Jaki: „Obrona wolności słowa staje się największym wyzwaniem konserwatystów”

Jaki: „Obrona wolności słowa staje się największym wyzwaniem konserwatystów”

Facebook zdecydował o zbanowaniu strony Grupy Wyszehradzkiej (Visegrad 24). Informacja o tym została udostępniona przez pokrewny profil grupy na Twitterze. Decyzja o blokadzie, zdaniem prowadzących Visegrad 24, jest o tyle dziwna, że na stronie publikowano głównie wypowiedzi liderów V4 i zdjęcia krajobrazów…

W obronie zablokowanego przez Facebook portalu szybko stanął Patryk Jaki. Eurodeputowany Solidarnej Polski w obszernym wpisie na Facebooku stwierdził, że „duże korporacje” usuwają strony krytyczne względem lewicy.

Grupa Wyszehradzka zbanowana na FB. Z USA każdego dnia nadchodzi coraz więcej informacji o masowym usuwaniu kont krytykujących lewicę. Duże korporacje bez żadnej legitymacji od ludzi niszczą wolność. Dlatego obrona wolności słowa znów staje się największym wyzwaniem konserwatystów na świecie” – napisał polityk.

Walka o „wolność słowa”, przynajmniej w przypadku Visegrad 24, nie potrwała długo. Portal został odblokowany przez administratorów, co najwidoczniej oznacza, że czasowy ban został nałożony na stronę w drodze przypadku.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Warto podkreślić, że w mediach społecznościowych w ostatnim czasie zablokowane zostały m.in. konta związane z Januszem Korwinem-Mikke i Donaldem Trumpem. Sympatycy wyrazistej prawicy nierzadko twierdzą zresztą, że social media, a w szczególności Facebook i Twitter, prowadzą wobec nich nieprzychylną politykę.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
12 stycznia 2021 08:45

A ja myślałem że już bardziej pisiaki nie mogą się skompromitować ,a tu proszę: pan (ni)Jaki podbił stawkę

Maciek123454321
Maciek123454321
12 stycznia 2021 09:08

Jak – kuźwa – nie przestaniecie szczuć, podjudzać, kłamać i manipulować, nikt was nie będzie blokował. Jesteś – Jaki – jednym z najgorszych kłamców i podszczuwaczy. Podeputuj sobie w Brukseli, a potem prosto do celi, szmaciarzu. A za co? A choćby za ustawę o IPN, która była w gruncie rzeczy sabotażem wobec Rzeczypospolitej Polskiej.

Leszek
Leszek
12 stycznia 2021 09:15

Ważną formą obrony wolności słowa powinien być także szczelny firewall chroniący przed rozpowszechnianiem ewidentnych tendencyjnych bzdur,

Dociekliwy
Dociekliwy
12 stycznia 2021 14:46
Reply to  Leszek

Leszku nie ma takiej możliwości. Jeżeli urzędujący minister z błyskiem w oku wygłasza z mównicy sejmowej ruskie fejki to nic nie pomoże. Chyba, że się mylę. Chyba, żeby hmmm nie firewall tylko wall i fire?

Antykaczor
Antykaczor
12 stycznia 2021 09:53

Tia… wolność słowa w rozumieniu towarzyszy pisowskich. Np za takie „siadaj pajacu” ktoś powinien dostać w uśmiech, natychmiast po ich wypowiedzeniu. Bo za te zaczepkę winny nie będzie ukarany. Może po takiej akcji jeden z drugim zaczęliby myśleć o odpowiedzialności za słow. Wolność od czy wolność do?

Zwinka
Zwinka
12 stycznia 2021 11:10

„Wyrazista prawica” … Piękny eufemizm dla zwykłych chamów.

Jantar
Jantar
12 stycznia 2021 12:08

Jak prawica rozumie „wolność słowa” i nie tylko wolność słowa? Oto wpis członka Konfederacji, który startował do Sejmu i na szczęście się nie dostał. Dodam, że wpis pojawił się w weekend i krótko po opublikowaniu został skasowany. Ale internet nie zapomina.

https://pbs.twimg.com/media/ErVC5iKXUAAzpRR?format=jpg&name=4096×4096

antyuzurpator
antyuzurpator
12 stycznia 2021 12:27
Reply to  Jantar

Ten typek kwalifikuje się do wyekspediowania do Korei Północnej – tam jest dokładnie tak, jak mu się marzy, tam będzie żyć w szczęściu i wolności, zamiast męczyć się tutaj.

Jantar
Jantar
12 stycznia 2021 13:52
Reply to  antyuzurpator

Taka to z Konfederacji „partia wolnościowa”. Ale całej prawicy to samo od dawna chodzi po głowie. Wolność owszem, ale w ich rozumieniu, czyli tylko w granicach, które oni wyznaczą. Wszystko inne wziąć za pysk. Nowe przepisy Ziobry o likwidacji nie przyjęcia mandatu idealnie się w te „wolności” wpisują. Obywatel z góry bowiem będzie uznany za winnego i to obywatel będzie musiał udowodnić swoją niewinność. A każda demonstracja przeciwko partii rządzącej będzie nielegalna, bo nigdy już nie wydadzą żadnej zgody – pod byle pretekstem. Legalne będą za to wszystkie marsze i demonstracje poparcia dla prawicy i Kościoła. I prawica będzie krzyczeć, że „przecież jest pełna demokracja i wszystkie wolności”.

Marek
Marek
12 stycznia 2021 15:41

Wszystko się zgadza tylko jaki jest takim matołem, że nie rozumie różnicy między słowem obrona a atak. Wystarczy je zamienić a cała wypowiedź będzie prawdziwa. O tym na czym polega wolność słowa według prawicy to wszyscy dobrze wiemy, wystarczy wyszukać na tej stronie artykuł o ściganiu za tęczowe flagi i inne obrazy uczuć religijnych by zobaczyć hipokryzję ich retoryki.