Janusz Korwin-Mikke usprawiedliwia gwałt na nieletniej – jest zawiadomienie o przestępstwie

Janusz Korwin-Mikke usprawiedliwia gwałt na nieletniej – jest zawiadomienie o przestępstwie

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez polityka Konfederacji. Jak podano na Facebooku, Ośrodek uważa, że za wypowiedź Korwina-Mikke, usprawiedliwiającego gwałt na 14-letniej dziewczynce, polityk powinien zostać wykluczony z życia publicznego. Można to osiągnąć, skazując go za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego.

 

Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce” – to skandaliczny wpis Janusza Korwina-Mikke na Twitterze, komentujący wyrok sądu w sprawie 26-latka, który uprawiał seks z 14-letnią dziewczyną. Tym wpisem wywołał falę nieprzychylnych sobie komentarzy. Nawet Krzysztof Bosak, przywódca Konfederacji stwierdził, że „takie słowa nie powinny paść”.

Ośrodek potraktował tę oraz wcześniejsze wypowiedzi  JKM jako pochwalanie czynu zabronionego, co jest przestępstwem w polskim kodeksie karnym. „By mieć pewność, że tak samo potraktuje je prokuratura – zamówimy opnie biegłych sądowych w tym zakresie”. „Nadszedł czas by rozliczyć Janusza Korwin-Mikke ze wszystkich obrzydliwych wypowiedzi, których się dopuścił” – czytamy na stronie Ośrodka.

 

Janusz Korwin-Mikke, jako idol i wzór do naśladowania dla młodych sympatyków i członków Konfederacji popełnia podwójne zło – obrażając ofiary przemocy seksualnej z jednej strony, a tworząc skandaliczny wzorzec zachowania z drugiej. „Jego zachowanie powinna ocenić komisja etyki poselskiej” – powiedział Miłosz Motyka z PSL.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Miejmy nadzieje, że dojdzie do ukarania polityka, który lubuje się w kontrowersyjnych i skandalicznych, łamiących wszelkie zasady, wypowiedziach.

/ep/

Źródło: FB OMZRiK

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MieczPredatorAntyKaczor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AntyKaczor
AntyKaczor

JKM prowokuje jak Urban? Tylko gdzie mu do inteligencji Urbana? Jest również druga opcja. Nie prowokuje tylko tak myśli czyli jest kretynem.

Miecz
Miecz

No cóż Prawdziwi Polacy , Patrioci i Katolicy .

Predator
Predator

Im starszy tym głupszy, tak to jest jak się nie reaguje na takie ochydne zachowanie, nie pierwszy raz. Obraża szmaciarz nasze córki, żony, matki etc. Trzeba mu w końcu mordę obić bo na pisowski wymiar sprawiedliwości niema co liczyć.