Jarosław Kaczyński do posłów opozycji: macie krew na rękach

Polki pokonają tego szaleńca

Podczas wieczornych obrad Sejmu szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) podczas protestu przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego „został pobity przez policję” i zatrzymany. Posłanka KO Monika Wielichowska przekazała chwilę później, że policja naruszyła jej nietykalność cielesną i złamała jej legitymację poselską.

 

Do tych informacji nieoczekiwanie odniósł się wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nieoczekiwanie – bo chociaż on właśnie był adresatem żądań, aby wyjaśnić opisane zajścia i reakcje policji – na mównicę wszedł znienacka, bez żadnego trybu, za to na początku zarządzonej właśnie kilkuminutowej przerwy.

– Najpierw to łaskawie ściągnijcie te błyskawice SS-mańskie – zwrócił się na początku swojej wypowiedzi do posłów opozycji Jarosław Kaczyński, zdejmując z twarzy maseczkę. Tym (celowo?) nieadekwatnym porównaniem nawiązał do czerwonej błyskawicy, symbolu Strajku Kobiet, używanego przez uczestników pokojowych manifestacji w obronie prawa do aborcji. Ławy sejmowe, zajmowane przez posłów PiSu zareagowały entuzjastycznymi okrzykami.

 

– Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach – mówił z coraz gorzej maskowaną agresją wicepremier Kaczyński, zwracając się do posłów opozycji. – Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – dodał i opuścił mównicę. Jednak gdy posłowie opozycji zaczęli skandować w jego kierunku słowa: „będziesz siedział!” – Jarosław Kaczyński powrócił jeszcze na chwile na mównice i odpowiedział: – Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Można się zastanawiać, co wicepremier chciał przekazać z pomocą tego skrótu myślowego. Słowa te padły w ciszy, ze strony ław poselskich tym razem żadnej reakcji już nie było.

mpm

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
19 listopada 2020 09:58

Ten osobnik powinien zostać wyprowadzony z sejmu w kaftanie!

Maciek123454321
Maciek123454321
19 listopada 2020 10:43

Kaczy traci kontrolę nad sobą, nad kolesiami, w ogóle nad wszystkim. A pamiętacie, jak w grudniu 2015 Ryszard Petru stawiał go za wzór opanowania? On już wie, że jest w pułapce i nie ma dokąd uciec. Pozostaje pytanie, które zadaję do znudzenia – czy będzie to sznurek, czy kulka z jego pistoleciku, którym się kiedyś chwalił w sejmie? Jakoś nie widzę Kaczego w pierdlu. Niektórzy twierdzą, że jest zbyt wielkim tchórzem, żeby popełnić samobójstwo. A ja twierdzę coś wręcz odwrotnego, że właśnie samobójstwo jest aktem tchórzostwa i jakoś świetnie mi pasuje do sylwetki destruktora, jakim on w gruncie rzeczy jest. No, jeszcze pozostaje możliwość, że łaskawy koronawirus zabierze go z tego świata. I to – jak myślę – byłoby najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla niego, jak i dla nas wszystkich.

erwinek
erwinek
19 listopada 2020 11:15

ON ma na rękach krew 96 ofiar i to nie daje mu spokoju i dlatego gryzie go sumienie (jeżeli w ogóle go ma)

Jantar
Jantar
19 listopada 2020 11:42

JK: „Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało.”

To już nie jest pusta pogróżka. W połączeniu z wydarzeniami ostatnich kilku tygodni to już jest tylko zapowiedź delegalizacji opozycji i wprowadzenia nowego porządku prawnego z konstytucją włącznie. Kaczyński już nawet nie ukrywa, że szybko wprowadzi dyktaturę. On doskonale zdaje sobie sprawę, że albo to zrobi, albo koniec życia spędzi w więzieniu. I przypominam, że ma poparcie Episkopatu, który za to poparcie także będzie bezkarny, a co więcej dostanie jeszcze większą władzę i kasę.

Kundzia
Kundzia
19 listopada 2020 14:43

Do tej pory słyszałam że w Polsce mamy praworządność. Pisiory utwierdzali nas w tym przekonaniu A tu stary zgred przyznaje ze jednak tej praworzadnosci nie ma. On sam nad sobą nie panuje a co mówić o rządzeniu Polską. Dla mnie będzie piękny dzień jak do pierdla pomaszeruje kaczor i reszta. Widok będzie bezcenny.

Rafapon
Rafapon
19 listopada 2020 15:52

No to wreszcie ten kaczy wypi…dek przyznał, że w Polsce nie ma praworządności.

Shaq
Shaq
20 listopada 2020 07:49

Polską rządzi zakompleksiony rosyjski figurant, mający ataki piaskownicowej złości. Bosko.