Jakimowicz: „Jak mu to mówiłem, Macierewicz miał łzy w oczach”

Jakimowicz: „Jak mu to mówiłem, Macierewicz miał łzy w oczach”

Antoni Macierewicz, Jarosław Jakimowicz, Jacek Liziniewicz (dziennikarz prawicowej „Gazety Polskiej”) i Jacek Wrona (były policjant) byli gośćmi programu „#Jedziemy” Michała Rachonia. W pewnym momencie Jakimowicz zwrócił się do byłego ministra obrony narodowej. Opisywaliśmy te sprawę w artykule „Żenujący spektakl w TVP Info. Jakimowicz złożył hołd Macierewiczowi (film)„. „Ja mam 50 lat. Dziękuję za te 50 lat walki o niepodległość, dziękuję za kraj, w którym żyję. W imieniu moich dzieci, Polaków, wszystkich tych, którzy rozumieją to i inaczej rozumieją. Dziękuję bardzo. Naprawdę jestem dumny i zaszczycony” – stwierdził.

 

Jakimowicz odniósł się do sprawy w rozmowie z Wirtualną Polską. Nie żałuje swojego występu i jest dumny z tego, że mógł sprawić radość przedstawicielowi rządzącej partii. „Zrobiłem to spontanicznie, z czystego odruchu dla człowieka i jego historii. On siedział w więzieniu za to, żeby pan mógł pisać, co chce, a ludzie mogli na mnie pluć tak, jak plują. Ten facet za to siedział” – wyznał artysta w rozmowie z Wirtualną Polską. „Zrobiłem to po nic. Nie jestem koniunkturalistą. Przecież pan Macierewicz jest w niełasce. Zrobiłem to i powtórzyłbym to jeszcze raz, jeszcze ładniejszymi słowami. Jak mu to mówiłem, Macierewicz miał łzy w oczach” – kontynuował.

Aktor przyznał, że od czasu emisji programu, jest ofiarą niepochlebnych wypowiedzi i hejtu. „Jeśli ktoś się z tym źle czuje, to ok, nie mówiłem w jego imieniu. Jeśli ktoś jest innym Polakiem, innym niż ja i Macierewicz – w porządku. Niech sobie żyje po swojemu. Szkoda tylko, że ci ludzie nie widzą, jak się okradało Polskę” – powiedział.

 

W dalszej części rozmowy Jakimowicz zadeklarował, że jest „człowiekiem centrum” i nigdy nie zagłosował na Prawo i Sprawiedliwość. Artysta podkreślił również, że nie jest homofobem, a za największy hejt odpowiedzialna jest… lewica (może Jakimowicz powinien zapoznać się z materiałami udostępnianymi przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych lub Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”?).

Odkąd mam Facebooka i mówię, że ważna jest dla mnie rodzina, ojczyzna i że jestem przeciw karcie LGBT, to się okazuje, że jestem radykalnie prawicowy. Najbardziej obrzydliwą, zawziętą i agresywną stroną na social media jest lewica. To jest niebywałe, jaka z ich strony jest nagonka na mnie”.

/nt/

Źródła: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermesIrenaWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Czemu Jakimowicz się tak do nich podlizuje? Chce żeby Kurski załatwił mu rolę w jakimś filmie tvp czy co?

Chermes
Chermes

Tak to z tym Macierewiczem bywa. Po przemowie Jakimowicza miał łezkę w oku, po spotkaniu z Jannigerem – łezkę w kroku…

Irena
Irena

Nie wiem czemu dowcipy sa tylko o blondynkach….toz to niesprawiedliwe !!!

Chermes
Chermes

No bo kto by się śmiał z dowcipu zaczynającego się:
Przychodzi kulawy kurdupel do lekarza… ?