Jeden z liderów Obywateli RP uniewinniony przez sąd

Aktorzy, pisarze i piosenkarze będą mieszać się do polityki

„Sędzia Katarzyna Rutkowska-Giwojno uniewinniła dziś Tadeusza Jakrzewskiego z @ObywateleRP od zarzucanych mu czynów. Tadeusz miał „stosować groźbę bezprawną w postaci zapowiedzi uderzenia w ucho” i stosować „przemoc w postaci chwycenia swoją dłonią za dłoń policjanta” – poinformowali na Twitterze Obywatele RP. Tego rodzaju kuriozalne zarzuty Zakrzewski usłyszał po kontrmiesięcznicy smoleńskiej w maju 2017 r.

Proces trwał ponad rok. Warszawska prokuratura wytoczyła najcięższe działa. Oskarżyła Jakrzewskiego na podstawie kodeksu karnego, a nie kodeksu wykroczeń. Groziło mu nawet do trzech lat więzienia. Sąd uznał, że Obywatel RP jest niewinny.

„Interwencja policji wobec mnie była niezgodna z prawem. Zostałem wtedy pchnięty przez policjanta. Odwróciłem się więc i powiedziałem, że jeśli jeszcze raz to zrobi, to dam mu w ucho. Otoczony przez policjantów nie byłem w stanie ich przestraszyć ani w żaden sposób zrealizować tej „groźby”. Sąd zgodził się z naszą argumentacją” – cieszył się po decyzji sądu Jakrzewski. Wyrok nie jest prawomocny. ‚

Tadeusz Jakrzewski, mój przyjaciel jeszcze z czasów tamtej rewolucji, jeden z kilku zatrzymanych 10 maja, oskarżony o…

Opublikowany przez Paweł Kasprzak Środa, 10 maja 2017

A internauci komentowali: – „Panie Marszałku kochany” też było próbą obalenia rządu”; – „Demokracja w Polsce ma się tak dobrze, jak nigdy przedtem”- jedno z bezczelnych kłamstw wypowiedzianych przez Matołusza M. przed Parlamentem Europejskim. W demokratycznym kraju demonstrujący w pokojowy sposób, nigdy nie byłby ciągany i włóczony po komisariatach, po sądach…”; – „Co za idiota stawiał takie zarzuty? Mógł oskarżyć jeszcze o ziewanie w kierunku policjanta”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sobie Pan
Sobie Pan
6 lipca 2018 09:38

„Panowie policjanci, znieważacie własne mundury i polskie godła na nich. Co wasze matki powiedzą, synkowie?”- NIC im nie powiedza, bo Kulsony sa sierotami wychowanymi na podobienstwo stalinowskich sierot, przez PiSowskich „inzynierow dusz” To sa PiSowskie humanoidy.

magdalena
magdalena
6 lipca 2018 10:48

Jeszcze trochę i więcej uniewinnień obywateli poszkodowanych przez władzę nie będzie. Będzie TKM.

Marek
Marek
6 lipca 2018 12:24
Reply to  magdalena

Dokładnie. Dlatego też „prokuratura” stawia te zarzuty z opóźnieniem nawet miesięcy, i w sporej ilości by dodatkowo zapchać już i tak przeładowanych sędziów (przeładowanych dzięki Ziobrze, który nie obsadza stanowisk sędziowskich choć jest zgłoszona potrzeba), potem apelacja, sąd najwyższy a nawet skarga nadzwyczajna. Wszystko by dać czas na dorżnięcie sądownictwa i by w końcu sprawa dotarła do nowo powołanego „sędziego narodowego” służebnego wobec „ludu, narodu, suwerena” (czy jak to nazwał Piotrowicz).