„Jakim trzeba być draniem, żeby publikować krzyki ofiar katastrofy smoleńskiej? Hieny z TVP”

„Jakim trzeba być draniem, żeby publikować krzyki ofiar katastrofy smoleńskiej? Hieny z TVP”

W sobotę minęła 11 rocznica katastrofy smoleńskiej.

Pominę milczeniem wszystko to, co kolejny już raz przekształciło tę ogromną tragedię w kiepską tragifarsę. Nie odniosę się do działań policji, buty obozu władzy, wykorzystaniu tej rocznicy do dalszego dzielenia Polaków, ale jest coś, o czym trzeba pisać i trzeba napiętnować…

To film przedstawiający ustalenia podkomisji smoleńskiej, a właściwie jej przewodniczącego, Antoniego Macierewicza.

Film, który został wyemitowany przez Telewizję Republika, a w godzinach wieczornych przez Telewizję Publiczną.

Film, w którym słyszymy krzyki ofiar!

Ze względu na Rodziny, które straciły swoich najbliższych, nigdy nie zniżono się do tego, by puścić ostatnie sekundy katastrofy. Sekundy cierpienia i śmierci.

Macierewicz uznał jednak, że „wszystkie chwyty dozwolone” i poszedł na całość, pokazując swoje wręcz bezlitosne oblicze, lekceważąc uczucia Rodzin. Ich prawo do przejścia, wciąż trwającej dla nich żałoby w sposób godny, narażając ich na powrót tego bólu, od którego przecież wciąż trudno im się uwolnić.

Wyemitowanie filmu w całości wywołało wielkie oburzenie. Na Twitterze Bartosz Węglarczyk napisał: „Nie byłem w stanie obejrzeć filmu Macierewicza, bo nie chcę słuchać krzyków umierających ludzi, wśród których był mój przyjaciel Mariusz Handzlik. Opublikowanie czegoś takiego uważam za barbarzyństwo i patologiczny brak empatii”.

Marek Belka przypomniał, że Macierewicz „11 lat temu czmychał z miejsca tragedii, żeby przez kolejną dekadę ogłaszać się prorokiem smoleńskiej teorii spiskowej. Dziś brzydki zapach jaki roztacza swoimi oszczerstwami przeszkadza już nawet największym beneficjentom smoleńskiej mitologii. Czas otworzyć okno i wywietrzyć”.

Natomiast Roman Giertych poinformował wczoraj, że kieruje „pozew w imieniu żony oficera BOR, który zginął w Smoleńsku przeciwko TVP za opublikowanie ostatnich krzyków ofiar tej katastrofy. To jawne i skandaliczne naruszenie dóbr osobistych rodzin zmarłych tam osób do godnego przeżywania żałoby”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/tm/

Źródło: onet.pl/ Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
12 kwietnia 2021 09:18

Znakomity Wyspiański wprowadził pojęcie „chocholi taniec” , obrzydliwy macierewicz wprowadza trupi taniec.

Ryszard
Ryszard
12 kwietnia 2021 11:23

12 lat temu ogłądałem w internecie film z katastrofy smoleńskiej i dodatkowo słychać było oprócz krzyków strzały z pistoletu . Później nagranie znikło .

Jacek Doliński
Jacek Doliński
12 kwietnia 2021 13:51
Reply to  Ryszard

Tak, to Putin i Tusk osobiście strzelali do pasażerów Tupolewa. A przed roztrzaskaniem samolotu o ziemię wyskoczyli z niego na spadochronach.

Antykaczor
Antykaczor
12 kwietnia 2021 16:56
Reply to  Ryszard

Tia… Tylko jedna osoba słyszała. Ty! I akurat tego filmu że strzałami już potem nie puszczano… Jesteś nowym kandydatem do tej komisji? Wpadłeś na nowy trop.

HerodAntypis
HerodAntypis
12 kwietnia 2021 18:04
Reply to  Antykaczor

Najciekawsze jest to, że już 12 lat temu oglądał ten film w internecie. Na rok przed katastrofą. Myślałem, że tylko Jackowski takie filmy widuje.

Kundzia
Kundzia
12 kwietnia 2021 19:00
Reply to  Ryszard

Do tej teorii dodaj jeszcze wypowiedż kaczafiego sprzed 11 lat: samolot wleciał w skałę,odbił się od niej i poleciał dalej.

Chermes
Chermes
13 kwietnia 2021 17:48
Reply to  Ryszard

Rysiu, czy ty aby nie jesteś jakimś krewnym tej PiSowskiej posłanki, która o zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu dowiedziała się z przedwojennej prasy? 🙂

Predator
Predator
12 kwietnia 2021 13:40

Najwyższy czas żeby odpowiedzieli prawdziwi organizatorzy tej wycieczki, sasin, duda, jarosław kaczyński oraz lech kaczynski i błasik.
Ci ludzie w 100 procentach są odpowiedzialni za tą tragedię.
Szukanie kozłów ofiarnych to pisowska mentalność i ideologia.

Rafapon
Rafapon
12 kwietnia 2021 17:38

Nie wiem, co ten św(ir) Antoni-Brzózka chciał osiągnąć publikując to nagranie. Biorąc pod uwagę, że cały czas próbuje wmawiać, że był co najmniej jeden wybuch, to to nagranie przeczy temu. Na tym nagraniu nie słychać żadnego wybuchu, a wybuch, który miałby rozerwać samolot na tysiące fragmentów zagłuszyłby wszystkie inne dźwięki.
Jeśli już mowa o wybuchu, to ostatnio znalazłem wywiad z Wosztylem z 20 kwietnia zeszłego roku, w którym mówi: „Te detonacje były tak silne, że można było poczuć tą falę dźwiękową, która przechodziła przez nas.” Wtedy przypomniałem sobie inny jego wywiad z 9 kwietnia 2011r. W tamtym wywiadzie mówi tylko o tym, że było słychać zwiększenie obrotów silników, a potem odgłos uderzenia. Ani słowa o jakimkolwiek wybuchu. Obydwa wywiady są do znalezienia na YouTube. 
Biorąc pod uwagę, że to właśnie załoga Jaka w bardzo „profesjonalnych” słowach opisała załodze Tu-154M warunki panujące na lotnisku Siewiernyj dodając, że jak najbardziej mogą próbować lądować, tę wypowiedź Wosztyla o wybuchach widzę jako dążenie do wyparcia z pamięci tego, co faktycznie widział i słyszał. Coś takiego jest zresztą dobrze znane psychologom zajmującym się zeznaniami świadków. Z upływem czasu świadkowie nagle zaczynają sobie „przypominać” coraz to nowe rzeczy. Najczęściej politycznie poprawne.