Jaśkowiak: „Mamy dwa problemy: walkę z koronawirusem i nieodpowiedzialne zachowanie władzy, która jest w rękach psychopaty”

Jaśkowiak: „Mamy dwa problemy: walkę z koronawirusem i nieodpowiedzialne zachowanie władzy, która jest w rękach psychopaty”

„Rozmawiałem z przedstawicielem Ambasady USA w Polsce nt. sytuacji gospodarczej i społecznej w naszym kraju w związku z epidemią. Szczerze odpowiedziałem, że obecnie mamy dwa problemy: walkę z koronawirusem i nieodpowiedzialne zachowanie władzy, która jest w rękach psychopaty” – napisał na Twitterze prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

 

W rozmowie z „GW” Jaśkowiak doprecyzował, że Amerykanie pytali go, jak Polska radzi sobie z pandemią koronawirusa.  – „Mamy olbrzymi kryzys polskiego państwa, w którym – w wyniku demokratycznych wyborów parlamentarnych – niestety władza skupiona jest w rękach, dla mnie, psychopaty. To jest nasz największy dramat, że niezależność premiera, prezydenta i poszczególnych ministrów nie jest taka, jaka powinna w państwie być” stwierdził prezydent Poznania.

Jaśkowiak odniósł się też do forsowanych przez PiS wyborów korespondencyjnych. – „Władza powinna do każdego pakietu wyborczego dołączyć kilka maseczek ochronnych” – ironizował.

 

Z Jaśkowiakiem na temat jego wypowiedzi zamierza porozmawiać wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, który jest także szefem PiS w Poznaniu. – „Szymon Szynkowski vel Sęk powinien w pierwszej kolejności porozmawiać ze swoim „wodzem” przepychającym za wszelką cenę Dudę na reelekcję, nie oglądającym się na aktualne problemy Polaków zmagających się ze skutkami pandemii” – podsumował jeden z internautów.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartSekaty figurantMaciek123454321ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

Jacek Jaśkowiak to jest ,m ój Prezydent, człowiek odważny odpowiedzialny, robi swoje a przede wszystkim mówi prawdę i jej sie nie boi i nie boi sie władzy a Vel Sęk niech sie idzier bujać

Maciek123454321
Maciek123454321

Brawo, panie prezydencie! Brawo, i jeszcze raz brawo! Właśnie się zastanawiałem, kto pierwszy wreszcie oświadczy publicznie, że usiłuje nami rządzić psychol. No i doczekałem się. Dziękuję za tą wypowiedź. Kto następny się odważy?

Sekaty figurant
Sekaty figurant

Sęk porozmawiać może ale jak wróci do sejmu i tak zagłosuję jak trzeba

Bart
Bart

Trafnie, choć nazwać mlaskającego wodza psychopatą to kurtuazja i eufemizm.