Jarosław Gowin (Porozumienie) spotkał się z demokratyczną opozycją

Gowinowcy zapowiadają ofensywę. PiS dalej nie traktuje ich poważnie

W poniedziałek spotkali się ze sobą Gowin i przedstawiciele liberalnej opozycji. Politycy debatowali na temat przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

 

Przywódca Porozumienia – jak podaje cytowany przez Onet polityk opozycji – „wydaje się być zdeterminowany, żeby przeprowadzić swój plan”.

Plan Gowina zakłada zmianę Konstytucji RP i przedłużenie kadencji prezydenckiej. W ten sposób Andrzej Duda sprawowałby urząd do 2022 r.

 

Część liberalnych polityków jest dobrej myśli i zakłada, że dyskusje z Gowinem zakończą się wypracowaniem dobrego dla obywateli Rzeczpospolitej konsensusu. „Za wcześnie na jakiekolwiek twarde deklaracje. Ale kropla drąży skałę. Atmosfera jest dobra” – zapewnia jeden z anonimowych uczestników rozmów z Porozumieniem.

Nie wszyscy podzielają jednak ten entuzjazm cytowanego wyżej polityka opozycji. „Nie wiemy, czy Gowin przychodzi we własnym imieniu, czy zaraz po rozmowie z Borysem zadzwonił na Nowogrodzką” – powiedział inny przedstawiciel liberałów.

Borys Budka (KO) zapowiedział, że spotka się jeszcze z Gowinem dwa razy. Wiadomo, że rozmówca szefa opozycji otrzymał propozycję objęcia stanowiska marszałka Sejmu – w zamian musi on poprzeć ewentualną zmianę sił w parlamencie.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
21 kwietnia 2020 13:05

Rzygać się chce, Ludzie bankrutują i/lub tracą pracę o wirusie nie wspominając ,a ta hołota targuje się o stołki (czyt. miejsce przy korycie) ale żeśmy czasów doczekali 🙁

Zwinka
Zwinka
21 kwietnia 2020 15:16

Liczyć na Gowina to jak budować domek z kart na ruchomych piaskach.

HerodAntypis
HerodAntypis
21 kwietnia 2020 18:54
Reply to  Zwinka

Dodajmy, że przy silnym wietrze ze wschodu i palcami pisowskiego prestidigitatora.

Irena
Irena
21 kwietnia 2020 16:29

Temu Gowinowi NIE można wierzyc……nawet za GROSZ !!! Sprzedawczyk !!!

Janina
Janina
21 kwietnia 2020 17:43

Jak można układać się z Gowinem ?! Przez tyle lat nie poznaliście go jeszcze ? Toż to emisariusz Kaczyńskiego, ślepi jesteście ?Banda szubrawców i kolaborantów, gotowa na każdy układ, aby tylko pozostać w kręgu władzy i mediów. Teraz będą się spotykać, debatować, mediować,będą konferencje prasowe, poważne, zatroskane miny, górnolotne słowa, szum medialny, pozory i gry pod publiczkę. A za każdym ciągną się niewidzialne sznureczki sprytnie podwiązane przez Gowina, a których końcówki trzyma w łapskach prezes z Nowogrodzkiej i tak pociąga, jak mu podyktują chore zachcianki. Efekt i tak będzie taki, że będą „wybory” w maju i „długopis” pozostanie w pałacu na następne 5 lat. Zagadka tylko tkwi w liczbie „oddanych głosów”, ale to nie ma żadnego znaczenia.

Kos
Kos
21 kwietnia 2020 18:13

Juz nie moge patrzec na ta biala gliste I te jego szczekaczke emilewicz. Wszyscy I tak beda glosowali na to co rozkaze Kaczynski. Budka, mam nadzieje, dyskutuje z nim tylko dlatego, zeby potem nie pluli jadem, wrzeszvzac, ze oni chcieli dyskutowac, tylko opozycja im klody ood nogi…

Maciek123454321
Maciek123454321
23 kwietnia 2020 08:12

Widzę, że ścierają się na forum dwa poglądy. Jeden, żeby z Gówinem nie rozmawiać w ogóle – taki pogląd reprezentuje lewica, albo przeciwnie, wycisnąć z niego, co się da, żeby obalić pisiorów. Zmianę konstytucji włóżmy między bajki. Nawet, gdyby cała opozycja (plus faszyści z konfederacji) była za tym, to teraz Karaluch już się na to nie zgodzi, bo Gówin go wkurwił. Ale moim zdaniem, rozmawiać trzeba, chociaż ja Gówinowi nie ufam w żadnym procencie. Chodzi o to, żeby nie dopuścić do wyborów w maju.