Jasna Góra coraz ciemniejsza (film)

Jasna Góra coraz ciemniejsza (film)

W niedzielę odbyły się w Częstochowie dwie imprezy. II Marsz Równości i msza Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja. Nie ma co ukrywać, że było ostro i tylko konsekwentne działania policji powstrzymały na tyle eskalację nastrojów, zwłaszcza pielgrzymów, że nie doszło do regularnej bitwy.

Uśmiechy uczestników Marszu Równości, hasła typu „Miłość, wolność, tolerancja”, rozsyłane buziaki i przyjazne machanie były jak woda na młyn dla oponentów, którzy nie mogli powstrzymać swoich, tak zgodnych w ich mniemaniu z wartościami chrześcijaństwa, działań.

Z coraz większą agresją wykrzykiwali „Zakaz pedałowania”, „Wypierd*lać”, „Zboczeńcy, mordercy”, „Pedofile, lesby, geje, cała Polska się z was śmieje” i niewiele brakowało, by przeszli od słów do czynów.

Policja byłą zmuszona użyć gazu pieprzowego, by powstrzymać agresję, a w Polskę poszedł filmik nagrany przez działacza Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, na którym widać, jak to dzielni kibole i członkowie ONR zasłaniali się przed policjantami małym dzieckiem. Tym się chyba powinna zainteresować prokuratura.

Radio Maryja doceniło ofiarność i odwagę ruchów narodowych, patriotycznych i religijnych, dziękując im na Twitterze za skuteczną obronę Jasnej Góry.

Jeden z internautów zastanawia się, czy „to nie ironia nazywanie góry na której zbiera się największa ciemnota kraju jasną” i trudno się z nim nie zgodzić. Nasuwa mi się i inne pytanie. Jak długo ta władza będzie przyzwalała na takie zachowania?

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Rafał PBartparagraf22karolMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ta władza BĘDZIE przyzwalała tak długo, jak BĘDZIE. Nie przypadkiem od wielu już lat w częstochowskim samorządzie rządzi SLD, a prezydentem od prawie 10 lat jest Krzysztof Matyjaszczyk z SLD, wybrany w październiku ubiegłego roku w pierwszej turze z poparciem 60% wyborców. O czym to świadczy? Ano o tym, że mieszkańcy Częstochowy mają już od dawna serdecznie dość najazdów kiboli, radiomaryjnych, solidarnościowych, pielgrzymkowych, a nade wszystko biały diabłów w habitach, czyli paulinów. Po tych wszystkich imprezach (celowo je tak nazywam, ponieważ nie mają nic wspólnego z pielgrzymką, która z natury rzeczy powinna być rodzajem modlitwy, skupienia i pokuty) zostają dziesiątki… Czytaj więcej »

karol
karol

chyba nigdzie na swiecie tak katolikom nie pop…ilo sie w glowie jak nad wisla ale polacy lubia byc w czyms pierwsi co juz nie raz udowadniali

paragraf22
paragraf22

Ale kultura ta jasna 9óra. Zobaczyłem film i takiego chamstwa które zeszło spod szczytu jeszcze nie widziałem. Jestem stąd i jest mi normalnie wstyd.
Mógłby tu przyjść jakiś paulin i zobaczyć kogo tu wyhodowali.

Bart
Bart

To jest prawdziwe i dominujące oblicze polskiego katolicyzmu. Przykre, ale prawdziwe. Dlatego uważam, że polski kościół powinien upaść. Im szybciej ta szerząca i wspierająca nienawiść instytucja zniknie, tym lepiej dla Ojczyzny. Wiem, że to brzmi radykalnie, ale jest moją reakcją na agresję ludzi.

Rafał P
Rafał P

Wczoraj przeczytałem kolejną informację o tym, jak to polska młodzież coraz głębiej ma religię. Są szkoły, głównie w większych miastach, gdzie mało kto chodzi na lekcje religii. W tej sytuacji, gdy sukienkowe pastuchy nie są w stanie zwabić, ani zagonić myślącą młodzież do swoich zagród, pozostają im tylko tępe kibole i naziści.