Jarosław Kaczyński mówi: „Idźcie na wybory”. I ten sam Kaczyński boi się przyjść do Sejmu.

Kaczyński już zaszczepiony? "Dementujemy"

Nikt nie wie, na ile skuteczne okażą się środki bezpieczeństwa, zastosowane w budynku Parlamentu, a wielu posłów ma na swoim koncie choroby onkologiczne, są po chemioterapii, albo mają partnerów, którzy są chorzy – argumentuje szef klubu Lewicy wyjaśniając w rozmowie z Onetem perspektywę słabej frekwencji, podczas czwartkowych obrad Sejmu. Wiele bowiem wskazuje na to, że znaczna część posłów się nie pojawi na Wiejskiej.

 

Tymczasem Sejm ma uchwalić zmiany we własnym regulaminie. Nowe przepisy mają umożliwić zdalne głosowanie i obrady w czasie epidemii.

PiS, a także Lewica i PSL sprzeciwiają się tradycyjnemu zgromadzeniu optując za przeprowadzeniem zmian w regulaminie on line. Na to nie ma zgody klub KO i koło Konfederacji, choć wiele wskazuje na to, że do Warszawy nie przyjedzie spora część posłów samej PO.

 

Borys Budka szef PO tłumacząc stanowisko obydwu klubów argumentował na Facebooku: „Sorry, ale my nie możemy działać ponad prawem, tylko dlatego, że ktoś się boi przyjść do pracy. Przecież wiele osób normalnie pracuje. Nie możemy przyjąć niezgodnych z prawem rozwiązań, bo za kilka lat np. ZUS mógłby kwestionować przyznane w ten sposób świadczenia” – mówił Budka, odpowiadając na pytania internautów.

„Jak ktoś nie chce wypełniać mandatu posła i senatora, niech zrezygnuje. Jarosław Kaczyński mówi: „Idźcie na wybory”. I ten sam Kaczyński boi się przyjść do Sejmu”.

Szef PO poinformował też, że w trakcie posiedzenia będzie proponował, by Sejm nie zajmował się regulaminem, tylko od razu projektami, które pomogą pracownikom i przedsiębiorcom.

Jeśli to nie przejdzie, zgłosimy poprawki do regulaminu Sejmu, które pozwolą, by zdalne posiedzenia były możliwe tylko w określonych w konstytucji stanach nadzwyczajnych – zapowiedział Budka.

/p/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PIOTR
PIOTR
26 marca 2020 11:11

tak jest wszyscy się boja w sejmie (to jest ich praca i niech wykonują swoje obowiązki ) my też chodzimy do pracy i nikt nie zamyka zakładów pracy . jak nie przyjdą to na bruk ,zwolnić za nie wykonywanie obowiązków . mało tego niech jeszcze przed opuszczeniem sejmu oddadzą wszystkie premie na szpitale i przedsiębiorstwa.

ech
ech
26 marca 2020 11:24

No i wyszło szydło z worka, zwykły mały poseł to wielki tchórz!

pinki
pinki
26 marca 2020 11:28

Zachowują się jak nasza prawica z 1939 roku. W sumie to mamy powtórkę z rozrywki. Prawica chowa się po domach, inni walczą na pierwszej linii frontu. Za dziesięć lat cały ten prawicowy motłoch będzie atakował pod byle pretekstem każdego kto nie uchylał się od pracy w czasie epidemii. Prawica nigdy nie sprawdziła się w trudnych czasach.

Janik
Janik
26 marca 2020 11:35

Ja niechętnie, ale pójdę w zastępstwie któregoś z posłów

Miranda
Miranda
26 marca 2020 12:06

Teraz suweren mówi – ” sprawdzam” kto z nim ZWŁASZCZA NA ZŁE a kto kocha władzę i pieniądze a resztę Polek i Polaków ma gdzieś . Forumowiczom życzę zdrowia . Rządzący ciężkiej pracy na rzecz społeczeństwa .

HerodAntypis
HerodAntypis
26 marca 2020 12:11

Prawdziwy dowódca to ten, który mówi „za mną” a nie „naprzód”. Z tylnego siedzenia „za mną” nie ma sensu. Można co najwyżej dostać kopa na zapęd od tych,co siedzą na tylnej kanapie w tej ruskiej limuzynie.

Jantar
Jantar
26 marca 2020 12:36

„Jeśli to nie przejdzie, zgłosimy poprawki do regulaminu Sejmu, które pozwolą, by zdalne posiedzenia były możliwe tylko w określonych w konstytucji stanach nadzwyczajnych – zapowiedział Budka.

Problem w tym, że najpierw taki stan musiałby zostać ogłoszony, a póki co nie jest. Prowadzenie obrad i głosowanie przez internet byłoby więc nielegalne, bo nie ma żadnych podstaw do zmian Regulaminu Sejmu.

I przykład Trzaskowskiego pokazuje, że nie wiadomo do kogo poszły loginy do głosowania przez internet. Kto nam zaręczy, że dostali je tylko posłowie tej kadencji i to wszyscy, a nie tylko pisowska część z dodatkiem pisowskich posłów z wcześniejszych kadencji? Kto udowodni, że nie było fałszerstwa, skoro obrady i głosowania nie będą jawne? A PiS znany jest z matactw i kłamstw – kłamią non stop od 5-u lat, a i wcześniej już kłamali i to bez mrugnięcia okiem. Morawiecki ma 2 prawomocne wyroki za kłamstwa, jakie wypowiadał.

Zwinka
Zwinka
26 marca 2020 12:48

Kaczyński chce zagonić ludzi do urn wyborczych, ale jemu samemu taką urnę goryle przyniosą do kryjówki, uprzednio starannie odkażoną. Oto zbawca narodu. Patrz, durnowaty suwerenie, to się dzieje na twoich oczach. A tyś nie tylko głupi, ale ślepy i głuchy.

Iwona
Iwona
26 marca 2020 15:56
Reply to  Zwinka

Suweren to dziecko we mgle przekupione i omamione „darami” łaskawie „nam panującego JK”. Ale do czasu. To znaczy, mam nadzieję.

Rozbawiony
Rozbawiony
27 marca 2020 08:57

No i Kaczor był w sejmie. Łyso Wam? 🙂

administrator
Editor
27 marca 2020 09:30
Reply to  Rozbawiony

Strasznie! Mi włosy zaczęły wychodzić całymi garściami 🙂