Janda ostro o polityce Kaczyńskiego

Janda ostro o polityce Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, wypowiedział szeroko komentowane słowa: „Nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii”. To słowa głęboko niepokojące część opinii publicznej w Polsce. Także aktorka Krystyna Janda jako gość Radia Zet, w ostrych słowach odniosła się do ostatniego wiecu smoleńskiego PiS. Nic dziwnego – kojarzona powszechnie z filmografią Wajdy, jest „aktorką, nie tylko polską. Mam medal człowieka wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy” – wyjaśniła na antenie radiowej

Aktorka, głęboko oburzona, powiedziała więcej: – „Nie można oddać Polski w ręce złodziei, którzy chcą nam ją ukraść i odsprzedać światu – apelowała. – Czuję się, jakby ktoś mnie w tej chwili opluł. Ja nikomu nic nigdy nie ukradłam, to jest mój kraj, bardzo go kocham. Pracuję w tym kraju od urodzenia. Jestem aktorką, nie tylko polską. Mam medal człowieka wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy. Ja się czuję, jakby ktoś na mnie cały czas s**ł. To jest coś okropnego” – mówiła.

Krystyna Janda nawiązała też do głośnego wiersza Marka Rymkiewicza z 2010 roku, napisanego przez niego tuż po katastrofie smoleńskiej. Rymkiewicz apelował w nim do Jarosława Kaczyńskiego: „Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu! Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo? O to nas teraz pyta to spalone ciało. I jest tak że Pan musi coś zrobić w tej sprawie, Niech się Pan trzyma – Drogi Panie Jarosławie”. Janda, o której wiadomo nie od dziś, że jest surową recenzentką poczynań PiS, skomentowała więc sprawę miesięcznic smoleńskich, mówiąc: „– O czym my mówimy?! To była katastrofa samolotowa”. Używając słów Rymkiewicza, aktorka zwróciła się z apelem do prezesa PiS: – „Jarosławie, pan jeszcze coś jest winien bratu, dokąd idziecie z Polską, co się z nią będzie działo. Musimy się przyjaźnić z ludźmi, ze światem, musimy być otwarci”.
(Źródło: natemat.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
bartRozbawionyZwinkaPiJarHANNA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HANNA
HANNA

CAŁŁĄ SOBĄ PODPISUJĘ SIĘ POD KAŻDYM SŁOWEM P. JANDY. PERFEKCJONALISTKA W KAŻDYM CALU. POZDRAWIAM P. KRYSTYNO , JEST PANI W I E L K A .

bart
bart

Niestety mam identyczne odczucia.

PiJar
PiJar

Apel do Jarosława Kaczyńskiego? – to wołanie na puszczy. Ten człowiek widzi tylko siebie, a jego jedynym celem jest władza absolutna, z osiągnięcia której nie zrezygnuje za żadną cenę, gdyż stanowi to warunek sine qua non jego poczucia własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa – podstawowych potrzeb każdego człowieka. Wolność? – to to, na co ja pozwolę. Demokracja? – ja jestem jedynym gwarantem tej „prawdziwej” demokracji. Tolerancja? – przecież tolerowane są wszystkie poglądy zgodne z moimi. Wszak jestem „samym dobrem”, a inaczej twierdzą tylko „zdradzieckie mordy”. Witamy w raju.

Zwinka
Zwinka

I pomyśleć tylko, że do końca życia nie wybaczyli noblistce, Wisławie Szymborskiej jakiegoś młodzieńczego wiersza o partii …

Rozbawiony
Rozbawiony

„Nie można oddać Polski w ręce złodziei, którzy chcą nam ją ukraść i odsprzedać światu”

Brzmi, jak fragment archiwalnego wystąpienia śp. Leppera 🙂