„Jaki ukrywa powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną” (film)

Jaki nie będzie Jedynką na liście do PE. Marzenia nie zawsze się spełniają

– „Wszystkie sprawy, które dotyczą PiS-u, a mają jakiś kontekst reprywatyzacyjny, są absolutnie zamiatane pod dywan. Wielokrotnie składałem wnioski o to, żeby przesłuchać Jakuba R. Komisja ma taką możliwość. Jakub R. chce tego przesłuchania, prokuratura też publicznie mówiła, że nie ma przeciwskazań do tego, żeby go przesłuchać przed komisją. Jednak przewodniczący komisji i członkowie z PiS-u konsekwentnie blokują możliwość tego przesłuchania. Jaki ukrywa powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną” – powiedział Robert Kropiwnicki z PO, członek komisji weryfikacyjnej.

#Jaki ukrywa powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną. Robert Kropiwnicki – Poseł na Sejm RP Andrzej Halicki

Opublikowany przez Platforma News Środa, 8 sierpnia 2018

Zaznaczył, że zarówno Jakub R., jak i jego matka Alina D. nadal przebywają w areszcie. – „Wszystko wskazuje na to, że jest to areszt wydobywczy, ciągle ten areszt jest przedłużany, ponieważ prokuratura boi się tego, co powie Jakub R. nt. jego związków z panem Wąsikiem, panem Kamińskim, z panem Bejdą, czyli z tymi ludźmi z PiS, którzy mieli do czynienia z reprywatyzacją. Jak wiemy z pism Jakuba R., pieniądze zorganizowane przez funkcjonariuszy PiS miały iść na zasilanie PiS-owskich kampanii i kont partyjnych. Chcemy to wyjaśnić i tym się też powinien zajmować przewodniczący Jaki, powinien chcieć przesłuchać tych ludzi, po to, żeby móc dać im głos i żebyśmy wszyscy wiedzieli o związkach PiS z reprywatyzacją” – dodał Kropiwnicki.

Mariusz Kamiński to koordynator ds. służb specjalnych w rządzie PiS, Maciej Wąsik to jego zastępca, a Ernest Bejdą jest szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jakub R. był zastępca kierownika stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami. O ich towarzyskich układach pisaliśmy m.in. w artykule „G.Schetyna: Wąsik „powinien powiedzieć, czy tak się bawił kiedyś czy teraz tak się bawi”.

Poseł Andrzej Halicki stwierdził, że PiS „wyraźnie boi się tematu reprywatyzacji”. – „Ba, szantażuje i co więcej, próbuje zastraszyć dziennikarzy i tych wszystkich, którzy przypominają związki właśnie urzędników z czasów, kiedy PiS rządziło w Warszawie albo tych urzędników, którzy dzisiaj są ważnymi politykami, kiedy byli burmistrzami dzielnicy Śródmieście, wojewodami” – stwierdził Halicki. W tym kontekście mówił także o założonej m.in. przez Jarosława Kaczyńskiego spółce „Srebrna”. – „Mamy tam do czynienia z klasycznym przejęciem majątku bez podstawy prawnej, czyli uwłaszczenia się na majątku Skarbu Państwa” – powiedział Halicki.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Hasło na dziś: „Wszyscy są równi wobec prawa, a niektórzy nawet równiejsi”.
Satyra dowcip i anegdota już nie nadążają za polską rzeczywistością.