Jarosław Kaczyński będzie wicepremierem?

Jakim premierem Jarosław Kaczyński był 13 lat temu?

Najważniejszy spektakl polityczny ostatnich dni dobiega końca. W willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie doszło do porozumienia Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro na temat dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy.

 

Wcześniej odbyły się oddzielne narady kierownictwa PiS i Solidarnej Polski, ale opinii publicznej nie ujawniono żadnych konkretów.

Co zatem wiadomo? Prezes PiS najprawdopodobniej wejdzie do rządu Mateusza Morawieckiego i zostanie w nim szefem Komitetu do spraw Bezpieczeństwa.

 

Oficjalnie będzie nadzorować aż trzy resorty: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Co więcej, Solidarna Polska będzie wspierać PiS ws. ustawy o ochronie zwierząt. Natomiast kwestii zmian w ustawie covidowej, wprowadzających tzw. bezkarność urzędniczą, podczas spotkania obu polityków nie poruszono.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na nagraniu po zakończonym spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, opublikowanym przez stację polsatnews.pl. widać wyraźnie zadowolonego szefa PiS, który opuszcza budynek i wsiada do limuzyny.

mpm

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JantarKundziagregMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Wojna w Chinach, panie Koziołek. Dla mnie te „przełomowe” rozmowy w willi nie mają żadnego żadnego znaczenia, podobnie uważa 38.999.999 pozostałych mieszkańców Polski – niezależnie od poglądów. Spytać kogokolwiek, czy wie, co to jest „solpol”, czy „porozumienie”, każdy wzruszy ramionami. Wielbiciele powiedzą, że ich to nie interesuje, bo to wspaniały rząd, dał „pińcet”. Przeciwnicy (w tym i moja skromna osoba) powiedzą podobnie – że ich to nie interesuje, bo to jedna banda przestępców. Gdyby w swoim czasie rząd PO-PSL chwalił się na prawo i lewo zbudowanymi autostradami i ekspresówkami, programem MdM, wydłużonym płatnym urlopem macierzyńskim, skutecznością w wykorzystywaniu środków unijnych… Czytaj więcej »

greg
greg

Jeśli to prawda, to naczelnik pisowatych nic na tym nie zyska, a rząd będzie jeszcze gorszy, o ile to w ogóle możliwe Jedyna dla niego sensowna opcja to osobiście zastąpić prokuratora krajowego i przeprowadzenie głębokich czystek w prokuraturze, ale na to nie zgodzi się władca prywatnej przestrzeni powietrznej.

Jantar
Jantar

Jak to nic Kaczyński nie zyska? Zyska wszystkie haki, jakie ma Ziobro i jego ludzie, zyska decydowanie o tym przeciwko komu i kiedy śledztwo uruchomić, zyska decydowanie kiedy i jakie śledztwa zamknąć, etc. To Kaczyński będzie o wszystkim osobiście decydował, a Ziobro będzie musiał ze wszystkim do niego biec po akcept. Ziobro nie będzie mógł nic zrobić bez wiedzy i zgody Kaczyńskiego, bo nawet jeśli spróbuje to znajdą się tacy, którzy Kaczyńskiemu doniosą. Natomiast Ziobro straci absolutnie wszystko – z tożsamością swojej partyjki włącznie. A nie po to Ziobro przez ostatnie miesiące w mediach pracował, żeby wszystko diabli wzięli. Dla… Czytaj więcej »

greg
greg

Nic nie zyska, bo Ziobro będzie dalej robił co będzie chciał i informował o tym o czym będzie chciał. I naczelnik nic mu nie zrobi, bo takie same haki jakie na niego Ziobro miał, będzie miał nadal. Jeśli naczelnik pójdzie do rządu, to tylko ze względu na to, że propaganda pisowska będzie udawała, że to prezes wygrał, a w rzeczywistości przegrał z kretesem. Aktualnie tylko prokurator generalny i ziobro ma zapewnione ręczne sterowanie wszelkimi śledztwami, i w związku z tym naczelnik, żeby uzyskać takie same uprawnienia będzie musiał przepchnąć odpowiednią ustawę, a na to ziobro ze swoją partyjką się nie… Czytaj więcej »

Kundzia
Kundzia

Kaczyński w rządzie koordynator ds bezpieczeństwa -do tej pory każdy premier witał się podając rękę teraz wszyscy będą klękać przed wodzem lub płakać jak ziebro a w każdym domu obowiązkowe zdjęcie kaczora Lękaj się narodzie bo wódz oficjalnie już wchodzi do rządu. Jeszcze mało z nas się świat śmieje?