Janusz Korwin-Mikke: „Mam nadzieję, że wojsko wyjdzie na ulice. Chciałbym puczu wojskowego”

Walka o ochronę zwierząt, a tymczasem…„Kobieta nadaje się tylko do HAREMU”. Czy te słowa padły w Sejmie?

Lider Konfederacji był gościem programu „Polityka na Ostro” Agnieszki Gozdyry. Komentował incydent z Maciejem Nawackim, który podarł wniosek sędziów o „zaniechanie działań utrudniających sędziemu Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków”. Korwin-Mikke przepowiedział, że spór może się zakończyć wojną domową.

 

Podarcie uchwały sędziów przez prezesa Macieja Nawackiego świadczy o tym, że jedni sędziowie i drudzy sędziowie wzajemnie się nie uznają. To się musi skończyć wojną domową, nie ma innej możliwości” – powiedział członek radykalnej prawicy.

Polityk podkreślił przy tym, że wyczekuje na zamach stanu: „Mam nadzieję, że wojsko wyjdzie na ulice. Chciałbym puczu wojskowego, nie ukrywam tego”.

 

Tezy prawicowca zszokowały prowadzącą program. „Skoro nie można rozstrzygnąć sprawy przez argumenty prawnicze, bo już jest tak pokomplikowane prawo, że nikt nic z tego nie rozumie, zgadzamy się, że nie można tego zrobić demokratycznie – tfu – bo to nie jest metoda. To jedyną metodą jest wyjście wojska na ulice i zrobienie puczu wojskowego” – brnął w zaparte Korwin-Mikke.

Agnieszka Gozdyra próbowała wytłumaczyć posłowi, że jego marzenia się nie spełnią, bo na straży porządku stoi Unia Europejska. Korwin-Mikke zareagował na to sugestią, że „Unia nie ma ani jednego żołnierza, co Unia może zrobić”.

To nie pierwsze takie fantazje lidera skrajnej prawicy. „Najlepszy pomysł niech wojsko przejmie władzę i zrobi porządek w tym kraju, jak Pinochet zrobił porządek w Chile i dzięki temu Chile w ciągu dwóch lat wyszło na czołowe miejsce w bogactwie w krajach Ameryki Łacińskiej” – opowiadał w czerwcu ub.r.

Wychwalany przez Korwin-Mikkego reżim doprowadził do zagłady kilkudziesięciu tys. niewinnych ludzi. Czy konserwatywny polityk chce tego samego w Polsce?

/nt/

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
NikuśsmętekRosiczkaBozenaKarabasus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Korwin-Mikke jest niestety facetem, który ma mocne odchyły psychiczne. Z drugiej strony ja mam poważne obawy, że rzeczywiście wojsko może się wmieszać do tego, co się w Polsce dzieje. Różnica polega na tym, że on „ma nadzieję”, a je się obawiam. Wygranie przez kandydata opozycji wyborów prezydenckich może doprowadzić pisiorów do kroków nieobliczalnych celem zachowania władzy – do ogłoszenia stanu wyjątkowego włącznie. Liczę jednak w takiej sytuacji na ich tchórzostwo, takie, jakie prezentują teraz. Liczę, że się nie odważą.

pm3
pm3

Wojsko Polskie nie jest zdolne do przeprowadzenia takiej operacji. Obecny stan sił zbrojnych ma sie nijak do stanu z 1980 r. Natomiast jeśli myślimy o WOT, to tak. Oni są zdolni do wyjścia na ulice i strzelania do ludzi. Ale to nie jest wojsko tylko organizacja bojowa PiS.

Maciek123454321
Maciek123454321

WOT???? Wolne żarty. Ta zbieranina przypadkowych ludzi, którzy bawią się w wojsko? Ja z początku też myślałem, że Macierewicz chce stworzyć swoiste pisowskie SS, ale po licznych publikacjach dochodzę do wniosku, że WOT to pocieszna atrapa, która obecnie posłużyć może tylko w charakterze czyścicieli butów zawodowych żołnierzy WP. Oczywiście bardzo niebezpieczne jest, że mają broń, ale raczej dlatego, że mogą sobie tą bronią zrobić krzywdę.

Magda
Magda

A kto miałby to wojsko poprowadzić? Że tak bardziej Antoni Szalony zprzybocznym Misiem? Czy raczej jakiś rycerz wyklety zasloniety klubowym szalikiem? Duch Piłsudskiego ? A może szanowny Pan Poseł osobiście miał by ochotę? To było by dopiero zabawne.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Pewnie Korwin chciałby się pobawić w drugiego Franco lub Pinocheta.
Trochę mi wstyd że kiedyś popierałem tego człowieka.

Rosiczka
Rosiczka

Niestety „dzięki” takim popierającym kiedyś Korwina, Kukiza itp. (oraz takiej, a nie innej ordynacji wyborczej) PiS zyskał władzę niemal absolutną.

Zbigniew
Zbigniew

Obawiam się, ze obawy wyrażone przez Verę Jourovą „(…) może już być za późno, by ratować polskie państwo prawa”. ,. m o ż e mieć rację…. – NIESTETY, byliśmy i JESTEŚMY jako społeczeństwo, z b y t OBOJĘTNI…. aby dostrzec z a g r o ż e n i a , że z naszej woli i bez naszej woli…. – w trzecim tysiącleciu Cywilizacji ludzkiej…. tym razem w Polsce …- tupie, d r e p c z e coraz żwawszymi kroczkami…. nowy h o l o k a u s t…. Zaś te o b ł e d n e… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Korwinowi co jakiś czas zapala się światełko rezerwy. No cóż. Poza tym, było kwiczeć, kiedy brutalnie kastrowano wojsko. Ale wtedy to się straszny dziadunio wybierał Europę od środka rozwalać. I pewnie by rozwalił, gdyby nie zasnął.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

20 lat temu JKM momentami bywał bardzo rozsądny. Teraz, niestety, cierpi na starczą demencję.

Andrzej
Andrzej

Sytuacja w której kilkudziesięciu pisowskich aparatczyków z poparciem kilkuset tysięcy cwaniaczków- karierowiczów przewraca duże państwo europejskie niestety skłania do radykalnych prognoz. Dzieci głupieją w zdegradowanym szkolnictwie, lekarze gonią resztkami sił w systemie ochrony zdrowia, prawnicy powoli zdają sobie sprawę, że mają być karzącym ramieniem partii, wierzący zaczynają się modlić o ocalenie kościoła z terroru upartyjnionych czarnych… Można wymieniać bez końca. W tle naród pracujący w pocie czoła na wykreowany przez PIS system samozagłady. Nie łudźmy się, póki co nikt nie będzie protestował na ulicach, a nawet gdyby, będzie to ignorowane. Nie będzie potrzeby wyprowadzania wojska przeciwko narodowi. Ale gdyby batalion… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

Ten czub byłby dobrym nadzorcą w każdym obozie koncentracyjnym. Dla mnie najbardziej dołujące jest to, że wielu młodych go popiera. Ale to wina zaszłości w edukacji i nauczania endeckiego w swej istocie kk. No ale sami podobno tego chcieliśmy jak twierdziła Suchocka.

smętek
smętek

Sorry, a gdzie byli rodzice i dziadkowie tych młodych? Tak się zapędzili w konsumpcji, że o wychowaniu potomstwa zapomnieli?

Jacek
Jacek

Jeszcze uzupełnię. Nie po to Macierewicz dostał placet na rozwalenie MON-u przed zbójecką ofensywą Ziobry i akolitów, abyśmy teraz mogli oczekiwać pomocy wojska. Polska, coraz bardziej przypomina Turcję Erdogana.
Cholera…. czyżbym znowu musiał na barykady…..

Nikuś
Nikuś

No idz na barykady KOD -u

Karabasus
Karabasus

W tym całym szaleństwie jest metoda. Nie ukrywam, że sam się nad tym zastanawiałem. Przecież do niczego dobrego to nie doprowadzi. Jesteśmy w takim miejscu, że siłowe rozwiązania mogą mieć miejsce i być może było to do przewidzenia. Jeden człowiek jest temu winny. Ten, który nigdy nie poszedł na żaden kompromis, ponieważ tego nie zrozumiał, nie rozumie i nie zrozumie. Z krzyżem na piersiach i na klęczkach zdewastował naszą pracę na rzecz Wielkiej Polski.

Bozena
Bozena

Ten starszy Pan gada głupstwa już tyle lat ! Szkoda że ktoś Go w ogóle słucha ! Już dawno powinien być na śmietniku politycznym i historii !

smętek
smętek

Powinien, ale nie jest i skutecznie wdraża swoje chore, mściwe pomysł.