Jarosław Gowin spotkał się z Andrzejem Dudą

Jarosław Gowin solidaryzuje się z prof. Maksymowiczem i mówi o rozdziale państwa od Kościoła

Lider Porozumienia spotkał się z prezydentem Dudą. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy opowiedział o tym w programie „Tłit” WP.

 

Politycy rozmawiali ze sobą o wyborach i kilku innych ważnych dla państwa sprawach. „To nie było spotkanie, które miało służyć podjęciu jakichś decyzji. Prezydent przedstawił paletę możliwych politycznie rozwiązań i był zainteresowany naszymi opiniami. Rozmawialiśmy nie tylko o terminie wyborów, ale też o walce z epidemią i odmrażaniu gospodarki” – przyznał Gowin.

W spotkaniu uczestniczyli także współpracownicy Gowina z Porozumienia, w tym jego zwolennicy i „rozłamowcy”, którzy zamierzają przejść na stronę PiS i poprzeć przeprowadzenie wyborów prezydenckich w zaplanowanym przez tę partię terminie.

 

Prowadzący program „Tłit” zapytał Gowina o medialne spekulacje na temat udziału Michała Kamińskiego w rozbijaniu rządu. Polityk opozycji oskarżany jest o wspieranie frakcji Gowina w Porozumieniu.

Dużo różnych spekulacji słyszałem w ostatnich tygodniach, ale ta jest najbardziej zaskakująca. (…) Słabo znam Michała Kamińskiego. Wydaję mi się, że jego ewolucja polityczna usytuowała go w tej chwili w części centro-lewicowej sceny politycznej. Nie jest tajemnicą, że ja jestem politykiem centro-prawicowym” – przyznał Gowin.

Lider Porozumienia zdementował też plotki dotyczące jego rzekomego uczestnictwa w formowaniu nowej formacji – w jej skład wchodzić miałoby PSL, SLD i Razem.

Co do współpracy z panami Czarzastym i Zandbergiem, to wystarczy się wsłuchać w to, co pan Czarzasty mówi na mój temat, z dużą satysfakcją i częstotliwością, by uznać te spekulacje o naszej współpracy za nieprawdziwe” – uciął temat.

Współpracownik Gowina, Adam Bielan miał rzekomo namawiać Jarosława Kaczyńskiego do przeprowadzenia głosowania jeszcze w maju bieżącego roku.


Co do tego, kto podsunął panu prezesowi Kaczyńskiemu pomysł głosowania korespondencyjnego, trudno mi się wypowiadać. Nie mam takiej wiedzy” – powiedział gość programu.

/nt/

Źródła: wp.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
28 kwietnia 2020 17:00

Pisałam tu niedawno, że uwierzę w „groźby” Gowina, jak zobaczę. No i już widać, co to za „groźby”. Tak czułam. Szkoda słów. Pewnie mają na niego niezgorszego haka.

Janina
Janina
28 kwietnia 2020 18:38

Kto raz zdradził i się zeszmacił, pozostanie dla mnie szmatą do końca życia.. Takim faryzeuszom z przerostem ambicji się nie wierzy. Będą kręcić i mataczyć tak jak wczoraj, tak i dziś, i jutro, i zawsze, i na każdy temat. Ten, kto wda się w jakiekolwiek konszachty z osobnikami typu Gowin, czy Kamiński (Michał) staje się tym samym tyle samo wart, czyli ZERO! Szczególnie Kamińskiemu nie zapomnę czołobitność przed Pinochetem i obdarowanie go ryngrafem z Matką Boską. To jak błogosławienie morderczych poczynań tego dyktatora. Tego się nie wybacza. A Gowin od zawsze jest dla mnie takim nieciekawym, oślizłym typem, takim z cicha pęk spryciulem, coś jak Rejent Milczek z „Zemsty”. Taki dziurki nie zrobi, a krew wyssie. Chroń nas Losie od takich karierowiczów. Czuję przy tym, że jest jednak cichym emisariuszem Kaczyńskiego i ma coś obiecane za rozbicie opozycji. Zagadka, kto się złapie na lep.