Jarosław Pinkas o dostępności szczepionki na koronawirusa: „Myślę, że będzie to połowa przyszłego roku”

Władza pracuje: zmienią się rekomendacje dotyczące organizacji wesel

Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny na antenie TVN24 stwierdził, że jego zdaniem, moment, w którym doczekamy się szczepionki na koronawirusa nastąpi później niż nam wszystkim wydaje. Dopytywany o konkrety powiedział: „Myślę, że będzie to połowa przyszłego roku”.

 

Co to może dla nas oznaczać? Mówiąc wprost konieczność obowiązywania obostrzeń takich jak np. obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Poproszony o potwierdzenie prawdopodobieństwa takiego rozwiązania Pinkas stwierdził:” pewnie tak”. Ten rygor więc będzie obowiązywał do czasu wynalezienia szczepionki. Z powyższego można wnioskować, że z maseczkami musimy się zaprzyjaźnić na długi czas.

W trakcie rozmowy raz jeszcze wrócił temat powrotu dzieci do szkół. Tutaj niestety rodzice i nauczyciele otrzymali bardzo mało satysfakcjonującą, choć znaną już, odpowiedź: „decyzje powinny być podjęte po 15 sierpnia”. Dalej Jarosław Pinkas pozwolił sobie na refleksję natury ogólnej: „koronawirus nie daje szansy, żebyśmy przewidywali z dużym naddatkiem czasu”.

 

Swoją interpretację rzeczywistości Główny Inspektor Sanitarny ujął w następującym sformułowaniu: „nauczyciele będą mieli istotną pomoc rządu, jak mieli do tej pory, pomoc ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i samorządów, inspekcji sanitarnej, która pozwoli na rozwiązanie podstawowych problemów”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jestem bardzo ciekawy czy owo wsparcie administracji rządowej (premiera oraz ministrów) czują dyrektorzy szkół, nauczyciele, samorządowcy oraz po prostu rodzice.

/as/

Źródła:interia.pl, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
30 lipca 2020 12:01

Ale dystrybucja lodu do majtek na bieżąco.

daroo
daroo
30 lipca 2020 16:11

Jasne ,jasne skoro przeciwciała zanikają po kilku tygodniach ,to o jakiej szczepionce oni bredzą? Chyba że trzeba ten syf brać regularnie to ja dziękuję za taką „atrakcję” 😐

Lehoo
Lehoo
30 lipca 2020 17:04

„Myślę, że będzie to połowa przyszłego roku”
Wszelkie zło na tym świecie bierze się z myślenia. Osobliwie zaś z myślenia ludzi nijakich w tym kierunku predyspozycji nie mających.