Jakimowicz w TVP Info: „Jakie zwierzę futerkowe przypomina Bosak”?

Jakimowicz w TVP Info: „Jakie zwierzę futerkowe przypomina Bosak”?

Jarosław Jakimowicz wraz z Magdaleną Ogórek prowadzi program „W Kontrze” w TVP Info. W jednym z ostatnich wydań podjęto rozmowę na temat pomysłu PiS, aby zakazać hodowli zwierząt futerkowych i znacznie poprawić los innych zwierząt.

 

Gościem programu był prawicowy polityk Marek Jakubiak (dawniej Kukiz’15), który wcześniej skrytykował na Twitterze Krzysztofa Bosaka z Konfederacji – ten drugi bowiem przekonywał, że hodowla zwierząt w klatkach nie jest niczym złym.

Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem” – napisał Bosak. „To może sam się w klatce zamknij i bądź szczęśliwy. Jak można takie głupoty pie***” – odpisał mu Jakubiak.

 

Jakimowicz zamiast zapytać Bosaka o jego opinię na temat projektu partii władzy, wolał zadać mu absurdalne i obraźliwe pytanie o przywódcę Konfederacji: „Panie Marku, jakie zwierzę futerkowe przypomina panu Krzysztof Bosak?” – zapytał prowadzący. Pytanie wprowadziło w osłupienie nawet Magdalenę Ogórek. „Jezu! Wiedziałam” – krzyknęła zdziwiona dziennikarka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sam Jakubiak nie dał się sprowokować i dyplomatycznie wybrnął z tego pytania. „Bardzo go (Bosaka – przyp. red.) lubię, ale wydaję mi się, że zagonił się w retorykach książkowych. Zirytował mnie, mówiąc, że nie ma dowodu na to, że zwierzęta w klatach są nieszczęśliwe” – wyjaśnił były poseł.

Konfederacja uważana jest obecnie za głównego przeciwnika prozwierzęcych reform PiS. To m.in. jej zwolennicy chcą ukarania Jakimowicza za nietypowe słowa.

/nt/

Źródło: plotek.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o