Jarosław Kaczyński znów „bohaterem” karnawałowej parady

Panikujący Kaczyński brzytwy się chwyta

Różany poniedziałek w Dusseldorfie w niemieckiej Nadrenii kończy okres karnawału. Od XIV wieku organizowane są tam parady, a od XIX wieku tradycją imprezy stało się wyszydzanie polityków.
Tak było i w tym roku, a w jednej z „głównych ról” wystąpił Jarosław Kaczyński. Na jednej z platform został przedstawiony razem z premierem Węgier Victorem Orbanem. Obaj trzymają sierp i młot z napisem „Prawicowa Dyktatura”.

Nie oszczędzono także innych polityków. Donald Trump został przedstawiony w dwuznacznej pozie z rosyjskim niedźwiedziem, Theresa May rodzi niepełnosprawne dziecko o nazwie „Brexit”, Angela Merkel jest pająkiem, który pożarł całą swoją konkurencję.

W ubiegłym roku na paradzie w Dusseldorfie Kaczyński – razem z Donaldem Trumpem, Victorem Orbanem, Wladimirem Putinem i Recepem Erdoganem – został przedstawiony jako robak, jedzący liść z napisem „demokracja”. Instalacja z częściowo zmienionymi „bohaterami” jeździ teraz po Polsce. Pisaliśmy o tym w artykule „Kaczyński, Ziobro i Putin, Orban i Macierewicz – czołowi pożeracze demokracji”.

Z kolei dwa lata temu z kolei prezes PiS „wystąpił” w mundurze generała i w ciemnych okularach. Polska przedstawiona została jako zrozpaczona kobieta, która Jarosław Kaczyński przygniatał butem.

bt

Źródło: natemat.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AndrzejAnt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ant
Ant

No to teraz czekam na wypowiedzenie wojny. Kiedy atak prewencyjny?

Andrzej
Andrzej

A gdyby tak zrozpaczona kobieta przygniatała butem robaka?