Jarosław Kaczyński: „Nasza obecna polityka jest nakierowana na zmianę postkomunistycznego porządku w Polsce”

Który poszczułeś człowieka prostego, nie bądź bezpieczny

Prezes Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu prawicowej „Gazecie Polskiej”; polityk odniósł się w nim do ostatniej decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), który zawiesił Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

 

Polska powinna być w UE, ale Unia nie jest państwem – w żadnym tego słowa znaczeniu – a organizacją międzynarodową, której kraje członkowskie oddają suwerenność w bardzo niewielkiej – poza relacjami gospodarczymi. Na pewno nie ma ona najmniejszych kompetencji w sprawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Jeśli można z tego wszystkiego, co obserwujemy, wyciągnąć jakieś praktyczne wnioski, to one brzmią następująco: UE wymaga bardzo poważnych reform i zmian” – przyznał przywódca obozu Zjednoczonej Prawicy.

Kaczyński wykorzystał przy tym pandemię koronawirusa do powtórnego zaatakowania UE. „Jestem przekonany, że trwający kryzys związany z epidemią bardzo wielu ludziom uświadomił słabość Unii i unaocznił kluczowe znaczenie państw narodowych” – ocenił.

W wywiadzie oberwało się również przedstawicielom polskiej opozycji, którzy zostali utożsamieni przez Kaczyńskiego z… „profitentami starego systemu”.

Tymczasem opozycja w Polsce (…) nie jest w stanie zaakceptować konsekwencji rozstrzygnięć wyborczych. Mówi o tym, że nie mamy demokratycznego mandatu, że chcemy zniszczyć demokrację. Choć nie ma do tego najmniejszych przesłanek (…). Jesteśmy konsekwentni, nasza obecna polityka jest nakierowana na zmianę postkomunistycznego porządku w Polsce, a profitenci tego systemu walczą, by utrzymać swoje wpływy i nie uznają nas. Nie uznawali od samego początku” – kontynuował swój wywód guru narodowo-katolickiej prawicy.

To jest ciągła postawa tych, którzy mając różne życiorysy – część z nich wywodzi się nawet z opozycji i miała zasługi – później wsparli system niesłużący Polsce w żadnym wymiarze. System niebudujący pozycji naszego kraju, jego siły, możliwości na arenie międzynarodowej oraz tego, o czym mówił mój śp. brat – byśmy byli w Europie traktowani jak duży liczący się naród. Biorąc to wszystko pod uwagę, mogę powiedzieć o ułomności polskiej demokracji, bo brakuje nam opozycji o normalnym charakterze” – podsumował Kaczyński, który chwilę później zasugerował, że to opozycja nie dorosła do normalnego funkcjonowania w systemie demokratycznym.

/nt/

Źródła: wprost.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
15 kwietnia 2020 11:45

„Kaczyński: Chcemy zmienić postkomunistyczny porządek, a profitenci systemu z nami walczą”.
Nasilają się walki wewnętrzne w PiS ?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
15 kwietnia 2020 15:17
Reply to  Zwinka

On chce porządku kato-neokomunistycznego. To jasne. Jedyna różnica jest taka, że przewodnią rolę partii zastępuje przewodnia rola KK..

Maciek123454321
Maciek123454321
15 kwietnia 2020 11:54

Przynajmniej ma Karaluch jedną ukochaną gazetę, w której może wyrzygiwać się do woli. Niestety, tych rzygowin prawie nikt nie czyta. Możecie zapytać, dlaczego? Skoro PiS ma tak ogromną rzeszę wyznawców i wielbicieli? Powód jest prosty. Ludek pisowski nie czytaty jest. Oglądaty i owszem, ale czytaty niekoniecznie, albowiem trudna sztuka czytania ze zrozumieniem wymaga wysiłku intelektualnego, a o to w pisowskim narodku coraz trudniej.
Stare powiedzenie – „powiedz mi, co czytasz, a powiem Ci, kim jesteś” wciąż jest aktualne. Dlatego ludzie, z którymi różne stacje telewizyjne łączą się za pośrednictwem wideokomunikatorów, bardzo chętnie pozują na tle swoich księgozbiorów. Z wyjątkiem pisowych rozmówców. Zwróćcie uwagę na ten szczegół.

Roman
Roman
15 kwietnia 2020 12:29

90% Poloków jest związana z PRL. Niektórzy bardziej, inni mniej. Kaczyński jest związany bardzo. Jego działalność to model z lat 45-70. I on ma czelność rozliczać Nas z zaszłości politycznej. Robić z Nas złodziei i szubrawców?”

Irena
Irena
15 kwietnia 2020 14:55
Reply to  Roman

Bo najciemniej jest zawsze pod latarnia !!! Szkoda , ze nie mowi prawdy o swojej rodzinie…..to bylby dopiero powod do wielkiego WSTYDU !!!

Jantar
Jantar
15 kwietnia 2020 19:44
Reply to  Irena

Przecież jest wiadome, że matka przez lata pracowała w Głównym Urzędzie Cenzury przy Mysiej. Do tego dwaj ukochani wujkowie Kaczyńskich ze strony matki byli bliskimi współpracownikami Stalina i Berii. Kaczyńscy odebrali więc odpowiednie nauki przygotowujące ich do rządzenia Polską i Polakami bardzo twardą ręką.

Marek
Marek
15 kwietnia 2020 12:37

Ręce opadają jak się czyta te „kacze”opowieści. A jak się czyta że: „Nasza obecna polityka jest nakierowana na zmianę postkomunistycznego porządku w Polsce” to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? Mówi to facet który tak naprawdę dokonał restytucji realnego socjalizmu w Polsce. wokół PiS i jego prezesa unosi się post-PZPR-owski fetor, ten sam sposób sprawowania władzy,…… nieomylność prezesa (I sekretarza), …..rządy sekretarzy,……powrót partyjnej nomenklatury….. wielkie budowy, jak za Gierka, nieudacznicy na fotelach ministrów, i w spółkach skarbu państwa, propaganda w TVP i PR jak za Szczepańskiego, biurokracja rozdęta jak balon…….. brak tylko POP w każdym zakładzie pracy ale Solidarność wypełniła tą pustkę Do tego jeszcze trzeba dodać swoisty immunitet dla wodza i jego świty i mamy pełny obraz powrotu do socrealizmu. I taki facet ma czelność mówić o demokracji o UE

Zbyszek
Zbyszek
15 kwietnia 2020 13:18

Weźcie to przez chwilę na poważnie i wyobraźcie sobie, że K. obsadził by Dworczykami wszystkie stanowiska w UE

maciek
maciek
15 kwietnia 2020 13:24

Trudno się czyta prezia. On takie ma dziwne brednie wypowiada zupełnie nie przystające do stanu prawnego Polski w UE. Może by on sam dla sobie stworzył UE, taką jaką by on sam chciał i zamknął się z tą wizją w jakiejś szklanej kuli i żył w niej.

Zbyszek
Zbyszek
15 kwietnia 2020 15:58
Reply to  maciek

Myślę, że Łukaszenka by na to poszedł.

Jantar
Jantar
15 kwietnia 2020 19:48
Reply to  maciek

Przecież Kaczyński próbuje stworzyć inną Unię pod nazwą Trójmorza! Oczywiście pod jego przywództwem, a członkami mają być wszystkie kraje od Bałtyku do Morza Śródziemnego i do Morza Czarnego. Zwróćcie uwagę, że Duda od czasu do czasu coś bredzi na ten temat w swoich przemówieniach. Problem jednak w tym, że Czesi i Słowacy wcale się nie kwapią do bliskiej współpracy z Kaczyńskim, bo to oznaczałoby prędzej lub później wyjście z Unii. A bez nich Trójmorze leży i kwiczy…

Jacek
Jacek
15 kwietnia 2020 13:37

Brrrrr aż wzdryga mnie jak to czytam i widzę tego osobnika. Brak słów, co plecie ten wydrążony nienawiścią osobnik. Fuuuu

Jantar
Jantar
15 kwietnia 2020 14:05

Kaczyński: „brakuje nam opozycji o normalnym charakterze”. No tak, przecież opozycja ma za zadanie „POPIERAĆ, A NIE PRZESZKADZAĆ!!!”. Wtedy to by była normalna opozycja, czyli nie byłoby żadnej, nikt nie patrzyłby mu na ręce, Kaczyński i jego przydupasy robiliby co by im się tylko uroiło w chorych mózgach. A tak to biedaczek ma ograniczenia, jak to sam powiedział „Zlikwidujemy ten imposybilizm! Nikt nie będzie nam przeszkadzał i kontrolował.”.

DEcyBeL
DEcyBeL
15 kwietnia 2020 14:17

Gdyby nie sprzedał „Expressu” to wywiady zajmowały by wszystkie szpalty. Ale za to jest pierwszy co wyprzedał POLSKI majątek w obce ręce!!

Sękaty figurant
Sękaty figurant
15 kwietnia 2020 15:09

Nóż chyba za ten wywiad kaczonogi specjalista od rajdów po zamkniętych cmentarzach uzyska tytuł człowieka roku!

Grzegorz
Grzegorz
15 kwietnia 2020 17:12

Jarosław Kaczyński to największy profitent starego systemu. Od tych profitów aż we łbie mu się poprzestawiało , jakaś klepka się obluzowała i napier..la.

Chermes
Chermes
15 kwietnia 2020 19:18

Bełkot ćwierćinteligenta. Zapomniał jedynie dodać, że walczy tak jak, nie przymierzając, Hitler walczył z faszyzmem.

Kika
Kika
15 kwietnia 2020 21:08

Ja już nie mogę, niech ich ktoś już wypierd…w kosmos bo już się nie da tego wszystiego czytać, sluchać, ogladać, funkcjonować w tym kraju…