„Jak ty śmiesz mówić jak powinna wyglądać rodzina”. Otóż śmiem

„Jak ty śmiesz mówić jak powinna wyglądać rodzina”. Otóż śmiem

Jarosław Kaczyński odniósł się do swojej niedawnej wypowiedzi na temat modelu „normalnej” rodziny. Prezes uważa, że ataki na jego osobę, są nieuzasadnione.

 

Rodzinę widzimy tak jak tutaj: jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci. To jest rodzina” – mówił niedawno lider prawicy. To właśnie po tej wypowiedzi, wielu Polaków przyznało, że bezdzietny kawaler nie powinien wypowiadać się na takie tematy. Kaczyński jest jednak innego zdania; przedstawił je na konwencji partyjnej w pomorskim Słupsku.

My chcemy Polski opartą o tradycyjną rodzinę. Mówię o tym, bo ktoś tam jak wychodziłem z poprzedniego spotkania, krzyczał do mnie „jak ty śmiesz mówić jak powinna wyglądać rodzina”. Otóż śmiem. A jak powinna to wiadomo. Stały związek kobiety i mężczyzny, no i dzieci, no i tyle. Prosta sprawa” – powiedział „ośmielony” J. Kaczyński. Faktyczny przywódca Polski podkreślił również, że nie godzi się na „wprowadzenie jakichś związków” (związków partnerskich).

 

My naprawdę pochylamy się z troską nad tymi wszystkimi, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, w ogromnej większości są to panie. Próba wykorzystywania tej mojej wypowiedzi w ten sposób, że ja jestem przeciwko samotnym matkom, to jest po prostu coś haniebnego, odrażającego” – grzmiał z mównicy rozwścieczony prezes.

Czy Polacy uwierzyli w zapewnienia Kaczyńskiego? Komentarze internautów sugerują, że nie. „Jedna kobieta, jeden mężczyzna i ich dzieci – a na ekranie powinno pojawić się zdjęcie bratanicy prezesa. Taki wzorzec”, „Starzy kawalerowie w sukienkach (księża – przyp. red.) i bez mienią się ekspertami od rodziny i wychowania dzieci”, „Infantylny Stary kawaler wie lepiej od pozostałych 38 milionów co to jest rodzina. I wprowadza ‚model’ owej rodziny. Czyli małżeństwa bezdzietne nie są rodzina”. Niemal wszyscy pozostają zgodni – prezes Kaczyński jest politykiem skrajnie archaicznym, którego postrzegania świata zatrzymało się na wczesnych latach 60. XX wieku. Trudno się z tym nie zgodzić.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AugustAnnaRosharyantyuzurpatorerwinek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Jaki koń jest, każdy widzi, a przynajmniej powinien. Cóż poradzić, kiedy suweren uparł się , żeby widzieć w dychawicznej szkapie wyścigowego fuksa. Przebudzenie z takiego zaćmienia będzie bardzo przykre …dla wszystkich, niestety,

erwinek
erwinek

Najlepszą odpowiedzią dla prezesa będzie NASZA OBECNOŚĆ PRZY URNACH 13-10-2019 r.Tam pokażmy mu co o nim sądzimy i jak oceniamy jego dotychczasową działalność.

antyuzurpator
antyuzurpator

Jako komentarz przychodzi mi do głowy jedna scena, cytat z jego brata:
„Spieprzaj, dziadu!”.

Roshary
Roshary

a ten znowu bratanicy ubliza ?????

Anna
Anna

A co Panie Kaczynski zrobic np z gejami? Powinni obowiazkowo sobie kupic kota?

Zwinka
Zwinka

Proszę nie pytać. To najpilniej strzeżona tajemnica państwowa.

August
August

Za operację WSI o kryptonimie BUŚ rozwiązano WSI. Pewnie zdradzili tajemnicę alkowy żoliborskiego naczelnika.

antyuzurpator
antyuzurpator

A teczki z niej przejął kapłan smoleński. Teraz pewnie podzielił się nimi z zerem — musi punktować u prawdopodobnego następcy zbawcy narodu, bo sam też swoje lata ma i na starość chce mieć zagwarantowany (dobro)byt.