Jarosław Kurski: „Tak się kończy kabotyńskie gadanie o „odpowiedzialności” oraz nadymanie się człowieka gumy”

Jarosław Gowin optymistycznie o polskiej prawicy.

Oficjalne w niedzielę władze Porozumienia mają zdecydować o głosowaniu w sprawie prezydenckich wyborów korespondencyjnych. Jak udało się ustalić dziennikarzom Gazety Wyborczej decyzja wydaje się już przesądzona.

 

Porozumienie zdecyduje się na przegłosowanie razem z PiS i Solidarną Polską tzw. bawarskiego modelu głosowania korespondencyjnego” – wyjawił Gazecie Wyborczej jeden z polityków z bliskich kręgów wicepremiera Jarosława Gowina. „To jest jedyny sposób w tej chwili na przeprowadzenie wyborów, choćby nawet miało wziąć w nich udział tylko 5 procent Polaków. Nie ma innego wyjścia poza tym rozwiązaniem i wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego z miliardowymi odszkodowaniami, na które Polski nie stać. Porozumienie zrobiło wszystko, żeby nie było tych wyborów, ale opozycja zachowała się wyjątkowo nieodpowiedzialnie” – argumentował rozmówca GW.

„Nieodpowiedzialne” zachowanie opozycji odnosi się do braku zgody partii opozycyjnych na przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy na kolejne dwa lata. Polityk Zjednoczonej Prawicy zaznaczył, że nie ma opcji aby Porozumienie wyszło z rządu, bo to oznaczałoby przedterminowe wybory.

 

Przyznał również, że rząd nie wprowadza stanu wyjątkowego ze względu na koszty odszkodowań, jakie Polska musiałby wypłacić przedsiębiorcom. Wydaje się więc, że szaleńczy pomysł przeprowadzenia prezydenckich wyborów drogą korespondencyjną został już przesądzony.

Dzieje się to tuż przed samymi wyborami, bez najmniejszego przygotowania i niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. PiS powołuje się na przykład Bawarii, gdzie takie wybory są przeprowadzane. Zapomina jednak dodać, że ich umocowanie w prawie sięga roku 1957.

wb

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MarekJarekZwinkaSzokJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jarosław GÓWIN. Będę powtarzał do znudzenia.

Piotr
Piotr

Ma duże potrzeby.. Wszak kiedyś oświadczył, że za 15000zł ministerilnej pensji, nie sposób wyżyć. Aby przeżyć musi więc się zkur…. aby przeżyć.

Zbyszek
Zbyszek

Stanął przed Sumieniem Narodem i Historią. Postał chwilę i odwrócił się dudą.

Grzegorz
Grzegorz

Toż to była kolejna ustawka , Gowin nigdy tak naprawdę nie postawił się Kaczorowi. Cała ta jego propozycja została wymyślona na Nowogrodzkiej a on przedstawił ją jako swoją. Ale kiepski z niego aktor i nikt się na to nie nabrał.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Obawiam się, że w sprawie wyborów prezydenckich opozycja nie ma dobrego ruchu. To nie jest referendum, które poniżej określonego minimum frekwencji jest nieważne. Nawet przy 5-procentowej frekwencji, jeżeli ponad połowa zagłosuje na Dudę, to on wygra. Więc bojkot wyborów przez zwolenników opozycji będzie służył Kaczyńskiemu. On nawet liczy na to, że w warunkach epidemii fanatycy PiS-u będą bardziej skłonni do ryzyka, niż kierujący się rozsądkiem zwolennicy opozycji i bardziej licznie stawią się przy urnach. Nie wątpię też, że bałagan i niedopracowane procedury głosowania korespondencyjnego dostępnego dla ok. 9 milionów seniorów i osób na kwarantannie umożliwią dodanie kilkuset tysięcy „korespondencyjnych” głosów… Czytaj więcej »

Jarek
Jarek

Może się okazać, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest Majdan. Obawiam się, że „po dobroci” władzy nie oddadzą, niestety…

Szok
Szok

No i teraz nowe
Określenie będzie
Na prezydencika
(Ten to ma zajęcie!)
.
D..A GÓWINOWA
O, nawet pasuje
Miernoty się zawsze
Przyciągają k’sobie
.
Urządzili już się
Przy kaczym kuperku
A że śmierdzi mocniej?
Cóż zrobić? – A niech to!
.
A niech to dostanie
I jakiej korony
Będziemy królestwem
Bo kraj całkiem chory!
.
Wreszcie będzie Polska
Jak ta Jagiellonów
POLSKA D..WATA!
Przeszkadza to komu?
.
Wtedy prosta będzie
Droga do rozbiorów
Od śmierci Starego
Był już zjazd do dołu…
.
(Dla tępaków PiSich
Po lekcjach w Kurwizji
Wyjaśniam że Stary
To był Zygmunt niby
.
On i tak był lepszy
Bo miał jednak syna
No a teraz szybciej
Wybije godzina
.
Trwogi oraz buntu
Bo PiSi królowie
Nie są tacy mądrzy
Jak Jagiellonowie!)

Zwinka
Zwinka

A ja nie rozumiem, czego tu nie rozumieć. Przecież to Gowin. Zawsze ten sam Gowin, ten z dowcipów o głosowaniu za, ale bez cieszenia się. Facet lubi od czasu do czasu wystawić łeb z kanciapy, żeby go zauważono i tyle…

Zwinka
Zwinka

Co im się tak ta Bawaria po łbach tłucze ? Może by tak najpierw odwzorowali ichniejszy ład i porządek prawny ?

Marek
Marek

Ale dupek !!!!!!!