Jaruzelski i Kiszczak bez stopni generalskich

Jaruzelski i Kiszczak bez stopni generalskich

– „Ostatni już raz w dniu dzisiejszym ze strony jakiegokolwiek urzędnika Ministerstwa Obrony Narodowej padło słowo „generał” przy nazwisku panów Jaruzelskiego oraz Kiszczaka” – oznajmił szef resortu obrony Antoni Macierewicz. – „Pierwsze kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych obydwu zbrodniarzom zostały już podjęte” zakomunikował minister. Żaden z nich – jak stwierdził – nie zasłużył na to, by nosić tak wysokie stopnie wojskowe.

Dopytywany o termin odebrania stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi szef MON poinformował, że będzie to decyzja Sejmu. „Będzie to związane z nowelizacją ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej, której odpowiedni artykuł zostanie tak zmieniony, by ta decyzja była możliwa. Nie mówimy o degradacji, mówimy o odebraniu, pozbawieniu stopni, dlatego że nigdy się tym ludziom nie należały” – powiedział Macierewicz.

Informacja ta padła podczas prezentacji dokumentów związanych z krwawymi wydarzeniami Grudnia 1970 roku. W dniu 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, historycy i archiwiści z Wojskowego Biura Historycznego (WBH) przedstawili dotąd nieznane opinii publicznej materiały archiwalne dotyczące masakry robotników w grudniu 1970 r. Wśród przedstawionych dokumentów są m.in. informacje o użyciu wojska w wydarzeniach grudniowych 1970 r., w tym meldunek o użyciu broni w dniu 17 grudnia 1970 r., gdy protestujący robotnicy ponieśli największe straty.

p

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
13 grudnia 2016 16:16

Następnym krokiem będzie uchwała sejmu o nadaniu stopnia Marszałka Polski Szalonemu Antoniemu.

Mariola
Mariola
14 grudnia 2016 12:45

Myślę, że powinien najpierw coś bohaterskiego zrobić na przykład się wysadzić. Przyznawanie i odbieranie po śmierci ma większą wagę.

raf
raf
14 grudnia 2016 18:18

O Kiszczaku nie mam nic dobrego do powiedzenia. Jednak z łezką w oku wspominam, jak przyzwoicie, w porównaniu przyszłym lokatorem rześkiej celi Andrzejem D. zachowywał się Jaruzel jako prezydent po ’89.

krakus
krakus
13 grudnia 2016 16:51

KOD rozpacza.

Mariola
Mariola
14 grudnia 2016 12:42
Reply to  krakus

PiS się stacza!

ANNA
ANNA
14 grudnia 2016 09:04

Najpierw przydałoby się Generałów wykopać i zrobić dopiero pokazówkę w bolszewickim stylu ze zdzieraniem dystynkcji ,
Biedna Pani Kiszczak, może jeszcze jakieś „papióry” zaniesie do IPN.
Swoją drogą to psycho Antoniego się pogłębia.

VIPera
VIPera
14 grudnia 2016 09:44

Wypowiedź towarzysza Macierewicz Antoniego polecam szczególnej uwadze konfesyjnym generałom z ostatniego nadanie PIS. Jeśli stopnia generalskiego można pozbawić oficera uczciwie walczącego na frontach II WŚ, to tym bardziej kogoś, kogo jedyną zasługą militarną jest doktorat o żołnierzach wyklętych albo padanie plackiem na widok biskupa. Obawiam się, że nawet zasługi w wystrzelaniu KOD i PO mogą nie być wystarczające do utrzymania generalskiej emerytury.

Mariola
Mariola
14 grudnia 2016 12:41
Reply to  VIPera

Trafniej trudno to ująć!

smętek
smętek
14 grudnia 2016 10:31

Antoni zapomniał, że Pan Wojciech Jaruzelski, człowiek tragiczny, był jednym z żołnierzy walczących z hitlerowcami o naszą wolność. Obecni interpretatorzy historii Polski wyjaśnią niebawem, że o wolność Ojczyzny walczyli żołnierze wyklęci. I Armia WP nie istniała? O Panu Jaruzelskim jako człowieku świadczy to, że nie życzył sobie wypisywania Jego stopnia na płycie nagrobnej. Tam jest tylko „Wojciech Jaruzelski żołnierz”.Antoni ma przed sobą dużo pracy z pozbawianiem stopnia generała Polaków. Najbliższy – Anders, historyczny – Kościuszko i wielu innych. Do dzieła chory człowieku!

Tomasz
Tomasz
14 grudnia 2016 11:09

Zabierzmy czterem pancernym Rudego. A Szarikowi obrożę oraz kiełbasę którą dostał za dobrze wykonane zadanie.

krzysztof
krzysztof
14 grudnia 2016 15:55

Antoniemu już od……o totalnie to wstyd dla Polski że ktoś taki istnieje w polskiej polityce.Generałowi Jaruzelskiemu do pięt nie dorastasz Antek.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski
14 grudnia 2016 16:08

Tylko hieny wykopują zwłoki gdy są głodne. Okazuje się, że są też ludzkie „hieny cmentarne” głodne odwetu. W imię miłości chrześcijańskiej? To makabryczne, ale prawdziwe. W piosence „Chłop żywemu nie przepuści” można było się pośmiać. W naszym realu hiena cmentarna nie przepuści nikomu – i to jest przerażające. Jak człowiek może tak się upodlić? – Gorzej niż zwierzę. Jaruzelski to nie moja bajka i za stan wojenny powinien odpowiedzieć, ale gdy żył. Wówczas trzeba było to zrobić jak już. Dzisiaj budzi to jedynie niesmak, obrzydzenie i rodzaj politowania dla ludzi którzy to wymyślili.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
14 grudnia 2016 19:17

Fakt, najgorszym oprawcą stanu wojennego był niejaki Piotrowicz. Kudy Jaruzelskiemu i Kiszczakowi do niego…