Jędraszewski i Głódź będą dyskutować o… godności człowieka na konferencji finansowanej przez rząd PiS

A jednak istnieje! List Prokuratury Krajowej do Prokuratorów Regionalnych ws. udostępniania dokumentów z wewnętrznego postępowania

W najbliższy weekend w historycznej sali BHP w Gdańsku odbędzie się konferencja „Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”. Jej honorowymi gośćmi mają być m.in. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź i arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

Obaj – jak wiadomo – „słyną” z kierowania się w życiu szacunkiem dla drugiego człowieka… Metropolita gdański na przykład publicznie poniża podwładnych, o czym niedawno mogliśmy się przekonać po emisji reportażu w TVN24 („Ksiądz o abp Głódziu: „Publiczne poniżanie – on jest w tym naprawdę niezły”).

Metropolita krakowski natomiast z obrażania innych uczynił prawie swój znak firmowy. Wystarczy przypomnieć: „Abp Jędraszewski znów bulwersuje – mówi o „nowej zarazie”: już nie czerwonej, a tęczowej” czy zwolnienie z pracy w swojej kurii niezamężnych kobiet.

 

Wracając do konferencji, w której obaj wezmą udział, organizowana jest ona m.in. przez władze obecnej „Solidarności”. Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, zaproszenie tych hierarchów i obsadzenie ich w honorowych rolach było pomysłem przewodniczącego „S” Piotra Dudy. – „W wielu sprawach nasz przewodniczący podziela ich zdanie” – powiedział informator „GW”.

A koszty konferencji pokryje rząd PiS. Narodowe Centrum Kultury, które podlega ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu, przyznało na to przedsięwzięcie 82,2 tys. zł dotacji z programu „Kultura – Interwencje”, którego celem jest m.in. „upamiętnianie polskiego dziedzictwa historycznego”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Jasnowidz, syn ProrokaIrenaMarekJantarAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Co wspólnego z Solidarnością mają takie osobniki jak Głódź, Jędraszewski czy Duda-Kacperek?

Anda
Anda

No cóż, mogła premier szydło wykazywać „zrozumienie” dla antynaukowych bredni antyszczepionkowców, mógł Duqa pitolić o swoich wątpliwościach co do globalnego ocieplenia, może i Głódź bajdurzyć o godności.

Jantar
Jantar

Głódź i Jędraszewski będą mówić o godności człowieka??? Oni, którzy nie widzą godności człowieka w homoseksualistach, ateistach, czy osobach wyznających inne religie? Oni, którzy wszystkie te osoby wzorem Kaczyńskiego uważają za „robactwo, które trzeba wytępić”? To jest szyderstwo z każdego człowieka! Na dodatek propagowanie nienawiści jest finansowane przez rząd! Sprawa nadaje się do Trybunału Praw Człowieka UE moim zdaniem. Godność człowieka to oni widzą tylko w tych, którzy ślepo popierają Kościół i PiS, którzy są gotowi na wszystko w imię obrony Kościoła i PiS.

Jantar
Jantar

„Robactwo, które należy wytępić” – prezes ujął to w określeniu „ELEMENT ANIMALNY”. Nie dość, że odczłowieczył każdego, kto się z nim nie zgadza, kto nie popiera PiS i Kościoła to właśnie zrobił z tych wszystkich osób najzwyklejsze „robactwo”. Goebbels byłby naprawdę dumny z propagandy Kaczyńskiego, PiS i Kościoła, bo takie porównania padały właśnie w materiałach nazistowskich i wszyscy wiemy, czym to się skończyło.

Marek
Marek

Dziwne dlaczego do tego towarzystwa nie zaprosili Putina, Viktor Orbana, Kim Dzong Una i Xi Jinping i Recepa Erdogana, a i powinno się znaleźć miejsce dla Ajatollaha Alego Chamenei i Baszara el-Asada wtedy w jednym miejscu znaleźli by się wszyscy którzy mają coś do powiedzenia o „godności człowieka”

Irena
Irena

Rzad chyba zapłaci cynamonem z gaci !!! Czy rząd ma swoje prywatne pieniądze ? Znowu oskubią podatnikow ! Arogancja siegnela zenitu !

Jasnowidz, syn Proroka
Jasnowidz, syn Proroka

A może Pan Bóg zgonił ich w jedno miejsce, aby za jednym zamachem zrobić porządek i Ziemia pod nimi się rozstąpi?