Jak zagłosują Młodzi? A to przykra niespodzianka

Jak zagłosują Młodzi? A to przykra niespodzianka

Prawie codziennie jesteśmy karmieni sondażami, które albo nas dołują, ale budzą pewne nadzieje.

Jednak ten sondaż Ipsos dla OKO. press wart jest zatrzymania się i zastanowienia.

I wcale nie chodzi tutaj o to, że PiS idzie w górę, co oznacza powrót zawiedzionego nieco elektoratu tej partii (33% poparcia). Wśród 50-latków aż 44% obstawia tę partię i 56 osób w wieku 60 plus.

Nie chodzi o to, że partia Hołowni plasuje się na drugim miejscu (22%), Koalicja Obywatelska trzecia z dość kiepskim wynikiem (18%). Dalej Konfederacja (11%) i Lewica (9%).

Sondaż ten jest ważny, bo pokazuje, jak zagłosowaliby Młodzi.

Okazuje się, że w grupie 18-29 lat PiS może liczyć tylko na poparcie 2% respondentów (w lutym stawiało na tę partię 12%), a na KO zagłosowałoby tylko 9%.

Wśród 30-latków decydowanie wygrywa Hołownia (32%).

Młodzi stawiają na Konfederację (33%), partię Hołowni (26%) i Lewicę (22%).

Co to oznacza?

PIS i KO dla młodych to pewnego rodzaju anachronizm. Przeżytek. Partie, które miały swoją szansę, ale jej nie wykorzystały. Bardziej bazują one na próbie rozgrywania obywatelami we własnych animozjach i rozgrywkach, nie oferując niczego, co faktycznie jest ważne. Wciągają naród we własne spory, walkę o miejsce przy korycie i jest to tak widoczne, że wręcz odpycha. Są niewiarygodne, nie budzą zaufania, nie mają żadnych sensownych propozycji.

Konfederacja i partia Hołowni to coś nowego, jeszcze nie skażonego wpadkami politycznymi. Świetna demagogia, podawane na tacy rozwiązania problemów, hasełka pod publiczkę. No i jeszcze ta otoczka patriotyczno-narodowa Konfederacji, to jej uderzenie w najczulsze struny prawdziwego Polaka. No i jeszcze ta świeżość Hołowni, umiejętność budowania dobrej relacji, symbol katolika wolnego od fanatyzmu religijnego, odpowiadającego skutecznie na oczekiwania młodego pokolenia.

Plusem Lewicy jest to, że dopiero wróciła z niebytu politycznego, a czasy, gdy rządziła, są Młodym praktycznie nieznane.

Jeszcze trochę, a to właśnie Młodzi będą decydować, kto znajdzie się w Parlamencie, a tym samym wyznaczą kierunek, w jakim pójdzie Polska. Ich Polska. Przeraża, że może to być Polska Konfederacji.

Czy KO jest w stanie się wreszcie obudzić na tyle, by stać się siłą zdolną odsunąć Młodych od Bosaka, Brauna i pozostałych? Czy to już raczej ostatnie tchnienie?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
30 kwietnia 2021 10:36

Jestem członkiem kilku różnych grup fanowskich. W grupach tych są osoby w bardzo różnym wieku. Po wpisach w różnych tematach widać to, co prezentuje ten sondaż. Ale widać też coś innego. Mianowicie młodzi, popierający Konfederację, zupełnie nie zauważają, że ich postulaty w różnych kwestiach są sprzeczne. Bo jednocześnie opowiadają się za otwartymi granicami, wolnościami obywatelskimi, wszelkiej maści swobodami, a z drugiej strony mają rasistowskie hasła wykluczające inne narodowości, religie, różne mniejszości. Ludzi, którzy nie mieszczą się w ich pojęciu prawdziwego Polaka, chcą wsadzać do więzień, publicznie batożyć, a kto wie, czy nie zechcą przywrócić płonących stosów w imię powrotu do tradycji i korzeni. Postulują otwarte granice, ale jednocześnie chcą całkowitej kontroli, kto do Polski przyjeżdża i chcą wyrzucania z Polski każdego, kto im nie pasuje. Młodzi nie zauważają tego fałszu, że prawa i wolności to i owszem, ale tylko dla wybranych, bo reszta będzie podlegała surowym karom i zakazom wszelkiej maści, a wszyscy pod rządami Konfederacji będą cały czas drobiazgowo kontrolowani. Konfederaci wmawiają im bowiem, jacy są cacy, jak dbają o wolności obywatelskie, a po cichu robią swoje. Młodzi muszą się przekonać na własnej skórze, że to nie jest tak różowo, jak malują się politycy tej partii. Bo wytłumaczyć im się tego po prostu nie da.

Ostatnio właśnie np. dyskutowano na temat Funduszu Odbudowy. Kilku młodych właśnie utarcie powtarza za Konfederatami i Ziobrystami (to jedna bajka od jakiegoś czasu), że tą kasę każdy Polak będzie spłacał Unii w osobnych dodatkowych podatkach, które Unia na Polaków nałoży. I że oczywiście „trzeba jak najszybciej uciekać z tego eurokołchozu”. Oni nie rozróżniają tego, że biorąc kredyt w banku, czy pożyczając kasę od rodziny i znajomych, też muszą ją kiedyś spłacić. Pożyczają przecież na określonych warunkach. I z tym nie mają problemu – to rozumieją. Ale te same mechanizmy dotyczące funduszy i pożyczek unijnych już są beee, bo Polska traci niepodległość, bo Polacy będą spłacać z osobistych majątków, itd. A kto takie bzdury wciska? Konfederaci i Ziobryści. Muszą więc na własnej skórze odczuć, że to nie jest tak, jak im wmawiają. A odczuć to mogą, jak będą rozliczać pierwsze PIT-y, albo będą mieć pierwsze kredyty.

I niestety wprowadzenie religii do szkół bardzo pomogło w odpowiednim wychowaniu młodych w nienawiści do wszelkiej inności. Dzieci i młodzież od najmłodszych lat są nasączani tym, że religia katolicka jest jedyną prawdziwą religią, że tylko religia katolicka przekazuje całkowite prawdy naukowe, światopoglądowe, że ma wyłączność na moralność, etc., że wszystko poza nią to zło które trzeba tępić, bo każdy katolik musi bronić boga i siebie przed Lucyferem, bo trafi do piekła. To wszystko też później procentuje przy wyborze partii politycznej, która odpowiednio naciska na te elementy w swoim przekazie. I dopiero kilka lat w zupełnie innym środowisku, gdzie nie ma już takiego wpływu księży, powoduje, że zaczynają dostrzegać różne sprawy i kłamstwa, jakie im wmawiano.

Co do Hołowni to ja go odbieram jako konia trojańskiego wystawionego przez PiS i Episkopat. Jest dla mnie absolutnie niepojęte, że Hołownia mówiący o rozdziale kościoła i państwa, żądający wyprowadzenia religii ze szkół nie jest krytykowany przez Episkopat. Te same postulaty Lewicy i KO mają natychmiastowy odzew biskupów, że „to lewacki atak na kościół katolicki, boga i religię”. Czy naprawdę nikt nie widzi tej sprzeczności??? Mam więc przeczucie, że pod płaszczykiem rozdziału Kościoła od państwa Hołownia po prostu chce władzy, a jak już ją dostanie to zrobi wszystko, żeby wprowadzić państwo wyznaniowe. Jak do tej pory bowiem poza wygłaszaniem postulatów nie zrobił absolutnie nic w celu ich realizacji – jedynie podkopuje pozostałą opozycję, przejmując ich posłów w Sejmie i poparcie w sondażach.

Czytelnik
Czytelnik
30 kwietnia 2021 11:30

Prawda jest taka,że na Konfederację głosuje dzieciarnia na utrzymaniu rodziców,która o życiu i pracy nie ma zielonego pojęcia. Gdzie Bosak pracował?

Paweł
Paweł
30 kwietnia 2021 23:50
Reply to  Czytelnik

Pracuje już 9 lat i głosuje tylko na Konfederacje, jeśli szanujesz swoje ciężko zarobione pieniądze to nie ma innego ,wyboru. Jak chcesz oddać wiekszosc swoich pieniedzy w podatkach na patologie i „bezrobotnych” reszta partii czeka na twój głos

Czytelnik
Czytelnik
1 maja 2021 18:44
Reply to  Paweł

Konfederacja i jej wyborcy to również patologia przede wszystkim intelektualną.

Zwinka
Zwinka
30 kwietnia 2021 12:34

Polecam cykl dokumentalny : „Otchłań. Powstanie i upadek nazizmu”. Skóra cierpnie od narzucających się podobieństw …

Jantar
Jantar
30 kwietnia 2021 20:33
Reply to  Zwinka

Albo jeszcze „Nazistowskie ewangelie”. Także obowiązkowe do zaliczenia.

Leon
Leon
30 kwietnia 2021 22:49

Nie liczyłbym na Polską lelkowatą młodzież mamuśki zrobiły z nich kolejne pokolenie IDIOTÓW