„Kaczynski porównuje się do Adenauera”

Nie będzie PiS-owskiego kandydata na prezydenta Gdańska – „I tak nie miałby szans”

Jarosław Kaczyński włączył się już aktywnie w kampanię wyborczą swojej partii. We Wrocławiu uczestniczył w konwencji PiS i spotkał się z dziennikarzami lokalnych mediów.

https://twitter.com/PaDenys/status/1038687217483481088

Padło wiele pytań, a wśród nich jedno, dotyczące najbliższej przyszłości i następcy prezesa. Kaczyński nie ukrywał, że 69 lat to w polityce nie jest wiek, w którym trzeba byłoby myśleć o emeryturze i przypomniał, że „Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata, czyli 4 lata więcej niż ja mam dzisiaj”

Dodał też, że może być „prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma”.

Również najbliżsi współpracownicy prezesa są przekonani, że jeszcze przez wiele lat będzie on przewodził partii i, jak twierdzi Joachim Brudziński, „będzie prowadził do kolejnych zwycięstw”.

Jarosław Kaczyński nie ukrywał, że wszystko układa się po jego myśli. Chwalił premiera i swoich współpracowników. Jednocześnie, pytany o obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, chce wierzyć, że „wielki marsz niepodległości w Warszawie będzie marszem wspólnym”.

https://twitter.com/ZaZdzislaw/status/1038497416675254272

Co na to internauci? Nie owijają w bawełnę, pisząc „Jeśli 69 to nie wiek emerytalny to po co wysyłałeś Sędziów na emeryturę, Jareczku nie ośmieszaj się i idz na zasłuzony odpoczynek – tak bedzie lepiej dla Polski i Polaków i całego galimatiasu pisowskiego”, „PiS sam zmienil ustawe o wieku emerytalnym kierujac na emerytury mezczyzn w wieku 65 la i kobiety w wieku 60lat. Co zatem robia w polityce osoby znacznie przekraczajace ten wiek? Co tam jeszcze robi np Kaczynski i wielu innych starcow w tym wice marszalek Gargamel, ktorego wygladu boja sie wszystkie dzieci”.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AntyKaczorIwonaAleksanderChermesZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Będę rządził ile zechcę a chcę rządzić długo. Zróbmy wszystko żeby jednak odstawić go na bocznicę kolejową bo inaczej on nas zniszczy.

Maria
Maria

Jacek Fogiel: „Z Nowogrodzkiej powiało świeżością”.
Moim zdaniem powiało zaduchem z cmentarnej krypty.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dlaczego Karaluchów nie obowiązuje ustawowy wiek emerytalny?

Zwinka
Zwinka

A jakim to cudem 69 lat to nie jest wiek emerytalny ? Przecież wykształceni i doświadczeni sędziowie już w wieku 65 lat nadają się tylko, wg młodych 70 -80 latków z PiSu, jedynie do wysłania w stan spoczynku ??? Czyżby ci „młodziankowie” weszli w pakt z diabłem, jak niejaki Faust ?

Iwona
Iwona

W tej sprawie jest jeszcze jeden problem, którego chyba nikt nie porusza. Na emeryturę może iść każdy kto spełnia wymogi ale DOBROWOLNIE. Nikt nie może nikogo zmusić do tego. A sędziowe, którzy przeszkadzają obecnie rządzącym w uniknięciu w przszłości odpowiedzialności za demolowanie demokracji, MUSZĄ iść na emeryturę czyli w stan spoczynku.

Chermes
Chermes

I tak dobrze, że nie porównał się do Fidela Castro, który rządził mając 89 lat.
A przecież mógł, bo ma zbliżone poglądy i podobne cele do tego kubańskiego dyktatora.

Aleksander
Aleksander

Kanclerz Adenauer to był KTOŚ!kaczyński to tylko coś

AntyKaczor
AntyKaczor

Się dziadunio rozkręca 😉