Jak uzyskać zwolnienie z kwarantanny? Pytają ministra Michała Dworczyka, którego zauważono w piątek na posiedzeniu RM.

Afera hakerska. Ujawniono mail Dworczyka do Karczyńskiego

Minister Dworczyk miał wcześniej kontakt z zakażonym posłem Przemysławem Czarnkiem, co oznacza, że od 5 dni powinien być na kwarantannie. Tymczasem poseł Konfederacji Artur Dziambor, który odbywa kwarantannę w tym samym terminie, zauważył, że minister był obecny na wczorajszym posiedzeniu rządu. Siedział obok Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Kwarantanna powinna trwać u obu panów 10 dni.

 

Dworczyk odpowiedział na Twitterze, że po ponownych testach, które wypadły negatywnie, został zwolniony z kwarantanny. Poseł Dziambor zwrócił jednak uwagę, że ponowny test może być wykonany dopiero po 7 dniach, bo wcześniej wirus jest niewykrywalny. Tymczasem minister przyznał się, że test zrobiono mu już w piątek w południe. Na łamach Onetu tłumaczył się, że GIS zwolnił go z kwarantanny od razu po teście „w związku z wykonywanym obowiązkami służbowymi”.

Szybko doczekał się odpowiedzi posła konfederacji: „Ustalacie 10 dni kwarantanny dla zdrowych ludzi, absolutne bezprawie. Pan wychodzi po pięciu dniach. Też bym chciał. 188 tys. (z tego co się orientuję) Polaków na kwarantannie też by chciało„.

 

Nie pierwszy to raz posłowie partii rządzącej lekceważą sobie przepisy, jakie sami wprowadzili. Wszyscy pamiętamy rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia b.r., gdzie cała delegacja rządowa przybyła bez maseczek i bez zachowania zalecanego dystansu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Do przepisów sanitarnych lekceważąco podeszli też minister Szumowski i poseł Przemysław Czarnek. Być może panowie wierzą, że waga spraw państwowych, jakimi się zajmują, przestraszy wirusa. Problem w tym, że ich zachowanie prowokuje innych Polaków do równie lekceważącego traktowania przepisów, czego skutki mogą być dla przeciętnych obywateli, nie mających dostępu do rządowych lecznic – katastrofalne.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
10 października 2020 13:31

I bardzo dobrze . może się pozarażają nawzajem i szlag ich trafi czego im życzę.bo na szczęście wirus jest odporny na ich populizm i nie będzie się z nimi ” pieścił”

Maria
Maria
11 października 2020 11:52
Reply to  daroo

Niechby wirusowi też dali 500+, to dostanie skrzydeł i zrobi porządek nie tylko w rządzie, ale też wśród antyszczepionkowców i antycowidowców

HerodAntypis
HerodAntypis
10 października 2020 13:57

Pogarda pisowskiego establishmentu dla przepisów i procedur covidowych jasno pokazuje, że zdrowie Polaków nie ma tu żadnego znaczenia, maseczki i kwarantanny są dla pisowców wyłącznie po to, aby mandatami i grzywnami ściągać z ludzi szmalec W budżecie grubo poniżej zera a wieśniakom trzeba czymś ryja zatkać.

janusz
janusz
10 października 2020 20:29

Pewnie przed wirusem chroni ich … immunitet