Jaki: „Sondaż mógł być zmanipulowany”

„Jaki wykorzystuje instytucje państwowe, by uprawiać kampanię wyborczą”

Wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu najwyraźniej puściły nerwy po opublikowaniu przez TVN niekorzystnego dla PiS sondażu. W najnowszym badaniu partia rządząca straciła 12 punktów i ma 28-proc. poparcie.

Reporter TVN 24 Maciej Knapik poprosił Jakiego o komentarz w tej sprawie. – „Czy to to samo badanie, w którym pytaliście o nagrody? Daliście pytanie podprowadzające o nagrodach, a potem spytaliście o partie? Jeśli tak się stało, to sondaż mógł być zmanipulowany” – stwierdził wiceminister sprawiedliwości. Przypomnijmy, że we wcześniejszym badaniu wykonanym także przez Kantar Millward Brown SA 75 proc. Polaków źle oceniło przyznanie nagród ministrom rządu PiS.

– „Niech pan nam nie zarzuca manipulacji! Ani pan, ani ja nie wiem jak przeprowadzano badanie!” – odparł Knapik. – „Oglądam „Fakty” TVN, wiem, co to jest manipulacja. (…) Jak spytacie socjologów, to wam powiedzą, że najlepszy sposób na zmanipulowanie sondażem polega na zadaniu pytania podprogowego, a potem sondażowego – stwierdził Jaki. Jak widać – ten człowiek „wielu talentów” zna się także na przeprowadzaniu sondaży.

Czyli już wiadomo – według PiS sondaż został zmanipulowany. A potwierdzenie tej tezy odnaleźć można także w komentarzu przywódcy partii. – „Z szacunkiem i z pokorą odnosimy się do wyników badań, ale też wiemy, jak są prowadzone i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu” – powiedział Jarosław Kaczyński.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
sobie-pankuba49MarcinsmętekKos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No i stało się! Nie sądziłem, że tak szybko i tak prawie pionowo w dół. A to – na moje wyczucie – dopiero początek. Jeśli teraz opozycja da ciała i umoczy wybory, to chyba wyprowadzę się z Polski. Gadaniem byleJakiego proszę się nie przejmować, w końcu MUSIAŁ coś powiedzieć, a na PO nie miał jak zwalić winy.

Marcin
Marcin

To pakuj manatki. Opozycja jest boleśnie słaba i nie potrafi wykorzystać potknięć, a nawet upadków pisu.

Zwinka
Zwinka

Czyli jak zwykle: sondaż korzystny dla PiSu to sondaż wiarygodny, sondaż niekorzystny dla PiSu , to sondaż zmanipulowany. A ja mam prywatny sondaż: większość znanych mi ludzi, którym wypsnęło się kiedyś wyznanie, że głosowali na PiS, teraz chowa się po mysich dziurach ze wstydu.

sobie-pan
sobie-pan

Noooo

Galatea
Galatea

mogą się już śmiać z sondaży, wybory mają wygrane, było dosc czasu by sobie to zapewnic

smętek
smętek

Trollom dziękujemy za obecność na tej stronie! By,by!

Kos
Kos

Oczywiscie, ze musi byc zmanipulowany, skoro jest na niekorzysc PIS. Oj, Jaki, Jaki, z niecierpliwoscia czekam dnia, w ktorym ty sie doczekasz tego wszystkiego na co zaslugijesz , bezczelny, klamliwy obszczymurku spod bloku.

kuba49
kuba49

Ile trolli wypełzło spod kamieni minus pogania minusem,ale ten stan nie będzie trwał wiecznie zapędzimy was tam gdzie wasze miejsce!!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Dokończę…… NA ŚMIETNIK.