Jaki kiedyś wspierał antyszczepionkowców – teraz twierdzi, że będzie „promował szczepienia”

Promotor i recenzenci pracy doktorskiej Jakiego "to specjaliści w dziedzinie lotnictwa, a nie więziennictwa"

To już kolejny przykład – nazwijmy to delikatnie – niekonsekwencji Patryka Jakiego. – „P. Jaki dziś wywołany do tablicy przez Arłukowicza stwierdził, że będzie „promował szczepienia”. Do tej pory „promował”, mówiąc „Obowiązek szczepienia dzieci jest absolutnym nadużyciem polskiego państwa”. Kolejna ważna sprawa i kolejne kłamstwa” – napisał na Twitterze Marcin Kierwiński z PO.

Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przypomniał, że w Sejmie jest obywatelski projekt ustawy antyszczepionkowej. Pisaliśmy o tym w artykule „Kuchciński skierował do I czytania ustawę o zniesieniu obowiązku szczepień”. Według Arłukowicza, jednym z polityków, który w 2015 r. wspierał inicjatorów obywatelskiego projektu był Patryk Jaki. – „Mamy przypadki szalejącej Odry: w Ukrainie, w Czechach, w USA, to wszystko widzimy dzisiaj realnie. Patryk jaki wnosząc o to, aby znieść obowiązkowość szczepień, stanowi realne zagrożenie” – powiedział Arłukowicz. Wiceminister sprawiedliwości interweniował także u Głównego Inspektora Sanitarnego i ówczesnego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła w obronie rodziców odmawiających szczepienia swych dzieci.

Okazuje się, że Jaki nagle zmienił zdanie. Twierdzi, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, będzie promował szczepienia! Natomiast zapytany o ustawę zakładającą zniesienie obowiązku szczepień dzieci zasłonił się… niewiedzą. – „Zobaczymy, jakie są założenia tego projektu, ja go jeszcze nie widziałem” – stwierdził Jaki.

Za komentarz niech posłuży wpis Bartosza Arłukowicza na Twitterze. – „W Polsce nie powinno być obowiązku szczepień” – mówił Patryk Jaki na wspólnej konferencji z Justyną Sochą z ruchu STOP NOP we wrześniu 2015 roku. W ramach wiarygodności @PatrykJaki”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZbyszekGrzegorzshaqZwinkaPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Robert

Nie zagłosowałbym na Jakiego nawet, gdyby przeciwnikiem było zwykłe krzesło. ALE tu akurat kula w płot 🙁 . Czyli dla myślących: „Likwidacja obowiązku szczepienia” NIE jest w sprzeczności z promowaniem szczepień !!!
Wręcz odwrotnie: to właśnie dzięki promocji i edukacji w kwestii szczepień np. w Niemczech procentowo tyle samo dzieci się szczepi co w Polsce, chociaż tam NIE MA tego obowiązku. Szerzej myśleć panowie i panie …

Paweł
Paweł

Otóż to. Trzeba oddzielić sens szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym od przymusu ich wykonywania. Obowiązkowe szczepienia w Europie są w zasadzie tylko w krajach postkomunistycznych.

Zwinka
Zwinka

Aż o taki pragmatyzm to ja Jakiego nie posądzam.

antymoher
antymoher

Taaa, ot taka papużka wyborcza!!!!!!!!!!!!!!!!lizus i tyle,byleby tylko złapać naiwnych na głosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shaq
shaq

Jaki – człowiek bez poglądów i kręgosłupa. Dla kariery poprze wszystko, nawet poganiaczy mułów.

Grzegorz
Grzegorz

Nikt wam nie da tego co Jaki wam obieca.

Zbyszek
Zbyszek

PiS to zamordyści. Nie ma się co łudzić, że zniosą obowiązek szczepień.