Jedno jest pewne. Państwo PiS nie stoi drogami. „Po co infrastruktura drogowa jak są Gulfstreamy?”

Jedno jest pewne. Państwo PiS nie stoi drogami

Wszyscy już znamy termin wyborów do Parlamentu. Jak ogłosił wczoraj Andrzej Duda, odbędą się one 13 października.

Wydaje się, że PO jest dobrze przygotowana i rozpoczyna kampanię z wielkim hukiem. Tematem numer jeden w mediach społecznościowych są drogi, a właściwie ich brak.

 

PIS zaniedbał infrastrukturę drogową, nie tylko nie potrafią skutecznie budować nowych, ale też dokończyć rozpoczętych przed 2015 r. odcinków. Z placów budowy odchodzą kolejne ekipy. Krytykować było łatwo, budować trudniej” napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer, a pod hashtagami #ZaginioneDrogi i #PlazaNaDrogach znajdują się przykłady, potwierdzające słuszność tego zarzutu.

Są zdjęcia niedokończonych dróg i opuszczonych budów. Przedstawione są historie tych inwestycji, które praktycznie zostały ukończone za rządów PO/PSL i wystarczyło tylko domalować pasy, przeciąć wstęgę i już mogły one być włączone do ruchu, a jednak…wciąż stoją „odłogiem”.

 

Tu brakuje 40 km drogi S1 z Mysłowic do Bielska, tam opóźnienia w budowie obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. Można też pomarzyć o zakończeniu budowy drogi S5 pod Poznaniem, obwodnicy Wałcza, S10 czy też S5 między Bydgoszczą a Grudziądzem.

Zdjęć jest coraz więcej, informacji o zaniedbaniach w budowie dróg również i widać, że rzeczywiście PiS jako partia rządząca zupełnie zlekceważyła sprawę. Sprawę bardzo ważną, bo nie chodzi tutaj o drogi wiejskie, ale te, które rzeczywiście powinny ułatwić komunikację i są one oczekiwane przez kierowców bardzo niecierpliwie.

Autorzy postów zwracają też uwagę, że za rządów poprzedniej ekipy, w latach 2008-2015, wybudowano 900 km autostrad i 1180 km dróg ekspresowych, a teraz, za PiS, 33 km dróg autostrad. No rzeczywiście, trudno taki stan uznać za sukces.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
DorotkaChermesRafał PHerodAntypisZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ale Morawiecki naobiecywał!!!!!!!!!! Że miliardy pójdą na drogi, że PKS-y………… We wszystkich dziedzinach życia totalny SYF. Pewnie Administrator zablokuje mój post, ale nazwę to wszystko, co się dzieje w Polsce prosto – skurwysyństwem. W dodatku skłócili i zeszmacili naród.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wygląda na to że PiS ściga się z Jahwe na plagi. Narazie Plagi Polskie znacznie prowadzą. Jest ich więcej niż 10 i format zupełnie inny. Porównywalny jest tylko pomór bydła tam i świń u nas. No i komary ale to lokalnie. Grożą nam też ciemności polskie lecz nie przez zaćmienie Słońca, ale z powodu blackout’ u – czegoś o czym Jahwe mógł nie mieć pojęcia. Jeśli chodzi o cuda, to u nas nie wody ale lądy się rozstapią – na mierzei wiślanej. Data cudu nie jest jeszcze znana ale Kreatura pracuje nad tym.

Bserwator
Bserwator

Głosuj na PiSuar, do 2020 roku wybudujemy wam nową superekspresową drogę- mleczną!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Może by tak kolejny konwój wstydu? Ale nie w dużych miastach, tam wszyscy wiedzą. Powtarzam to nie wiem który już raz. Media społecznościowe to za mało.

Marek
Marek

Bo to na pewno wina „pazernych firm budujących drogi”, i pracowników co nie chcą zap…..ć za miskę ryżu. Ale nie przejmujcie się propaganda PiS na pewno ogłosi wielki sukces programu budowy dróg tak jak i innych programów. Bo czego dotknie się PiS to musi być „wielki sukces”. Miał być przekop Mierzei Wiślanej i będzie …nie wiadomo kiedy ale będzie, miał być prom pasażersko-samochodowy i ……nie wiadomo kiedy ale będzie . Miało być miliony mieszkań ……i będzie jeszcze nie wiadomo kiedy i gdzie i kto je wybuduje ale będzie …..miały być mosty i chociaż nie ma żadnego to może kiedyś będą… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Drogowi specjaliści z PiS-uaru intensywnie poszukują kawałka drogi, który z wielką pompą OTWORZĄ tuż przed wyborami. I nie ważne będzie, że ta droga już od wielu lat jest użytkowana. Coś tam się domaluje, na kilka godzin zamknie ruch, ale będzie otwarcie z Matołuszem w roli gównej.

Zbyszek
Zbyszek

Jesteśmy zbyt dumnym Narodem, żeby kończyć to co zaczął Tusk!

Chermes
Chermes

Nie narzekajmy. Są przecież też i pozytywy. Za PO nie wybudowano tylu pomników Lecha Mlaskatego oraz „bohaterów poległych pod Smoleńskiem” co za rządów PiS. 🙂

Chermes
Chermes

Jak to kiedyś napisał Jan Brzechwa, choć o działaniach gospodarczych PiS nikomu jeszcze się nie śniło: Ryby, żaby i raki Raz wpadły na pomysł taki, Żeby opuścić staw, siąść pod drzewem I zacząć zarabiać śpiewem. No, ale cóż, kiedy ryby Śpiewały tylko na niby, Żaby na aby-aby, A rak byle jak. Karp wydął żałośnie skrzele: „Słuchajcie mnie, przyjaciele, Mam sposób zupełnie prosty – Zacznijmy budować mosty!” No, ale cóż, kiedy ryby Budowały tylko na niby, Żaby na aby-aby, A rak byle jak. Rak tedy rzecze: „Rodacy, Musimy wziąć się do pracy, Mam pomysł zupełnie nowy – Zacznijmy kuć podkowy!” No,… Czytaj więcej »

Dorotka
Dorotka

Ten Brzechwa Jan to prorok jakiś, abo co? Chermes – wielkie brawa za skojarzenie 🙂