jest możliwa.”

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GilbertZwinkaMaciek123454321Polka gorszego sortuJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Jerzy

No, totalniacy, z czym do Prezesa! PiS pokazał, jak prowadzić kampanię wyborczą, a wam mogą tylko opadać szczęki.

Maciek123454321
Maciek123454321

A jaka to sztuka iść na rympał i rozdawać na lewo i prawo kasę? Biedni ludzie głosują, bo prezio jeszcze więcej obiecał. Plus ogłupianie ludzi KURwizją. Jak myślisz, Jureczku, z jakiego to powodu nagle przybyło 600 000 nowych wyborców? Bo przez poprzednie 3 lata stało na tym samym poziomie – 5 600 000. I to mimo nachalnej propagandy. A pisowskie kukiełki co zwojują w PE? Przecież wszyscy się śmieją z nich. Beatka 1 : 27, obatel Rychu – „szmalcownik”…. daj spokój, tylko obciach zrobią.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Może ktoś by im to wykradł dla dobra ogółu?

Maciek123454321
Maciek123454321

Czyli inżynieria społeczna. Zero empatii, zero zwykłej ludzkiej uczciwości. Oczywiście powstaje natychmiast pytanie, skoro ci „inżynierowie” pracowali nad tym od 2015 roku, oznaczałoby to, że w ciągu kilku miesięcy udało im się wypromować niejakiego „Mr Nobody” na prezydenta. Przypomina mi się w tym miejscu film „Wystarczy być” na podstawie książki Jerzego Kosińskiego z niezapomnianą kreacją Petera Sellersa. Idąc dalej, i mając tak cudownie skuteczne środki manipulacji społecznej w ręku, wzbogacone o zagarnięcie telewizji publicznej, dlaczego w roku ubiegłym poparcie zmniejszyło się z 38% w roku 2015 do 34% w roku 2018? Sondaże przeprowadzane codziennie? No proszę Państwa! Gdyby do mnie… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Mówią: „budowa analogicznego zaplecza przez opozycję w ciągu kilku miesięcy nie jest możliwa.” Oczywiście, że nie. Opozycja nie może na takie badania czerpać chochlami z budżetu państwa, jak to bez żadnej kontroli robi PiS.

Gilbert
Gilbert

I wszystko jasne…KE wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie samo.
Odnoszę tak silne wrażenie, że aż zacytuję:
„Rząd i opozycja to najlepsza koalicja”
Dezerter