Jarosław Kaczyński wchodzi do rządu?

Wicepremier do spraw bezpieczeństwa poszukiwany

Jak informuje dziennik Fakt liderzy Zjednoczonej Prawicy w trakcie negocjacji z premierem Morawieckim przeszli w rozmowach od dyskusji nad przyszłym kształtem gabinetu do kwestii personalnych. Sensacyjna informacji brzmi:  pojawił się pomysł powrotu Jarosława Kaczyńskiego do rządu.

 

Karol Karski europoseł PiS skomentował te informację następująco:Prezes Kaczyński może być premierem, nawet jednoosobowym rządem, ale na pewno nie czyimś zastępcą”. Natomiast Tadeusz Cymański  z SP powiedział:To byłoby dobrze przyjęte w PiS, bo przywództwo prezesa nie jest kwestionowane, wbrew temu, co niektórzy mówią”.

Wirtualna Polska twierdzi zaś, że pojawienie się w rządzie Kaczyńskiego wcale nie musi oznaczać absencji w nim Morawieckiego. „W tym scenariuszu – prezes PiS objąłby tekę wicepremiera” – czytamy na rmf24.pl

 

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” powrót Gowina do rządu Kaczyński określił jako: „trudny do przyjęcia” i powodujący emocje w klubie PiS. Obecność lidera partii rządzącej w składzie gabinetu, nawet jako wicepremiera, miałaby te emocje tonować.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Słyszałem taką informację, ale traktuję ją jako plotkę – komentuje w rozmowie z WP współpracownik jednego z ministrów. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu byłoby także trudne dla premiera Morawieckiego. Pojawienie się takiej informacji może być częścią rozgrywki między koalicjantami” – donosi wp.pl

/as/

Źródła: rmf24.pl, wp.pl, Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
16 września 2020 15:21

Z tym wejściem do rządu to plotka, h.kaczyński jest jak jądro, bierze udział a nie wchodzi.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
16 września 2020 23:58

Wziąłby na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność za cokolwiek? Nie wierzę.

Zwinka
Zwinka
17 września 2020 02:37

Kaczyński nie podejmie się niczego, co musiałoby być przez niego podpisywane. Przecież nie wszystkie ślady działalności da się zniszczyć. Tak że spoko, to tylko podpucha.

malgoska
malgoska
17 września 2020 14:57

Niech wchodzi, pójdą siedzieć w komplecie.