Jakie to „szczęście” dla Polski, że ma Jarosława Kaczyńskiego

Prezes złamał dyscyplinę klubową?

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej”, a w nim nic nowego, nic, co by nas pozytywnie zaskoczyło.

Pytany o stan koalicji przyznał, że jest optymistą. Wprawdzie nie powie, że „Zjednoczona Prawica na 100 proc. dotrwa do końca kadencji, bo w polityce nic nie jest na 100 proc. Ale jestem dobrej myśli, naprawdę dobrej. Oczywiście nie wykluczam, iż jakieś spięcia między nami będą. Wszystko jest dynamiczne, tym bardziej, iż PiS jest dziś na etapie pewnych zmian – bez wątpienia wywołają one emocje, ale w moim najgłębszym przekonaniu są konieczne, byśmy mogli utrzymać władzę po 2023 r.”.

 

Uchylił też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o kierowany przez niego Komitet do Spraw Bezpieczeństwa i Obronności. Powołał się na podobną instytucję, działającą w Wielkiej Brytanii i USA i zapewnił, że uruchomi „mechanizm koordynacji działań w obszarach, które dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa kraju. Doświadczenia ostatnich dekad pokazują, iż coraz rzadziej kwestie bezpieczeństwa państwa są domeną działania jednego resortu”. Znając prezesa jako polityka, takie słowa mogą być zapowiedzią kolejnego dociśnięcia niepokornego społeczeństwa i to na pewno nie jest dobra wiadomość.

W rozmowie z „Gazetą Polską” najwięcej uwagi poświęcił Kaczyński relacjom z UE. Oczywiście padły ostre słowa, bo według prezesa, Unia chce nam odebrać suwerenność i to na każdym obszarze, nawet jeśli chodzi o kulturę. „Dziś instytucje UE, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba. Przecież żadnego innego uzasadnienia nie ma. Nie ma śladu uzasadnienia traktatowego, jest to sprzeczne z naszą deklaracją o suwerenności kulturowej podjętej przez Sejm przed wejściem do UE”, ale On na to nie pozwoli!

 

Tak jak nie pozwoli, by Polska był traktowana jak kolonia i wyjaśnia, że „Polacy, decydując się na wejście do UE, nie zgadzali się na bycie czyjąkolwiek kolonią, a przecież takie podporządkowanie uczyniłoby z nas i innych właśnie kolonię tzw. najbardziej wpływowych unijnych graczy. Jeśli Wspólnota ma być silna i powiększać swe wpływy, to musi pozostać wspólnotą ojczyzn. A nie terytorium, na którym ktoś chce poprzez szantaż i nieuczciwe działania wprowadzać mechanizmy znane z państw totalitarnych”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tak więc, prezes będzie bronił polskiej suwerenności oraz tożsamości narodowej do ostatniej kropli krwi, a  UE niech wybije sobie z głowy uzależnienie wypłat unijnych od stanu praworządności. Tako rzecze „ojciec narodu” i tak ma być. Jak widać, możemy spać spokojnie, bo prezes czuwa, prezes nas ochroni, prezes o nas zadba…

Tamara Olszewska

Źródło: tokfm.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
baba z prowincji
baba z prowincji
21 października 2020 10:49

Najlepszym spoiwem tej koalicji jest KASA!

HerodAntypis
HerodAntypis
21 października 2020 10:58

Gazeta Polska jest ostatnio dla h.kaczyńskiego jak szafa z „Misia” dla Jarząbka. Fujarek nagrywa tam co mu leży na wątrobie, z Tym że Jarząbek przychodził do szafy prezesa klubu, a tu szafa przychodzi do klubu prezesa.

smętek
smętek
21 października 2020 13:04

Promotor jego tzw. pracy doktorskiej prof. Ehrlich nie opowiadał się za pełnym zniewoleniem rodaków. Tępy Kaczafi idzie dalej i widzi nas już jak do krwi ostatniej pracujemy nad wprowadzeniem ustroju wzorowanego na Korei Płn.

Dron
Dron
21 października 2020 13:35

Jemu się chyba film urwał w latach 80-tych?

antyuzurpator
antyuzurpator
22 października 2020 09:54
Reply to  Dron

Jemu to się film urwał po roku 68, ale najlepiej pamięta (i przywraca) przełom lat 50-60.

Agnieszka
Agnieszka
21 października 2020 18:16

Do Kaczynskiego: ciebie tez nikt nie wybieral i nikt cie nie chce, bo jestes wrzodem tego kraju. Wypad na Bialorus, jak cie tam nie zarzna!!!

malgoska
malgoska
22 października 2020 01:48

Zmurszały świr.