Jak prezydent Gdańska rozczarował Błaszczaka

Szef pomorskiego ONR zatrudniony przez PiS-owskiego dyrektora MIIWŚ

„Pod kierownictwem Mariusza Błaszczaka ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji zajmuje się wszystkim tylko nie dbaniem o bezpieczeństwo Polek i Polaków. Minister i jego ludzie, a to postraszą nas uchodźcami, a to sprawdzą kto jest prawdziwym Polakiem, a to zlekceważą przypadek śmierci na komisariacie we Wrocławiu. Niedawno wiceminister Sebastian Chwałek zainteresował się, jak spędzam swój czas wolny. Polecił szefowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku zbadać, ile gdański samorząd wydał na mój udział w Marszu Wolności 6 maja w Warszawie.

Rozczaruję pana ministra – wyjazd opłaciłem z własnych pieniędzy.”

W takiej formie zareagował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na pilne pismo Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku, domagającej się wyjaśnienia wątpliwości co do tego kto, ile i za co zapłacił przy okazji organizacji „Marszu Wolności” 6 maja w Warszawie. Podobne żądania otrzymało wielu samorządowców.

Niepokój i zamieszanie widoczne po stronie rządzących, a wywołane Marszem Wolności, który odbył się 6 maja w Warszawie, pokazały wyraźnie, że zrobił on pożądane wrażenie.  Pamiętamy spór o to, ile osób przeszło ulicami stolicy. Władze Warszawy liczbę demonstrantów oszacowały na 90 tys., policja na zaledwie 12 tys. „Ja rozumiem, że ‚domofon’ wymaga, ale nie róbcie sobie jaj:-)” – komentował wówczas policyjne szacunki jeden z internautów.

Poseł PiS Józef Leśniak postanowił zawiadomić śledczych o tym, że urzędnicy gminni mogli sfinansować dowóz osób na opozycyjny „Marszu Wolności” do stolicy i w ten sposób złamali prawo. Wtedy do działania przystąpił resort Mariusza Błaszczaka. Do Regionalnych Izb Obrachunkowych rozesłano stosowne pisma, a te zażądały, by pilnie i natychmiast samorządowcy złożyli wyjaśnienia. Prezydent Gdańska postanowił wyjaśnić publicznie, że nie ma nic do ukrycia.

Pod kierownictwem Mariusza Błaszczaka ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji zajmuje się wszystkim tylko nie…

Opublikowany przez Paweł Adamowicz na 30 maja 2017

„Nie mogą znaleźć innych powodów, by się przyczepić, to szukają w prostacki sposób”, „Będą z każdej strony Pana atakować z nadzieją, że w końcu znajdą haka. Powodzenia Panie Prezydencie” – komentują mieszkańcy Gdańska. „PiS nie lubi i nie ufa samorządom, zrobią wiele, by nam dokuczyć” – podsumował Adamowicz.
(Źródło: wp.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PędziwiatrHiszpanZgredzinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Brawo, Panie Prezydencie! A swoją drogą – jak to jest? Mamy tylu wspaniałych (urzędujących!!!!!) prezydentów, a jakobyśmy nie mieli prezydenta. Hanna Zdanowska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jacek Jaśkowiak, Paweł Adamowicz, Rafał Dutkiewicz, Tadeusz Truskolaski, oczywiście Robert Biedroń (wymieniłem na końcu z uwagi na to, że Słupsk jest chyba najmniejszy ludnościowo). Czy nie uważacie Państwo, że KAŻDA z wymienionych przeze mnie osób doskonale zastąpiłaby Faszerowanego Pomidora?

Zgredzinka
Zgredzinka

Warto wspomnieć też o bardzo operatywnym prezydencie Nowej Soli Wadimie Tyszkiewiczu.
To pewnie w obawie przed włączeniem się takich właśnie ludzi do „dużej” polityki, zrezygnowano ze „wstecznej dwukadencyjności”.

Hiszpan
Hiszpan

Ten ze zdjęcia bo też okrągły

Pędziwiatr
Pędziwiatr

Wrocław zawsze z Wami!
Dzięki!!!