Jarosław Gowin optymistycznie o polskiej prawicy.

Gowin grozi „budową alternatywnych scenariuszy” wobec Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Gowin rozmawiał z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” o problemach dzisiejszej Polski, swoich relacjach z koalicją i planach budowy partii republikańskiej.

 

Nie ukrywa, że choć dostrzega problemy, jakie ostatnimi czasy gnębiły Zjednoczoną Prawicę to jednak wierzy w jej jedność. Partie koalicyjne są otwarte na kompromis, czego przykładem było dojście do porozumienia w sprawie formuły i terminu wyborów prezydenckich, a to dobrze rokuje na przyszłość i pokazuje, że Zjednoczona Prawica, w obecnej formie, będzie rządziła do końca kadencji

Pytany o przystąpienie do wyścigu o prezydenturę Rafała Trzaskowskiego, mówi, że nie jest tym zaskoczony, ale jednocześnie uważa, że nie zagraża on Andrzejowi Dudzie, bo jest on „kandydatem zbyt wielkomiejskim”.  Nie widzi też, by przesunięcie wyborów, mogły w jakikolwiek sposób zmniejszyć szanse obecnego prezydenta na reelekcję. Jednocześnie  wierzy, że nowy projekt ustawy wyborczej, uwzględniający propozycje opozycji, zostanie szybko przyjęty przez Senat i pozwoli na spokojne przygotowanie do wyborów. Tak więc przełom czerwca i lipca wydaje się bardzo prawdopodobnym terminem.

 

Zdradził również swoje plany na przyszłość i jak mówi, jest „liderem Porozumienia, partii, która reprezentuje rzadki w polskiej polityce stop wartości konserwatywnych i liberalnych gospodarczo. Od przeszło czterech lat jestem też jednym z liderów obozu, który głęboko przebudowuje Polskę. Ostatni polityk o takim profilu ideowym, który wywarł mocne piętno na polskiej rzeczywistości, to Zyta Gilowska. Teraz chciałbym doprowadzić do zebrania rozproszonych środowisk konserwatywno-liberalnych i zbudować mocną partię republikańską”.

Jakoś trudno mi życzyć panu Gowinowi powodzenia w realizacji swoich planów, tak jak i trudno mi uwierzyć, że jego pomysł na Polskę, realizowany w ramach Zjednoczonej Prawicy jest rzeczywiście godny podziwu, a proponowane wybory hybrydowe faktycznie będą w pełni demokratyczne, oparte na równych szansach, startujących w nim kandydatów.

Tamara Olszewska

(Źródło: interia.pl)

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
18 maja 2020 17:41

Panie Gowin, pan tu sobie bajdurzysz o zjednoczonej prawicy, ale u prezesa masz pan przes… do końca życia. I Mariusz Ułaskawiony ze swoimi chłopcami już szykuje jakąś akcję. Nie zdziwię się, jeżeli pewnego dnia w pańskim już nie ministerialnym biurku ujawnią ze 100 tys. euro w gotówce. A pan się będziesz jak dzieciak tłumaczył, że pan widzisz tę gotówkę po raz pierwszy w życiu.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
18 maja 2020 22:24

Gowin chce zbudować partie republikańską?
Wow, nie wiedziałem że on ma w ogóle jakieś poglądy.

Bart
Bart
19 maja 2020 08:18

„Jarosław Gowin optymistycznie o polskiej prawicy” – kasa leci, stanowiska w spółkach państwowych i urzędach utrzymane – nie jest źleeeeee!