Jakimowicz: „Nigdy nie byłem prawomocnie skazany za  NAPAD na pocztę”

Jestem niewinny – płacze na wizji Jakimowicz

31 grudnia 2020 r. portal wtv.pl opublikował artykuł poświęcony dziennikarzowi TVP Jarosławowi Jakimowiczowi, w którym błędnie poinformowano czytelników, że celebryta został skazany prawomocnym wyrokiem za napad na pocztę w RFN.

 

Jakimowicz i jego pełnomocniczka prawna, Paulina Wenderlich, zareagowali na artykuł poprzez wystosowanie do redakcji portalu pisma z wezwaniem do przeprosin. Przeprosiny pod adresem dziennikarza miałyby „wisieć” na stronie przez 3 miesiące.

Jednocześnie informuję, że niezastosowanie się do niniejszego wezwania w terminie 3 dni od jego otrzymania będzie skutkować wystąpieniem z powództwem cywilnym” – dodała w piśmie Wenderlich. „Poza żądaniami wynikającymi z wezwania pan Jarosław Jakimowicz będzie domagał się zapłaty zadośćuczynienia i zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny”.

 

Dokument z wezwaniem do przeprosin został zamieszczony przez Jakimowicza na Facebooku. Załączono do niego akt o niekaralności dziennikarza.

Było miło, ale się skończyło. Dość powielania tych bzdur i wprowadzania ludzi w błąd. Zaczynamy od nich. Nigdy nie byłem skazany prawomocnym wyrokiem za napad na pocztę /Niemcy/ Ten dokument to akt niekaralności. Każdy kto będzie powielał te kłamstwa musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi” – zapowiedział na portalu społecznościowym gwiazdor publicznej stacji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jarosław Jakimowicz od 2020 r. współprowadzi w TVP Info program „W kontrze”. Jest też stałym gościem programu „Jedziemy” Michała Rachonia.

/nt/

Źródło: wirtualnemedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
11 stycznia 2021 20:14

11 sierpnia ub.r. w Plejadzie podano, że ten pan przesiedział 4 miesiące w niemieckim więzieniu za napad na pocztę i był też skazany na prace społeczne za drobne kradzieże. Wystarczy posłużyć się Google, a tam jest multum wiadomości na ten temat. To w końcu jaka jest prawda ? W takich skrupulatnych Niemczech posadzili go za niewinność ? Papier o niekaralności może mieć, bo u nas nie był karany. Ależ mają „kadry” w tym pisie, prawie każdy ma „coś za uszami”. I tacy są najwierniejsi, o paradoksie !

Andrzej
Andrzej
11 stycznia 2021 20:28

A zatarcie kary to z polskiego krs czy niemieckiego?

Dociekliwy
Dociekliwy
11 stycznia 2021 21:48

News co najmniej na miarę wydarzeń w Waszyngtonie.
1. Ciekawe czemu się tak spultał. Sam opisał w wydanej w 2019 roku autobiografii swoje kryminalne epizody na co powołała się autorka artykułu w wtv.pl. Na to samo źródło powołuje się Wikipedia. No chyba, że ubarwił życiorys.
2. Tym niemieckim papierkiem przdstawionym na fb to się może podetrzeć. Sporne wydarzenia miały mieć miejsce w latach 90-tych. Tam podobnie, jak w Polsce jest cóś takiego jak zatracie skazania https://dojczland.info/zaswiadczenie-o-niekaralnosci-w-niemczech-fuhrungszeugnis/ co bynajmniej nie oznacza, że jest czysty jak łza.
3. Jeżeli prawdą jest to co podają wirtualne media – do firmy IBERION oprócz wtv.pl należą serwisy tematyczne oraz (sic!) portal Pikio.pl. Tu wisienka na torcie. Portal Pikio.pl jest mi znany z rozpowszechniania fake newsów m.in ze źródeł rosyjskich.
Hm chyba, że to wszystko to część walki z konkurencją na rynku medialnym?

Zwinka
Zwinka
12 stycznia 2021 10:47

Od kiedy to ten eks-śliczny facio jest dziennikarzem ?

Rafapon
Rafapon
12 stycznia 2021 17:17
Reply to  Zwinka

To jest NOCNIKARZ.

Marek
Marek
12 stycznia 2021 13:42

Nazywać Jakimowicza „dziennikarzem” to potwarz i obelga dla dziennikarzy

Rafapon
Rafapon
12 stycznia 2021 17:44

To kto za niego siedział w niemieckim pudle?