Jak przekonać młodzież do PiS-u

„Trudno oczekiwać czegoś po ugrupowaniu, w którego nazwie tylko "i" jest prawdą”

Pisowscy mędrcy mają mnóstwo znakomitych recept. Młodzież na pewno będzie zachwycona

W nagłym przypływie szczerości pan Jarosław Kaczyński, lider obozu rządzącego w Polsce, raczył się podzielić z nami opinią, że młodzież głosuje przeciw PiS, bo słucha radia, którego PiS nie kontroluje, a tam nawet między utworami muzycznymi szerzona jest antypisowska propaganda. Pan prezes powiedział to w Jedynce Polskiego Radia, gdzie pomiędzy piosenkami szerzona jest jedyna i nieodwołalna prawda o pedałach, Tusku, Trzaskowskim i innych zdrajcach narodu polskiego. I teraz chodzi o to, by wszystkie stacje wzięły z Jedynki przykład.

 

Tylko mam pewien problem. Otóż, pogląd pana prezesa nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Weźmy jako przykład moją nastoletnią córkę – właśnie skończyła osiemnastkę, po raz pierwszy poszła do wyborów i od razu głosowała na Trzaskowskiego. Jej koledzy ze szkoły też. Albo na Hołownię. Niektórzy na Biedronia albo nawet Bosaka. A na PiS nie.

Sęk w tym, że oni w ogóle nie słuchają radia. Naprawdę, z ręką na sercu mówię, ani trochę nie słuchają. Nawet nie zbliżają się do odbiorników radiowych. Mają te swoje internety, jutuby i inne takie, a radia ni du-du. Więc niezależnie od tego, co tam jest między utworami, to nie ma na nich żadnego wpływu.

Oni wiedzą, że PiS z panem prezesem to obciach, paździerz i żenua, ale nie z radia to wiedzą. A skąd? Może z tych internetów. Dobrze by było sprawdzić, co jest między utworami na takim jutubie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

A może w szkołach tego smarkaterię uczą? Tak uważa inny pisowski tytan intelektu, Ryszard Terlecki. W TVN24 powiedział: „Przeprowadziliśmy reformę organizacyjną edukacji, ale zatrzymaliśmy się w pół kroku, nie przeprowadziliśmy reformy programowej i to jeden z tych elementów, które się teraz będą mściły. Podobna kwestia dotyczy szkolnictwa wyższego, gdzie z przyczyn, można powiedzieć, koalicyjnych, czyli oddając to ministerstwo koalicjantowi, postąpiliśmy wbrew naszemu programowi”.

Więc teraz trzeba przeprowadzić w edukacji reformę programową, żeby wytłumaczyć młodzieży, że PiS z panami Kaczyńskim i Terleckim to nie paździerz i obciach, lecz top trendy superhit niczym Taylor Swift. Należy to smarkaczom mówić na lekcjach historii i nauki o społeczeństwie. Niech piszą o tym rozprawki, niech zakuwają, niech zgłębiają żywoty żołnierzy wyklętych i brata pana prezesa. Bo jak oświadczył pan Terlecki, „mądrzejsi ludzie, bardziej zorientowani w rzeczywistości politycznej, historycznej, bardziej przywiązani do pewnych tradycji i bardziej utożsamiający się z tą tradycją z pewnością będą głosować na PiS”. To przecież oczywiste.

 

Tylko znowu mam tu problem, bo jak przez mgłę przypominam sobie, że w szkole na lekcjach wychowania obywatelskiego też mnie przekonywano, że towarzysze u władzy to nie paździerz i obciach, lecz awangarda światowego proletariatu. I też zgłębiałem żywoty męczenników rewolucji oraz samego Lenina. I gdy po tych lekcjach przyszły wybory 1989 r., to nie zagłosowałem na towarzyszy. Moi rówieśnicy też nie. Więc coś ta szkoła może okazać się mało skuteczna.

No to wracamy do punktu wyjścia. Co zrobić, żeby młodzież głosowała na PiS?

A może nic nie robić, tylko po prostu uznać, że głosowanie nie na PiS się nie liczy. To błąd techniczny jak odwołanie Joanny Lichockiej. Jeśli ktoś tak głosuje, to będzie powtarzać do skutku, aż wreszcie zagłosuje poprawnie.

Wojciech Maziarski

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
25 lipca 2020 20:05

Ja bym zaczął od ograniczania swobodnego dostępu do internetu i zakazu wyjazdów z krajul

Jantar
Jantar
25 lipca 2020 21:43
Reply to  Aleksander

Prezes już od dawna myśli o cenzurze internetów. Mówił to już przy okazji pierwszej ustawy ACTA, że cenzura internetu jest bardzo potrzebna, bo internet może „wyprać mózgi Polakom”.

daroo
daroo
25 lipca 2020 22:00
Reply to  Aleksander

A paszport po wstąpieniu do PiS

Zwinka
Zwinka
25 lipca 2020 22:48
Reply to  Aleksander

Proszę nie podpowiadać. Chociaż na pewno już nad tym pracują.

jacenty
jacenty
25 lipca 2020 22:18

Aleksander – nie kracz, nie kracz, bo już na pewno to planują i ani się nie obejrzymy, a paszporty – znowu będą tam, gdzie ich naturalne {przez prawie 40 lat tak było] miejsce, czyli w Wydziale Paszportów.

Zwinka
Zwinka
25 lipca 2020 22:48

Od PiSu zalatuje naftaliną. Albo i czymś jeszcze gorszym, gdyby tak się do samego źródła zbliżyć. Ja to tam nic nie wiem, ale tak gadają. A niesłuchanie radia przez młodych potwierdzam. Mam rodzinną młodzież: ukochany chłopak za chwilę będzie miał 18 -tkę, a ukochana dziewczyna ma 13 lat. Nosy w smartfonach, w instagramach i innych komunikatorach, a na radio mają wylane. To aj musiałam się do nich przystosować i jak chcę na siebie zwrócić uwagę, to …piszę, nawet jak są w pokoju obok. 🙂 Takie czasy. I nie powiem, że najlepsze z możliwych.
Już wiem, jak zachęcić młodzież do głosowania na PiS. Niech prezes z nimi przez WhatsAppa ( via kamerka) pogada. Na pewno ktoś się złapie.

Zaneta
Zaneta
30 lipca 2020 14:53

Ale na wsi gdzie ksiądz powie ze Trzaskowski to polityka smierci to nie zaprotestują tak maja mozgi przeżarte przez klechow

Wiesław
Wiesław
5 sierpnia 2020 16:29

Najpierw niepodważalne było dla mnie to co mówiła mama. Gdy poszedłem do szkoły – wyrocznią była Pani. W szkole średniej już nie do końca, ale konfrontacja z tym, co mówili w szkole i w domu nie była już jednoznaczna,
Dzisiaj mój 8 letni wnuk przychodzi ze szkoły i mowi: co ta baba ( nauczycielka ) gada o… Przecież każdy głupi wie, że to nie prawda.
Dzieci, a co dopiero młodzież jest o niebo bardziej krytyczna , bo ma nieograniczoną możliwość konfrontacji tego co mówią z jednej i z drugiej strony. Ponadto ta konfrontacja przychodzi im łatwiej niż np, 50+, czy 60+.