Jarosław Kaczyński: „W Polsce nikt nikomu nie ogranicza żadnych praw, począwszy od wolności słowa”

Zbiór bzdur

Jarosław Kaczyński  w wywiadzie udzielonym PAP nie krył zadowolenia z sukcesu prezydenta Dudy. „Wygraliśmy mimo walki na zasadzie jeden przeciwko wszystkim, przy niezwykle ostrej kampanii, często łamiącej wszelkie zasady. Dlatego to zwycięstwo bardzo mnie cieszy” – powiedział przeszczęśliwy lider obozu Zjednoczonej Prawicy. Przywódca PiS dodał też, że Duda odniósł sukces pomimo wrogiej kampanii prowadzonej przez media i inspirowanej przez zewnętrzne siły.

 

Dlatego też w dalszej części rozmowy odwołał się do tzw. repolonizacji mediów. „Media w Polsce powinny być polskie, to raz. Nie możemy zakazać, żeby brały udział w, wydaje mi się, zewnętrznie inspirowanych kampaniach, żeby jednych niszczyły, a drugich nie zauważały, żeby przedstawiały zupełnie fałszywy obraz Polski i świata.

Możemy doprowadzić, do tego, że mediów, które patrzą na rzeczywistość bardziej realistycznie będzie więcej niż w tej chwili. W tym kierunku będziemy działać” – kontynuował swoje radykalne wywody prezes Kaczyński.

 

Nie mogło też zabraknąć pytań i odpowiedzi na temat sytuacji wewnątrz prawicy. Kaczyński podkreślił, że liczy na dobrą współpracę z urzędującym prezydentem. Dodał również, że jego obóz będzie działał na rzecz zmniejszenia napięć w PiS. Wszystkie grupy, zdaniem prezesa, łączy niechęć do zmian narzucanych z zewnątrz.

Kaczyński, na zakończenie, uciął spekulacje dot. jego nieobecności na wieczorze wyborczym prezydenta (część mediów sugerowała, że to efekt konfliktu obu panów). „Wieczór spędziłem, modląc się na Jasnej Górze. Jeśli mówimy o wyborach prezydenckich, to warto zwrócić uwagę, że także w 2015 r. byłem w tym samym miejscu, bo do Królowej Polski zawsze warto zwrócić się o wsparcie” – przyznał.

Jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym, dlatego uważam, że trzeba się zwracać do naszych patronów” – dodał rozmodlony prezes.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
daroowiewaMarekZwinkaWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Sadurski; a co z gw+tvn+newsweek+polityka+fakt+(…)?- cała machina medialna III RP codziennie opluwała Prezydenta i jego środowisko polityczne – tego jakoś nie widzisz. Pajacu.

Marek
Marek

Czy to ten marek inteligent chwalący się na tym forum swoim wyższym wykształceniem tak napisał? TVN oglądam codziennie, politykę też często czytam, reszty nie, i żadnego opluwania nie było. Proszę wskazać konkrety jak możliwe to z odwołaniem do źródła. Ale oczywiście nie doczekam się pokazania bo tego nie ma, są tylko prawicowi debile, którzy za opluwanie uważają pokazanie jak duda sam się ośmiesza mówiąc raz tak, raz inaczej, czy też pokazywanie i to w szerszym kontekście jego głupkowatych wystąpień. Co typowe gdy sami wytykają to samo politykom opozycji (a zdarza się i to nie raz) to takie opluwanie (według ich… Czytaj więcej »

daroo
daroo

On podobno jest z tych 36% z wykształceniem wyższym co to głosowali na adriana pomylił się bo pewnie miał na myśli 36% „wykształciuchów ” jak to pewien prezes swego czasu określił BTW w moim odczuciu to zwykły troll którego już poblokowali wszędzie indziej,a ponieważ żółć się w nim kotłuje to gdzieś musi te swoje frustracje uzewnętrznić

daroo
daroo

Czyżbyś z Panem Sadurskim wódkę pił że tak poufale? Tak drzesz japę o szacunku to może daj przykład. Nie wyzywaj ludzi od pajaców Pajacu bo jeszcze ktoś pomyśli żeście bracia

Jantar
Jantar

„Kaczyński: „W Polsce nikt nikomu nie ogranicza żadnych praw, począwszy od wolności słowa”” – oczywiście, ale to dotyczy tylko fanatyków pisowskich. Każdy popierający obóz demokratyczny za wpis, w którym by napisał, że „najwyższa pora uruchomić krematoria na Majdanku”, miałby wizytę służb o 6.00 rano. A co ze spisywaniem przez policję demonstrantów protestujących przeciwko Dudzie i rządowi? Ileż to było tu artykułów na ten temat… Ale hejterzy zatrudnieni w ministerstwie Ziobry mają się świetnie i dalej hejtują. Z anten TVP także leje się hejt jak lawa po wybuchu wulkanu i to wszystko jest w porządku. Ale identyczne słowa padające z drugiej… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

kaczor-hipokryta

Waldemar
Waldemar

Zasmucił mnie ten wywiad. Rządzi nami ktoś, którego portret psychologiczny jest do odnalezienia na kartach jednej z książek prof. Antoniego Kępińskiego.

Marek
Marek

Uległeś krzywdzącemu złudzeniu. Bolszewicy też szykowali psychuszki tym, którzy przeciw nim. Jak widać, historia lubi się powtarzać.

Marek
Marek

Dowody? Fakty? Argumenty? Nie ma, dziękuje za kolejny bezwartościowy komentarz.

daroo
daroo

Nie dziękuj bo nikt cie o opinię nie pytał

Zwinka
Zwinka

No, proszę, nie ogarnia dziad, co się w kraju dzieje. Widać nie tylko internety mu drukują, ale literują też paski z qrwizji.

wiewa
wiewa

Marzy mi się, by nikt, absolutnie żaden z przedstawicieli mediów nigdy nie zwrócił się do Kaczyńskiego z jakimkolwiek pytaniem. By nie pytano go o reformę sądownictwa, o pracę któregokolwiek z ministrów, o działania prezydenta. By był traktowany jak zwykły, szeregowy poseł, który jest bardzo bierny i pasywny w swojej poselskiej działalności. By został przez media zepchnięty w niebyt. By stał się zwykłym, starym człowiekiem, który tylko dorabia sobie do emerytury…. marzy mi się…

Zwinka
Zwinka

Przecież i tak nie odpowiada na pytania innych mediów niż Radio Maryja czy Qrwizja. On nie może się stać zwykłym starym człowiekiem. Musi jeszcze jakiś numer wywinąć, żeby ludziom śnić się po nocach.