Jażdżewski ostro zareagował na zaczepki po wizycie Tuska u Papieża. „Faryzeuszy i przekupniów trzeba przepędzić ze Świątyni!”

Jażdżewski zareagował na zaczepki po wizycie Tuska u Papieża. "Faryzeuszy i przekupniów trzeba przepędzić ze Świątyni!”

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk pojawił się w sobotę na audiencji u papieża Franciszka. Do Watykanu były premier przyjechał razem z rodziną. Spotkanie z Franciszkiem odbyło się w papieskiej bibliotece w pałacu Apostolskim.

 

W ramach prezentu Donald Tusk pozostawił w Watykanie dąb przywieziony z Polski. Jak podkreślał, drzewo miało stanowić symbol polskiej siły. Papież zrewanżował się płaskorzeźbą przedstawiającą symbol pokoju – gołębicę. Były premier otrzymał dodatkowo dokument z Abu Zabi dotyczący ludzkiego braterstwa.

Na audiencji, która trwała dziesięć minut pojawili się również członkowie rodziny Tuska. Całe spotkanie zostało dobrze udokumentowane, a zdjęcia trafiły do mediów społecznościowych.

 

Wśród komentarzy nie zabrakło złośliwych pytań o Leszka Jażdżewskiego. Internauci przypominali pamiętne wystąpienie publicysty na UW, w czasie którego skrytykował Kościół i jego związek z polityką.

Wywołany do tablicy redaktor naczelny „Liberte” na swoim FB odpowiedział na komentarze. „Polski Episkopat i jego polityczna klaka używa krzyża jako narzędzia władzy nad pokornymi owieczkami. Jest mi bliska ewangeliczna skromność Franciszka. A faryzeuszy i przekupniów trzeba przepędzić ze Świątyni!” – napisał krótko.

/nt/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
BubaolesjasonarHerodAntypissmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Odpowiedź Pana Jażdżewskiego – w punkt. Zgadzam się z każdym słowem. Czekam na minusy.

HerodAntypis
HerodAntypis

Chyba pisboty mają awarię a pistrolle klepią paciorki w maratonie modlitewnym. Dawka minusów iście homeopatyczna. Swoją drogą to szkoda że plusy i minusy znoszą się wzajemnie a nie są przedstawiane osobno. Po ilości ocen komentarzy można dojść do wniosku że większość artykułów czyta kilka lub kilkanaście, a tylko niektóre kilkadziesiąt osób. Jeśli dodatkowo nie ma informacji o ilości udostepnień to pisiorom łatwo wywołać efekt mizernego zainteresowania tymi artykułami. Swego czasu nagłaśniali spadek nakładu Wyborczej nie wspominając o wzroście prenumeraty w internecie.

Mira
Mira

Tylko adresat nie ten proszę jego arcy zgryźliwości . Faryzeusze i przekupnie to ci uprawiający politykę w kościołach , to ci liczący kasę po mszy , to ci sprzedający dewocjonalia w zakrystiach , to ci wyciągający łapska po pieniądze za udzielenie sakramentów , to ci straszący dzieci w szkołach grzechem śmiertelnym za aborcję , a płacimy za tę edukację naszymi podatkami . To twoi bracia w wierze , słudzy boży tak zaśmiecają kościół , tak profanują świątynie . Czas arcy hipokryto na uczciwość , bo będziesz grzmiał do pustych ław .

córka Powstańca
córka Powstańca

Co się dzieje polskim narodem? Zamiast być dumnymi, że POLAK piastuje ważną funkcję w EUROPIE, to cały czas się go czepiają. O wszystko co by nie zrobił!!!
Podobna sprawa z cenionym na całym świecie Lechem Wałęsą.
Ludzie, ogarnijcie się – czy musicie robić wszystko co Wam każe / podpowiada pewien nieduży (duchem i posturą) zakompleksiony facet?
Zaczynam wstydzić się, że jestem Polką, żałuję że mój Ojciec oddał życie w Powstaniu Warszawskim …

HerodAntypis
HerodAntypis

Tu nie chodzi o to że POLAK piastuje ważną funkcję w EUROPIE. To polaczek chciał być szefem Uni ale go nie wybrali. To polaczek miał być na audiencji ale papież go nie zaprosił. To polaczek chciał dostać Nobla ale mu nie dali. Ten polaczek o mentalności przedszkolaka ma pretensje o wszystkie zabawki których mu nie dano i chce je pozabierać innym. A jak już wyrwie zabawki z rąk a nie umie się nimi bawić to je niszczy z chorą satysfakcją. Zgromadził wokół siebie bandę sobie podobnych zakompleksionych nieudaczników i jeżdżą po Polsce jak rozwydrzone dzieciaki w wózkach po supermarkecie i… Czytaj więcej »

Buba
Buba

To takie polskie – „Szewc zazdrości kanonikowi, że został prałatem”

smętek
smętek

Inteligentny Pan Jażdżewski potrafi odpowiedzieć bez wulgaryzmów i tego zazdroszczą mu pisuarowe złogi.

sonar
sonar

Warto przytoczyć wypowiedź Kuby Wojewódzkiego: Kuba Wojewódzki – TVN Czyli coś dla osób od 18 do 29 roku życia. W ciągu ostatnich czterech lat zrozumiałem, dlaczego u nas możliwe były pogromy, dlaczego przytrafiły się nam zabory, czy maj 1926 roku. Jesteśmy fatalnymi uczniami własnej historii. Niech „Polskę Walczącą” zastąpi „Polska Myśląca”. Z demokracją jest jak ze świeżym powietrzem. Zauważamy dopiero jego brak. W wyborach do Europarlamentu, w grupie wiekowej 18-29 blisko 70 procent z Was pokazało, że ma centralnie w dupie jaką twarz będzie miała nasza umęczona ojczyzna, w Europie. W ostatnich wyborach samorządowych 63 procent najmłodszych wyborców olało chęć… Czytaj więcej »

olesja
olesja

Wychowani przez TVN, róbta co chceta. Olewać wszystko być jak niedorosły Kuba.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przeczytała to Pani do końca? Wnioskuję, że nie. I wolę być jak „niedorosły Kuba” do końca dni moich niż stetryczała już za młodu jak ci bogoojczyźniani patridioci.