„Jarku, a może Ty po prostu boisz się Zbyszka?”

Sobotni konflikt w rządzie został zażegnany; mącicielami mieli być ludzie Ziobry

„Jarku, a może Ty po prostu boisz się Zbyszka?” – zapytał na Twitterze wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski. Po ujawnieniu przez onet.pl, że dotychczasowy zastępca Zbigniewa Ziobry Łukasz Piebiak koordynował akcję hejtowania sędziów, krytykujących zmiany wprowadzane przez PiS w sądownictwie, wiele środowisk domaga się dymisji ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego.

 

Od kilku dni politycy PiS nie odnoszą się do tej afery. Premier uznał, że po dymisji Łukasza Piebiaka sprawa jest zamknięta. „Ziobro twierdzi, że… nic nie wiedział o działaniach swojego zastępcy dot. hejtów na sędziów!”.

Wiceministrowie sprawiedliwości, którzy mieli być gośćmi programów w TVN 24 dostali zakaz występowania. Milczy też prezes PiS Jarosław Kaczyński…

– „Nie Zbyszka, tylko kwitów, będących w jego posiadaniu…”; – „To od Ziobry zależy czy i kiedy Kaczyński zostanie przesłuchany w sprawie 2 wież. A od Kaczyńskiego zależy ewentualna dymisja Ziobry. Ręka rękę myje”;

 

– „Kiedyś była szafa Lesiaka a teraz zielone teczki Ziobry”; – „Jeden na drugiego ma jakieś haki. Trzymają się tak w szachu już od jakiegoś czasu i swoimi „zabawami” w dorosłych pogrążają Polskę w ruinie” – komentowali internauci pytanie Jarosława Kurskiego.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekZwinkaAndaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Wygląda na to, że PiS to partia haków wzajemnych. Nawet Jądro Ciemności nie może spać spokojnie bo są haki i na niego. Ciężkie jest życie w stadzie wilków.

Zwinka
Zwinka

Ano ciężkie, zwłaszcza, że za haki mogą posłużyć np. liściki obwiązane czerwoną wstążeczką …

Anda
Anda

Bezmyślne i bez zważania na konsekwencje (także karne) wykonywanie poleceń w PiS od zawsze mnie zastanawiało. Choćby ten cały Duda, z wytrzeszczem oczu tłumaczący, dlaczego raz po razie łamie prawo. Teoria, że mają na niego jakieś haki, jest całkiem logiczna. No i w takim razie teoria, że Ziobro ma haki na Polskęzbawa, też ma sens, bo na razie temu tępemu terroryście wszystko uchodzi na sucho, Wyskoki Jakiego, chronienie pedofilów wśród księży, nieudolna nowelizacja prawa karnego… O tzw. reformie sądownictwa oczywiście nie wspominam, bo to akurat pewnie na osobiste polecenie Kaczyńskiego.

smętek
smętek

Oczywista oczywistość. Haki na Kaczyńskiego to drobiazg ale prokurator generalny nakazałby prowadzić postępowania w sprawie SKOKów, KNF, 2. srebrnych wież i innych, a jest tego dużo.