Jarosław Gowin (Porozumienie) spotkał się z demokratyczną opozycją

Jarosław Gowin (Porozumienie) spotkał się z demokratyczną opozycją

W poniedziałek spotkali się ze sobą Gowin i przedstawiciele liberalnej opozycji. Politycy debatowali na temat przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

 

Przywódca Porozumienia – jak podaje cytowany przez Onet polityk opozycji – „wydaje się być zdeterminowany, żeby przeprowadzić swój plan”.

Plan Gowina zakłada zmianę Konstytucji RP i przedłużenie kadencji prezydenckiej. W ten sposób Andrzej Duda sprawowałby urząd do 2022 r.

 

Część liberalnych polityków jest dobrej myśli i zakłada, że dyskusje z Gowinem zakończą się wypracowaniem dobrego dla obywateli Rzeczpospolitej konsensusu. „Za wcześnie na jakiekolwiek twarde deklaracje. Ale kropla drąży skałę. Atmosfera jest dobra” – zapewnia jeden z anonimowych uczestników rozmów z Porozumieniem.

Nie wszyscy podzielają jednak ten entuzjazm cytowanego wyżej polityka opozycji. „Nie wiemy, czy Gowin przychodzi we własnym imieniu, czy zaraz po rozmowie z Borysem zadzwonił na Nowogrodzką” – powiedział inny przedstawiciel liberałów.

Borys Budka (KO) zapowiedział, że spotka się jeszcze z Gowinem dwa razy. Wiadomo, że rozmówca szefa opozycji otrzymał propozycję objęcia stanowiska marszałka Sejmu – w zamian musi on poprzeć ewentualną zmianę sił w parlamencie.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Maciek123454321HerodAntypisKosJaninaIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Rzygać się chce, Ludzie bankrutują i/lub tracą pracę o wirusie nie wspominając ,a ta hołota targuje się o stołki (czyt. miejsce przy korycie) ale żeśmy czasów doczekali 🙁

Zwinka
Zwinka

Liczyć na Gowina to jak budować domek z kart na ruchomych piaskach.

HerodAntypis
HerodAntypis

Dodajmy, że przy silnym wietrze ze wschodu i palcami pisowskiego prestidigitatora.

Irena
Irena

Temu Gowinowi NIE można wierzyc……nawet za GROSZ !!! Sprzedawczyk !!!

Janina
Janina

Jak można układać się z Gowinem ?! Przez tyle lat nie poznaliście go jeszcze ? Toż to emisariusz Kaczyńskiego, ślepi jesteście ?Banda szubrawców i kolaborantów, gotowa na każdy układ, aby tylko pozostać w kręgu władzy i mediów. Teraz będą się spotykać, debatować, mediować,będą konferencje prasowe, poważne, zatroskane miny, górnolotne słowa, szum medialny, pozory i gry pod publiczkę. A za każdym ciągną się niewidzialne sznureczki sprytnie podwiązane przez Gowina, a których końcówki trzyma w łapskach prezes z Nowogrodzkiej i tak pociąga, jak mu podyktują chore zachcianki. Efekt i tak będzie taki, że będą „wybory” w maju i „długopis” pozostanie w pałacu… Czytaj więcej »

Kos
Kos

Juz nie moge patrzec na ta biala gliste I te jego szczekaczke emilewicz. Wszyscy I tak beda glosowali na to co rozkaze Kaczynski. Budka, mam nadzieje, dyskutuje z nim tylko dlatego, zeby potem nie pluli jadem, wrzeszvzac, ze oni chcieli dyskutowac, tylko opozycja im klody ood nogi…

Maciek123454321
Maciek123454321

Widzę, że ścierają się na forum dwa poglądy. Jeden, żeby z Gówinem nie rozmawiać w ogóle – taki pogląd reprezentuje lewica, albo przeciwnie, wycisnąć z niego, co się da, żeby obalić pisiorów. Zmianę konstytucji włóżmy między bajki. Nawet, gdyby cała opozycja (plus faszyści z konfederacji) była za tym, to teraz Karaluch już się na to nie zgodzi, bo Gówin go wkurwił. Ale moim zdaniem, rozmawiać trzeba, chociaż ja Gówinowi nie ufam w żadnym procencie. Chodzi o to, żeby nie dopuścić do wyborów w maju.