Jaka jest wartość wilii prezesa Kaczyńskiego?

Jaka jest wartość wilii prezesa Kaczyńskiego?

Dom rodzinny Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu to dwukondygnacyjna willa o powierzchni 150 m2.

Prezes jest właścicielem jednej trzeciej postawionego w czasach PRL segmentu. Z relacji osób, które odwiedzały wicepremiera wiemy, że „dom jest skromnie urządzony: klasyczna meblościanka, stary fotel, pełno tam książek i gazet. Nie brakuje telewizora. Pokój prezesa znajduje się na parterze. Na górze mieszkała jego matka, Jadwiga Kaczyńska. Gdy pani Jadwiga jeszcze żyła, syn zamontował dla niej windę oraz urządzenia do regulacji temperatury„.

Willa jest również zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, jaki Jarosław Kaczyński zaciągnął w związku z opieką nad chorą matką. Z oświadczenia majątkowego złożonego w ubiegłym roku wynika, że prezes ma jeszcze do spłacenia ponad 100 tys. zł.

A jaka jest wartość rodzinnej posiadłości Jarosława Kaczyńskiego?

Od roku 2015 prezes niezmiennie we wszystkich kolejnych oświadczeniach majątkowych wpisuje kwotę 1,5 mln zł. To dość zastanawiające, że wartość wilii przez lata nie wzrosła ani o złotówkę, biorąc pod uwagę jej lokalizację czyli samo centrum Żoliborza, gdzie kupno nieruchomości w cenie 10 tys. za m2 jest praktycznie niemożliwe.

Warto również wspomnieć o przygotowanej przez portal bankier.pl analizie cen warszawskich mieszkań, z której jasno wynika, że „ceny transakcyjne mieszkań sprzedawanych w stolicy na rynku wtórnym wzrosły od pierwszego kwartału 2015 r. do pierwszego kwartału 2020 r. o ok. 30 procent„.

Krążył kiedyś taki dowcip, że kupię mieszkanie po cenie wpisanej przez posła do oświadczenia majątkowego„.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: superbiz.se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
7 marca 2021 17:14

To taka buda teraz się willa nazywa?

nowiczok
nowiczok
8 marca 2021 13:56
Reply to  Zbyszek

Wiem, ze posiadasz lepszy dom. Jednak zapewniam, że to wyjatkowo solidny budynek.

Rafapon
Rafapon
7 marca 2021 17:56

Zaraz, zaraz. Prezes faktycznie jest – jeśli nie formalnym właścicielem – to użytkownikiem tej połówki, w której mieszka, sąsiedniej połówki, gdzie urządził muzeum swojego brata Lecha-Abla, a na dodatek sąsiedniej posesji, żeby mu żaden sąsiad przez płot nie zaglądał. Ile to jest razem wg. aktualnych cen rynkowych?

Emilka
Emilka
7 marca 2021 21:17

Co wy ciągle z tą willą? Jaka to willa ? Stara od lat nie remontowana chałupa. Tyle że na Żoliborzu. Gdzie indziej byłaby to zwykła lepianka.

ech
ech
8 marca 2021 14:20

Wyobraźcie sobie, jest okazja, kaczor tanio sprzedaje tę wylęgarnię zła i nienawiści… ja porzygał bym się!