Jakub Banaś: „Gra idzie o to, czy ktoś będzie patrzył PiS-owi na ręce, jeśli chodzi o pieniądze”

Jakub Banaś: „Gra idzie o to, czy ktoś będzie patrzył PiS-owi na ręce, jeśli chodzi o pieniądze”

Zdaniem Jakuba Banasia, syna prezesa NIK, władze są „zdeterminowane”, aby doprowadzić do dymisji jego ojca. Taką tezę postawił w trakcie dzisiejszej rozmowy na antenie TVN24. Stwierdził także: „Gra idzie o to, czy ktoś będzie patrzył PiS-owi na ręce, jeśli chodzi o pieniądze” – czytamy na wyborcza.pl

 

W kwestii swego zatrzymania na krakowskim lotnisku Banaś junior powiedział:  „Jestem obywatelem jak każdy inny, nie mam problemu z tym, że jestem zatrzymywany i są mi stawiane zarzuty. Ale spektakularny sposób mojego zatrzymania, połączony z wysłaniem wniosku o uchylenie immunitetu mojemu ojcu, ma jednoznaczny kontekst polityczny. Chodzi o wywarcie presji na opozycję i opinię publiczną przez stworzenie wrażenia, że rodzina Banasiów to przestępcy”.

Jakub Banaś nie ma wątpliwości, że sprawcami ataków na jego ojca są działający razem w tej sprawie Mariusz Kamiński i Zbigniew Ziobro. Prokurator Generalny ma ponoć obawiać się rezultatów kontroli NIK w Funduszu Sprawiedliwości. Fundusz został powołany aby pomóc ofiarom przestępstw.

 

Fundusz jednak, zdaniem mediów, jest wykorzystywany do wspierania politycznej działalności Solidarnej Polski. „Wierzę, że NIK wykonał dobrze swoją robotę, według moich informacji Fundusz Sprawiedliwości to skarbonka dla Solidarnej Polski” – stwierdził społeczny doradca prezesa NIK.

Następnie dodał, iż Jarosław Kaczyński: „wierzy, że Marian Banaś jest przestępcą, bo tak mu »nawinęli makaron na uszy« Kamiński i Ziobro”. 

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Rozwój wypadków w najbliższym czasie w kwestii relacji PiS  kontra NIK Jakub Banaś widzi następująco: PiS będzie chciał doprowadzić do zmiany ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli w taki sposób by samo postawienie zarzutów, po tym jak prezesowi Izby zostanie zdjęty immunitet, „oznaczało co najmniej zawieszenie prezesa”.

„Kaczyński dobrze wie, że niezależne kontrole NIK są dla tej władzy śmiertelnym zagrożeniem, dlatego zrobi wszystko, by NIK wrócił na łono PiS” – dodał Jakub Banaś.

Czy Waszym zdaniem ta wizja się zmaterializuje?

/as/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
28 lipca 2021 15:39

Co przy dzisiejszym układzie pomoże patrzenie na ręce???

druh Marek
druh Marek
28 lipca 2021 18:33

Pan Jakub ma w pełni rację ,bo poznał- wraz z ojcem- od kuchni, jak przyrządza się niestrawne dla nas przepisy ,jak nieświeże owoce z pisowskiego folwarku trują społaczeństwo. Trzymam za Banasiów kciuki ,by nie dali się pisowskiemu reżimowi.